Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
@dany30 zatial, nebol cas, ale pribudne uz coskoro :)
Odpovedať
My sme už na tom takto :-) . Tento rok planujeme este vodu, kurenie, elektriku, stierky a potery.. Dufam, ze sa nam to podari..
Odpovedať
@zuzanka638 zdravim, mohla by som sa spytat ci cena 68000,- je za stavbu na kluc? Ak hej, smiem vediet firmu, ktora to stavia? Dakujem
Odpovedať
Ahojte, nemate niekto fotodokumentaciu alebo mozte aspon popisat postup zateplenia stropu? My to ideme zatial riesit tak, ze dame prvu vrstvu vaty medzi krokvi, zospodu to budu drzat natahane spagaty. Potom sa spravi konstrukcia na sadrokarton a do nej nejako upevnime dalsie 2 vrstvy vaty 20+10. Robite to tak aj vy alebp ste to robili inak?
Odpovedať
Profilova fotka
@tinna88 kokos ak niekto ma stavbu EKO120 na kľuč za 68tis. aj s pracou a všetkým, tak to chcem vidieť tu stavbu a materiál z čoho to bude urobené a postavene :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dujo akurat sme to dokoncili. 3vrstvy vaty formou late,dratkovanie/špagat. ale sadros budeme robit az po elektrike,omietkach. Mozno toto uz mate.
Odpovedať
@dany30 a mas z toho nejake fotky? Neviem si to latovanie predstavit.
Odpovedať
My este nemame elektriku ani omietky. Zacinane s vrchnou izolaciou 8cm medzi ktokvami, zospodu spagat. Tie dalsie 2 vtstvy som myslel, ze sa spravi konstrukcia na sadros a tam sa to nejako upevni.
Odpovedať
Profilova fotka
@dujo Pozri moj album.
Odpovedať
@dany30 Vdaka :)
Odpovedať
@robo14 @tinna88 pokial viem mali ste zaujem navstivit nasu stavbu len ste sa mi uz neozvali.. Myslim, že tu ironiu ste si mohli odpustiť..
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanka638 Zuzanka, ale ja som to nemyslel ironicky...to som pisal uprimne a vazne... ked sme zacali stavať nás dom tak som uz v takom rozbehnutom švungu, ze uz neriesim ziadne navstevy...mam dobrého majstra ktory mi vo velmi vela veciach vie poradit a pomoct, takze uz sa necitim taky bezradny ako na zaciatku ked som sa este len rozbiehal a daval do kopy stavebne povolenie... velmi sa ospravdlnujem ak ta moja reakcia az tak blbo vyznela...takze otazka narovinu...ta cena 68tis. je naozaj s materiálom a pracou ??? a v nejakom aspon zakladnom stave ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dujo neni začo, a my fotky uvidíme kedy? :-D
Odpovedať
@robo14 ja som sa len pýtala, tiež ma zaujala tá cena za stavbu na kľúč :-)
Odpovedať
@zuzanka638 ja som dohodnuté stretnutie s nikým nemala. Písala som Vám IP a doteraz mi odpoveď neprišla.
Odpovedať
nemám skúsenosť presne s týmto projektom, ale máme niečo podobné a ja som maximálne spokojný.
Odpovedať
@zuzanka638 mozem poprosit kontakt na firmu?
Odpovedať
@tinna88 prepacte nechtiac som Vas tam zahrnula. Odpoved uz mate v IP :-)
Odpovedať
Profilova fotka
prosím vás, ma niekto originál veľkosť sklenenej steny medzi obyvakom a terasou? potrebujem vedieť aký rozmer otvoru pre okno ste nechali resp. aký profil okna (plast, drevo, hliník) ste použili, ak ste ponechali originál veľkosť (výška 2430, šírka 4800mm) dikiii
Odpovedať
@robo14 my to máme podľa projektu, profil Rehau, plast. Máme to rozdelené pol na pol, jedna strana fix, druhá posuvná.
Odpovedať
@robo14 čakame na stavebne povolenia,stavať začneme až buduci rok na jar.Okna chcem za každu cenu drevohlinik! V obyvačke HS portal 2×deleny 5m širka,vyška podla projektu. Už som si dal vypracovať aj cenove ponuky na tie okna. Je to trošku drahšie ako plast,ale co už. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
pytam sa len preto lebo mam otvor vysky 2500mm , kde este 4cm vezme podlahovy poter, cize svetlost vysky otvoru bude 2460mm a firma, do ktorej chcem dat robit okna dali nad vsetky francúzske okna 10cm plastovy preklad (rozšireny profil)... profil dvery je rehau geneo / synego - plast. Neviem ci kazda firma by mi ponukla alebo doplnila tento 10cm profil alebo je to len nieco, s cim sa dotycna firma nevie popasovat (myslim s rozmerom otvorov okien) a preto to riesia takymto prekladom... stretol sa niekto s niecim takym?
Odpovedať
@robo14 Ano stretol. My mame medzi kuchynou a obyvackou balkonove dvere a kvoli tej vyske mame hore sirsi ramik. Vraj aby sa ten ram neohybal. Je tam stanovena nejaka maximalna vyska. Niektore firmy to vedeli vyrobit aj bez toho, ale nie Rehau. Ci by sa to naozaj ohybalo tazko povedat :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dujo presne to iste mi to povedali... oki, nevadi, nejako to spravim aby to nebolo vidno...z vonku dam nizsie zateplenie a prekryjem to a zvnutra podobne to prekrijem omietkou...aby tam bolo vidiet len "skutocny" ram okna. diki dujo za reakciu.
Odpovedať
Profilova fotka
Ako použiješ hliník, alebo drevo tak je to v pohode. Plast žiaľ nie....
Odpovedať
Profilova fotka
@plamen este ze ma prehovarali na plast, ze je to kvalitny profil, co verim ze Rehau je, ale tak... no ušetril som nejakú tu stovku a myslim ze aj tisícku, ale tak... nič no nevadí, niečo vymyslime...
Odpovedať
Profilova fotka
Ono je to krásne mať okná, dvere na plnú výšku - aj ja som to tak chcel keď som riešil projekt, lenže keď som si preveroval ceny atď, je mi dobrá výška okien 2 250 mm :) Čo už, ak by boli prachy....všetko sa dá....
Odpovedať
Profilova fotka
@plamen Tak ja myslim ze budem mat aj tak dost vysoke, ved vidis tie koty na obr., to zase neriesim, len ma proste zaujimal ten profil...oki douki, diki za reakcie.
Odpovedať
@plamen A jak velká okna měla být původně? A velký cenový rozdíl. Já se nyní rozhoduju u oken širokých 1600, kdy otvírací křídlo je 900, dále fix široký 2000 a zdvižně posuvné o celkové šířce 2200 - otvírací část 1000 - jaký překlad zvolit a zda udělat okna vysoká 2240 nebo 2365. Raději bych ty vyšší, ale teď nevím. :)
Odpovedať
Profilova fotka
povodny rozmer okna , teda vyska bola 2430mm, takze viacmenej vyska sedi, ale tesil som sa, ze budem mat este vacsie, nevadi :) A ano, rozhodujuca pre svetlost izby je vyska okna nie sirka, teda aj sirka, ale nie az takto.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?