Vzdušný spoj 300m pripojenie na internet

Zobraz úvodný príspevok
na ulici kde staviam je to z internetom bieda, TCOM ponúkol 8 Mb ADSL Rodičia na druhej ulici majú v pohode VDSL, mám priamu viditeľnosť cca 300m vzdialenosť, napadlo ma urobiť nejaký Wifi bridge, nemáte niekto skúsenosti ?
Odpovedať
1
2
@tino2 Jasne, euro neries, ber co je, posluzi oboje.
Odpovedať
@goldway @kejsix @majkoj antény prišli, ako je lepšie to nastaviť? ako bridge alebo Ac a client Ako nastavím to zisťovanie meteoradaru ?
Odpovedať
Profilova fotka
@tino2 to zavisi od konkretnej situacie. Meteoradar nenastavis, pokial pouzijes externu frekvenciu, robi to FW autoamticky, vyzaduje to legislativa. Niekto to obchadza tym, ze pouzije aj von internu frekvenciu, ale legalne to nie je.
Odpovedať
@tino2 vysielac daj AP, prijimac client, vyhni sa frekvencii 5600-5650 kanale tie su pre meteo...
Odpovedať
@tino2 Meteoradar neries, to riesi software radia. Nechaj frekvenciu na auto a mas pokoj. WDS transparent bridge nastav.
Odpovedať
Profilova fotka
@goldway DFS je povinne na frekvenciach od 5250 MHz ...
Odpovedať
@majkoj @kejsix @goldway tak som to vyskúšal len v izbe, spojilo sa to, jedno som dal na Prístupový bod, druhý na stanica, network na most obe. nikde som nenašiel nejaké nastavenie DFS. takže skusím to potom naostro dať na domy, ak by to šlo môžem potom znížovať výkon ? znižovať ho na oboch alebo len na jednom ? Prípadne možno zmením prístupový bod režim siete na smerovač alebo SOHO smerovač ? Ak by som chcel oddeliť LAN
Odpovedať
@tino2 Mas tam dost predpotopny firmware. Treba upgradnut a DFS bude riesene tak, ze pokial vyberies kanal s DFS tak AP bude chvilku po boote "cakat", ci nezachyti na kanali signal z meteoradaru. Ak nie, po cca minute-dvoch zacne vysielat. Znizovat signal treba na oboch stranach podla okolnosti, najlepsie je riadit sa CCQ parametrom a po kusku uberat podla situacie. Pokial chces oddelit siete, tak routovat na radiu samozrejme mozes, na domace zuvanie to staci a pravdepodobne je to aj najjednoduchsia/najlacnejsia moznost (vystacis si bez dalsieho routra).
Odpovedať
@kejsix ok pozriem firmware, alebo vie su to nájsť samo ? niečo som tam videl
Odpovedať
@kejsix tento ? https://www.ui.com/download/airmax-ac...
Odpovedať
@tino2 https://www.ui.com/download/airmax-m/... ale vie si najst aj sam, ked ma dobre nastavene ip a v sieti s nim je aj gw
Odpovedať
@kejsix čo je gw, gateway ? má nastavenú bránu, vyskúšam či bude vedieť sám. večer
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kejsix pri upgrade sa resetuje na tov. nastavenia ? či nastavenie ostanú
Odpovedať
@tino2 jj gw je brana, tzn. ip "kde je net" :-) Nastavenia by mali ostat, aj ked je to skok cez viac verzií.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?