Preplachovanie radiatorov

Profilova fotka
Chcem sa poradit ci ma niekto skusenost a ako sa da svompomocne zrealizovat preplachnutie starsich plechovych radiatorov. Kvoli rekonstrukcii sme odmontovali zachovale radiatory = zvonku su uplne OK, ale predpokladame, ze zvnutra budu pravdepodobne zkrodovane, alebo zajdene. Pred opatovnym nasadenim, by sme ich chceli nejak precistit. Rozmyslali sme nad octovou vodou alebo tlakovym cisticom. Ale nikde nevieme sa docitat ako svojpomocne by sme to vedeli spravit. Ma niekto s tym osobnu skusenost? Vdaka za kazdy tip.
Odpovedať
@lydia_b tak vy z toho vela bez pristroja nedostanete von,ale ked su uz dole tak ich popreplachujte s vodou. Idealne je namontovat total filter a preplachovat ho.
Odpovedať
@lydia_b ja by som to urobil pumpou(kocarikom) co pouzivam na solar ,pripadne by dom do toho dal inhibitor korozie , tak som preplachoval vymenniky na solar a boli super...
Odpovedať
Profilova fotka
pozicaj si rems multipush z pozicovne a hura na vec :)
Odpovedať
@mgx a potom sup po nove radiatori:)))
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek - hej, tiez to tak vidim. minule som menil 10 rocne purmi. vsetky zhnite.
Odpovedať
prepláchni ich najskôr čistou vodou, potom daj vývodami na stojáka, a napusti ich vodou s nejakým originál prípravkom. Kúrenári poradia. Nechaj to chvíľu pôsobiť a potom prepláchni ešte raz. Svojpomocne by som to robil asi takto. Samozrejme, prepláchol by som najskôr aj rúrky, ešte pred demontážou radiátorov. Teraz ti bordel z rúrok zase vojde do nich.
Odpovedať
@lydia_b rekonštruoval som už pár krát no nikdy ma ani nenapadlo odpájať radiátory nastriekať sa dajú krásne i založené . zvnútra hrdzavie len vtedy ked sa tam dostane kyslík, treba tomu vždy zabrániť
Odpovedať
Profilova fotka
@insed rurky sa tahali komplet nove. Z prizemia sa odmontovali radiatory, tam sa dala podlahovka a radiatory vyuzijem v pivnici - chcem tam mat dielnu a pracovnu. Rurky sa kvoli tomu tahali nove. Takze potrebujem precistit len radiatory. Vdaka za radu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?