Fotovoltaika (v prenájme) na bytový dom bez plynu

Správca vyhlásil hlasovanie o vybudovaní fotovoltaickej elektrárne na streche na základe podnetu od developera, ktorý zhotovil bytový dom. Samotnú realizáciu má vykonať iná firma na ich náklady a strecha bude len prenajatá. Je to rovná strecha podľa všetkého izolovaná fatrafolom. Bytový dom bol kolaudovaný na začiatku roka 2020 a rozloha stavby je takmer 700 m2. Vo všetkých bytoch je elektrické podlahové vykurovanie a plyn neni ani pripojený. Dostali sa ku mne rôzne názory, v prvom rade od developera bytovky, že prevádzka FVE bude bezstarostná a že realizačná firma berie na seba zodpovednosť aj v prípade poškodenia strechy. Je to tiež zelená energia. Na druhej strane mi bolo povedané, že tým strácame záruku na strechu a zodpovednosť za škodu sa nevzťahuje na všetky prípady. Zaujímalo by ma, že čo je spojené s prevádzkou FVE? 1. Znamená to veľké/väčšie riziko poškodenia strechy kvôli zásahom do konštrukcie alebo jej pretažením? 2. V akých prípadoch nie je vhodné inštalovať FVE okrem nedostatku slnečného žiarenia (na strechu určite padá dostatok slnečného žiarenia). jeden z vlastníkov si už chcel inštalovať fotovoltaiku na strechu a že strecha nato nie je vhodná, ale neviem presný dôvod. 3. Má to nejaký vplyv na bývanie v bytovom dome, najmä v bytoch pod strechou? Napr. hlučnosť, prehrevanie alebo interferencie s inými zariadeniami? 4. Je výhodnejšie nainštalovať prevádzku FVE na vlastné náklady keďže to vychádza lepšie finančne z dlhodobého hľadiska a navyše nie sme viazaný podmienkami v zmluve na veľa rokov. Som tiež zvedavý na akékoľvek postrehy a skúsenosti. Vopred ďakujem za odpovede.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?