Odpoveď na príspevok od sramulino:
Pozdravujem, prerábam uzol v malej skruži d=45cm… @sramulino tesni gumeny kruzok a zaroven biely plast dotlaca hadicu na tupo do fitingu, preto je potrebne pouzit klieste aby bol rez rovny a hladky. fiting mozes pouzit na rovnakom mieste hadice znovu.ja by som pouzil mosadzny fiting a kurenarsku spojku.Odpoveď na príspevok od sramulino:
Pozdravujem, prerábam uzol v malej skruži d=45cm… @sramulino 2. Môže to tesniť, ale ja by som to prerobil (používal som konope, teraz teflónovú niť). Výrobca garantuje tesnosť s malým počtom obmotaní - aj napriek tomu nikdy nešetrím a teflónovou niťou obmotám dôkladne každý závit 2x + pár závitov zig-zag. Prebytočný teflón mi nikdy neucpal/nezúžil prietok. Nikdy sa mi nestalo, že by nejaká tvarovka v strede povolila alebo slzila..Odpoveď na príspevok od sramulino:
Pozdravujem, prerábam uzol v malej skruži d=45cm… @sramulino Odfoť, čo to potrebuješ upraviť... :-)Odpoveď na príspevok od sramulino:
Pozdravujem, prerábam uzol v malej skruži d=45cm… @sramulino x-krát som rozoberal 1" LDPE spojku od kolienka do studne, kde mám na hadici čerpadlo. Minimálne 5x za tých 15 rokov a predpokladám, že ešte dalších 5x budem rozoberať. Hadica je dosekaná od tej zubatej poistky v závitovej matici, ale tá časť, ktorá je vsunutá dovnútra kolienka a okolo ktorej je tesniaci O krúžok, tak tá je hladká, bez poškodenia. Takže ja v tom nevidím žiadny problém.Odpoveď na príspevok od gadefox:
@sramulino 2. Môže to tesniť, ale ja by som to pr… @gadefox vieš vôbec ako sa spajajú HDPE/LDPE hadice, Ty konope/tangit?Odpoveď na príspevok od sramulino:
Pozdravujem, prerábam uzol v malej skruži d=45cm… @sramulino LDPE/HDPE tvarovky kľudne pouzi znova. 👍TLDR: ŽIADAM ADMINA, ABY S PARACETAMOL123 OKAMŽITE UROBIL PORIADOK!!!!! ____ Pán sa nedávno zaregistroval a od toho momentu stalkuje moje komenty a provokuje, napr. (link dolu) a nevšimol som si to len ja ("nechápem prečo vyryvaš"). Včera žiaľ znova. Predtým to mohla byť náhoda/nehoda, ale toto je opakovaný pattern, ktorý bude pokračovať! https://www.modrastrecha.sk/forum/zah... @janamartish, je mi jasné, že nemáš chuť ani čas robiť policajta alebo sudcu. Vo vlákne Ističe z Číny si však písala o poslednom varovaní, tak dúfam, že si zvova neprečítam ďalšie "posledné" varovanie alebo bububu vymazaný príspevok.Ty konope/tangit
Odpoveď na príspevok od paracetamol123:
@gadefox vieš vôbec ako sa spajajú HDPE/LDPE hadi… @paracetamol123 - ak by si čítal pozorne, všimol by si si, že gadefox odpovedal na mosadzné tvarovky.Odpoveď na príspevok od dedo758:
@sramulino Odfoť, čo to potrebuješ upraviť... :-) @dedo758 Je to uzol s novými LDPE tvarovkami a novými aj použitými mosadznými tvarovkami. Ventil má nové tesnenia. Po natlakovaní som si všimol, že preteká cez vreteno. Za ventilom 3/4 som použil spojku a kurenarske srobenie.Odpoveď na príspevok od sramulino:
@dedo758 Je to uzol s novými LDPE tvarovkami a n… @sramulino Tú matičku pod červeným kolieskom (upchávku) s citom dotiahni tak, aby prestalo kvapkať a vretenom sa dalo otáčať. Ak nepomôže, stačí vymeniť vršok ventila, nič rozoberať netreba... :-)Odpoveď na príspevok od sramulino:
@dedo758 Je to uzol s novými LDPE tvarovkami a n… @sramulino ak máš vybývané tesnenie pod matičkou, vieš ho vymeniť.. alebo vieš kúpiť iba ten vršok vcelku. https://www.instamat.sk/uzatvaraci-vr...Odpoveď na príspevok od sramulino:
@paracetamol123 - ak by si čítal pozorne, všimol … @sramulino žiadne konope na mosadzné spoje ale tangitovú niť. Ak ti tečie okolo osky sedlového ventilu buď dotiahni ucpávku (horná matica okolo osky) prípadne ucpávku výmen. Alebo kúp nový ventil za pár drobných... Ten na fotke vyzerá že má 100 rokov...Odpoveď na príspevok od gadefox:
> Ty konope/tangit TLDR: ŽIADAM ADMINA, ABY S PA… @gadefox prestaň tu plakať ty stalker... Len opravujem tvoje klamstvá...Odpoveď na príspevok od paracetamol123:
