Zastavana plocha nadvorie

Dobrý deň chcela by som radu máme vyhliadnutý pozemok ktorý je umiestnený mimo zastavaného územia vedený ako zastavaná plocha, nádvorie a v územnom pláne vedený ako: Plochy poľnohospodárskej výroby a služieb, živočíšna výroba. Dalo by sa to nejako vyriešiť zmena územného plánu ... resp. dal by sa dom stavať aj na takomto pozemku (maklér nás informoval že je to možné)?
Odpovedať
@leboty Maklér ti povie čokoľvek, len aby pozemok predal. On ti nič negarantuje. To fakt chceš stavať v oblasti, ktorá je určená na poľnohospodársku a živočíšnu výrobu? Uvedomuješ si, že vedľa tvojho domu môže v pohode vyrásť kravín? Potom tu budeš vypisovať, že vedľa chovajú kravy a smrdí to. 😮 Ale tvoja vec. Ak chceš mať istotu, že môžeš postaviť rodinný dom, napíš na obec žiadosť o záväzné stanovisko obce k investičnej činnosti. V liste popíšeš, že máš v pláne postaviť dom na parcele č. ..... , a priložíš kópiu z katastrálnej mapy, do ktorej zakreslíš pôdorys plánovaného domu. Do mesiaca by ti mali z miestneho úradu odpovedať, či súhlasia s investičným zámerom, alebo ti to zamietnu. To ešte ale nie je stavebné povolenie, ale ak ti dajú súhlasné stanovisko, tak to môžeš kúpiť. Ja som si tiež takto overil pozemok, ktorý som išiel kupovať. Reálne som ho kúpil až keď som mal v ruke súhlasné stanovisko mesta k investičnej činnosti. U mňa som to žiadal v mene pôvodného majiteľa, keďže v tom čase bol ešte on vlastníkom.
Odpovedať
@leboty stavebný pozemok to je, stavať sa tam dá, len to čo umožňuje územný plán. Zmena územného plánu sa vyriešiť dá, ak je tomu naklonené obecné zastupiteľstvo, lebo v konečnom dôsledku to musia schváliť. Stojí to peniaze a čas. Buď sa zmena urobí v procese zmien aktuálneho územného plánu priamo obcou, alebo vyvoláte túto potrebu Vy a budete to platiť zo svojho. Ak ide o čas, sú to roky. Maklér chce predať, jeho informácie by som bral s rezervou.
Odpovedať
@leboty To ako je vedený pozemok v katastri nemá žiaden vplyv na možnosť výstavby, je to len evidenčný údaj. Dôležité je to ako je to v územnom pláne a ak je vedený ako plochy poľnohospodárskej výroby, tak rodinný dom nie. Ale treba sa popýtať na obci (stavebnom úrade), resp. si vyžiadať územnoplánovaciu informáciu. Predpokladám, že jediný spôsob ako tam stavať bude zmeniť územný plán, ak to teda bude možné, lebo nie vždy sa to samozrejme dá.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?