Som tu nová - danielle007

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj volam sa Danielle som vydata 3 mesiace a rozhodujeme sa ci kupit byt alebo ist stavat dom pozemok mame
Odpovedať
1
2
@duzu naklady na dom su vzdy vyssie? Pre dalsie porovnanie, mali sme 2i byt 48m2 mesacne naklady 160€. Teraz dvojpodlazny rd, 4x vacsi. Naklady na byvanie 70€
Odpovedať
@dzamino 70e mesacne je naozaj slusne, kolko mas m2? ja len za plyn mam 60e, hehehe (ale 275m2) .... a to nepocitam ELE, co je dalsich 45e ... lebo 3 PC, PS4. 2TV, manzelka vari na ELE a podobne :)
Odpovedať
@dzamino ked by si nemal plyn tak o takých nákladoch len snívaš
Odpovedať
@duzu hej, prave preto nieje pravda co si napisal, aj ked mna sameho prekvapovali vyuctovania za byt z necelymi 50timi stvorcami, pricom byt bol v strede, vykurovany zo 4 stran. Keby sa mam vyjadrit k otazke ci dom alebo byt. Byt uz nikdy viac...sukromie, sukromie a este raz sukromie, dvor, zahrada, terasa, bazen, garaz, grilovacka, opekacka, slnko...byt iba v pripade ze nemam/neplanujem deti, ale k tomu chata na vykendy zo zahradou. Zvlast keby mam stavebny pozemok, tak tuto dilemu vobec neriesim a hned stavam. @atak77 okolo 160m², kurenie a tuv plyn, zvysok el. Plyn 35(este z preplatkom, aj tento rok bude), El 20, voda 15. 4 clenna domacnost s toho 2 male deti
Odpovedať
@milanpetruska suhlas a velky, keby som mal pozemok, tak ani nevaham a nad bytom by som ani len neuvazoval, v dnesnej dobe mat pozemok je velkou vyhodou a hlavne kopu penazi to clvoeku usetri ;-)
Odpovedať
Vždy záleží od konkrétnych ľudí a ich inteligencie ako si to vedia v živote zariadiť. Pre niekoho môže byt dom veľmi výhodný ...a niekoho môže totálne zruinovať až následný predaj , alebo manž. rozvody ..... Bývam medzi novostavbami tak vidím ....
Odpovedať
Profilova fotka
@leilak1 Toto si teda vystihol, kazdy je iny a mali by sme sa riadit svojimi pocitmi, skusenostami ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@josef_vavra vtedy je to na zblaznenie, ked clovek pride na to az ked vsetko da na poriadok a nastahuje sa. Ale preto je dobre si vziat papier a spisat si klady a zapory tychto rozhodnuti oboch :-)
Odpovedať
@eduardcho presne to som urobila vysli mi same klady. Jediny problem je ze stavat nemozeme lebo tento byt by bolo treba predat lenze za ten cas kde budeme byvat? Ratali sme ze dostaneme docasne najomny byt lenze to zatial nevyslo tak cakame. Nenahli nas to ale tiez roky ubiehaju stavat by sme chceli o rok ked si muz spravy specializaciu tak verim a dufam ze dovtedy sa to podari
Odpovedať
Profilova fotka
@danielle007 Píšete vyšlo mi. Takže nic moc. To se do té stavby raději ani nepouštějte. Kdyby to bylo VYŠLO NÁM, tak si tam hodíte dřevěnou boudu a ten rok stavby hravě přežijete a ještě budete vzpomínat na krásné roky společné blízkosti.
Odpovedať
Na to,či byt alebo dom nie je jednoduchá odpoveď.Každý si musí na to odpovedať sám,čo mu vyhovuje teraz a čo mu bude vyhovovať po x rokoch.Kritéria sa časom menia.Netreba všetko prepočítavať na eurá.Byt sa dá ľahšie vymeniť za iný,z domom je to zložitejšie.Hodne záleží na polohe bytu.Aj polohe domu.Niekto by sa rád vrátil do bytu,kde predtým býval,žiaľ už to nie je reálne.Iné je mať byt v bonaparte,iné je mať luxusný dom v zadymenej ulici v hornej dolnej.Niekto ocení bývanie na samote,iný chce mať v dosahu škôlku,školu aj dobrý obchod.Aj pracovisko.Niekto má rád pohodlie a dobré vzťahy so susedmi,iný sa rád háda s každým susedom a celý dvor má zaprataný drevom a na plynovom kondenzačnom kotli má centimeter prachu..
Odpovedať
Profilova fotka
@danielle007 treba hľadať podnájom, kým postavíte, tak by si v nájomnom byte vydržali, len treba pravidelne hľadať, lebo ponuka môže byť nejaká z jedného dňa na druhý :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?