@sramulino žiadne konope na mosadzné spoje ale ta… @paracetamol123 Prečo myslíš, že konope nie na mosadzné spoje...?Odpoveď na príspevok od dedo758:
@paracetamol123 Prečo myslíš, že konope nie na mo… @dedo758 vraj konope napučí a dokáže roztrhnúť tvarovku.. ..ale (!) v decembri na byte prerábali rozvody v stúpačke a všetky mosadzné fittingy sú tesnené s konope (8 stúpačiek á 8 poschodí). Naschvál som sa opýtal hlavného majstra (starší pán), či je to pravda.. poklepal si po čele, že sa s tým ešte nestretol.. Tak si vyber :=)Odpoveď na príspevok od dedo758:
@paracetamol123 Prečo myslíš, že konope nie na mo… @dedo758 keď konope, tak na pozink, alebo čierne. Určite nie na mosadz.Odpoveď na príspevok od gadefox:
@dedo758 vraj konope napučí a dokáže roztrhnúť tv… @gadefox Áno, konope po styku s vodou málinko "napučí". Ale ak to dokáže roztrhnúť mosadznú tvarovku, tak problém treba hľadať v tvarovke, nie v konope :-) Ja 30 a otec vyše 50 rokov robí s konope a ak bol niekedy nejaký problém, tak to bolo vždy v tvarovke... @paracetamol123 Ale stále neviem, prečo na mosadz (akú?) nie. Tesníme denne desiatky mosadzných závitov a bez problémov - vo firme už 15 rokov na tieto spoje žiadna reklamácia...Odpoveď na príspevok od dedo758:
@gadefox Áno, konope po styku s vodou málinko "na… @dedo758 ak to tesní niekto, kto predtým piekol rožky, tak sa môže ľahko stať, že mu tvarovky roztrhne. Už som videl experta tesniť s konope vsuvky do PG násteniek. V každej druhej mu praskol závit... Najvyšší čas prejsť vo firme na moderné tesnenie tangitom... Nieje bordel z fermeže a nesmrdí to toľko... Samozrejme, že bol problém vždy v tvarovke 😃 Predsa sa nebudeš priznávať, že si tam konope namotal veľa a roztrhlo tvarovku...Odpoveď na príspevok od dedo758:
@gadefox Áno, konope po styku s vodou málinko "na… @dedo758 "nestrieľaj na toho, kto prináša zlé správy" (Shakespeare). Rozumiem, čo píšeš a aj súhlasím.. Napísal som ti, čo koluje na internete. Môže sa jednať aj o zámernú fámu, ktorú vypustil výrobca teflónovej nite, aby démonizoval konope :=) ..aj ten majster krútil nechápavo hlavou.. že fittingy môže vrátiť o kúsok naspäť a konope tesní. Podľa mňa neexistuje lepšie tesnenie ako konope, aj keď terazky používam niť..Odpoveď na príspevok od paracetamol123:
@dedo758 ak to tesní niekto, kto predtým piekol r… @paracetamol123 Ešte stále som sa nedozvedel, prečo nie je konope vhodné na mosadzné spoje. To, kto to tesní, vôbec nie je podstatné, lebo dobre natesniť závit nie je "raketová veda" a vodársky učni pri mne to zvládajú veľmi rýchlo. Ja som to mal "v malíčku" dávno pred učňovskými skúškami a skúšajúci len uznanlivo pokyvovali hlavou: "No áno, škola života (rozumej môj otec), tu je to na výbornú..."Odpoveď na príspevok od dedo758:
@paracetamol123 Ešte stále som sa nedozvedel, pre… @dedo758 napísal som ti to. Čítaj.Odpoveď na príspevok od paracetamol123:
@dedo758 napísal som ti to. Čítaj. @paracetamol123 Bohužiaľ, nenapísal. To že to s tangitom menej smrdí, alebo že je tam veľa konope, to nie je dôvod, prečo prestať používať konope aj na mosadzné tvarovky. Ale - každý podľa svojej chuti. Nikoho nenútim používať konope, keď mu neverí. Aj mne dlho trvalo, kým som Tangitu prišiel "na chuť", ale snažím sa ho používať čo najmenej. Pri 2" závitoch už to "slušně leze do peněz", takže ja zostanem pri konope...Odpoveď na príspevok od dedo758:
@paracetamol123 Bohužiaľ, nenapísal. To že to s t… @dedo758 ja práveže používam tangit všade. Konope som zahodil. Teraz som si dopájal narážanú studňu 5/4" na čerpadlo a čistá práca... Kľudne používaj konope a fermež na veľké závity, prípadne namiesto silikónu git... Ja proste tvrdím, že pri 1/2" vsuvkách, nastenkách a pod je väčšia šanca prasknutia s konope ako s tangitom.