Ukončenie zmluvy s nájomcom a dlžná suma

Dobry den, mam najomcu co nezaplatil za posledne dva mesiace, navrhol mi splatkovy kalendar viete poradit prosim vas nejaku zmluvu na to? Alebo dat aj do ukoncenia zmluvy ze najomca sa zavazuje doplatit dlznu ciastku v dohodnutych terminoch? Dakujem
Odpovedať
@melouch Choďte s dlžníkom k notárovi on Vám napíše zmluvu a budete mať aj overený podpis a tým Vám nebude môcť v budúcnosti odoprieť, že nič nepodpísal. Poplatok u notára by som mu "pribalil" k dlžnej sume...
Odpovedať
@melouch podla mna by mohol stacit aj nejaky ten dodatok, ked obaja podpisete. ale aby si mal istotu, tak chodte k tomu notarovi. uz ked najomca vymysla so splatkovym kalendarom, aby nevymyslel nieco dalsie, ako sa platbam vyhybat.
Odpovedať
@karol223 presne tak, to by mal grátis za to špekulovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
@melouch podla mna nejaka dalsia zmluva nic neriesi. To ze je ti dlzny vie on aj ty. Ide o to co chces ty. cakat? alebo ho poslat prec z bytu.: Pri takychto najmoch je zvykom vyberat kauciu vo vyske najomneho, ktore mozes pouzit aj v takomto pripade...
Odpovedať
neviem, ako by som sa zachovala, splatkovy kalendar podla mna nic nevyriesi, ak nevie splacat najom myslis, ze bude mat na normalny najom plus este aj na tu splatku?
Odpovedať
skor som to tak pochopil, ze zmluva konci a on ma doplatit zvysok, ci ako vlastne?
Odpovedať
No ma zaplatit za dva mesiace posledne a dohodli sme sa na ukonceni zmluvy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Dobry den, mate niekto podobnu skusenost? Najomnikom som dala vypoved kvoli problemu s platenim a dlhu za najom ku 31.1. s tym, ze sme sa dohodli, ze 31.1. aj byt prevezmem. Vcera mi od nich priisiel tento "blahoprajny" mail a ako stoji v maili, kluce som si naozaj nasla v schranke. Nad stavom, v akom som byt nasla, som ostala ako obarena, spina vsade, ze cloveku sa chcelo grcat...no ceresnickou na torte bola detska izba, ktoru premalovali bez mojho vedomia na tmavomodro a jednu stenu dokonca na cierno. Chcem postupit tuto zalezitost pravnikovi, len som chcela popritom vediet, ci sa niekto z vas s niecim podobnym stretol, pretoze mne sa nad tykymto zduchnutim z bytu pozastastavil rozum.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?