Menu Forum

Ako postupovať pri prenájme bytu?

21. okt 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
katarinadv
Registrovala sa 18. októbra 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Banská Bystrica.
fotoportrét
fotoportrét
katarinadv
Registrovala sa 18. októbra 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Banská Bystrica.
 @kanvor Ďakujem ti kanvor za užitočné info...ak by ťa to neobťažovalo ja by som chcela tvoju zmluvu.Mohol by
si mi ju preposlať?
18. okt 2015 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bobach
Registroval sa 14. augusta 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
bobach
Registroval sa 14. augusta 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 1 príspevok. Okres Košice.
 Prosim radu ci je potrebne hlasit DU prenajom bytu , ak ho chcem dat docasne to uzivania vlastnej vnucke. Dakujem za radu.
14. aug o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ultra
Registroval sa 6. apríla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 365 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
ultra
Registroval sa 6. apríla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 365 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @bobach poslal som vam sukromnu spravu
3. sep o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hyta
Registrovala sa 6. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 5 príspevkov a 1 inzerát. Má 12 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
hyta
Registrovala sa 6. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 5 príspevkov a 1 inzerát. Má 12 priateľov.
 @bobach Toto by zaujímalo i mňa, no u nás sa jedná o svokra, ktorému by sme dali byt do užívania.
6. okt o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ultra
Registroval sa 6. apríla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 365 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
ultra
Registroval sa 6. apríla 2008 na modrastrecha.sk. Pridal 365 príspevkov. Má 1 priateľa.
 Pokial ide o uzivane bytu s ktoreho nemate "zisk" - najomca si priamo alebo prostrednictvom Vas plati vsetky zalohove platby a energie tak nejde o prenajom bytu ale ide o vypozicku v zmysle ustanovenia Obcianskeho zakonnika§ 659, 660, 661, 662. V tomto pripade nieje potrebna registracia na danovom urade.
Blizsie vysvetlenie -celkom dobre je tu: http://www.tvojdom.sk/financie-pravo/zmluva-o-vypozicke-a.aspx


Ohladom platenia dane blizsie tu: http://www.etrend.sk/financie/vypozicka-bytu-a-danove-vydavky.html
21. okt o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to