Väčší alebo menší pozemok pri rovnakej cene?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, mám dilemu... po zhruba roku hľadania máme vyhliadnuté 2 pozemky, jeden má 750m2 s cenou 350tis, druhý zhruba 1100m2 za 335tis. Oba sú v dobrých lokalitách, avšak ten menší je v o niečo lepšej. Oba sú v "dotyku" s prírodou a na nových uliciach. Pri oboch nie je problém s umiestnením domu ani so zastavatelnou plochou, iba u jedného by sme mali väčšiu záhradu (neplánujeme nič pestovať, max bylinky v záhone a mozno bazen) . Problém je v tom, že najradšej by sme brali ten väčší, no v lokalite toho menšieho pozemku 😄 na to však budget nemáme. Na následný predaj to nechceme.... aj keď "lukratívnejšia" lokalita podľa prieskumov (to je podla mna velmi individualne) je tá s tým menším pozemkom.. síce človek nevie čo ho čaká v dnešnej dobe, ale ak nám všetko vyjde, plánujeme tam bývať a žiť. 🙂 Ako ste to riešili Vy, keď ste sa rozhodovali medzi 2 pozemkami? Čo bolo hlavným faktorom prečo práve ten a nie druhý? Oba nás zaujali pri osobnej návšteve asi rovnako, na oboch si vieme predstaviť žiť a oba na nás mali dobrý pocit 🙂 ďakujeme za rady 🙂
Odpovedať
1
2
@jurkoboss Keď susedom odišli deti z domu, bazény prestali prevádzkovať. Nemá ich kto pred sezónou vyčistiť, voda je drahá. Altánky sa stali skladišťami. Rovnako my nevyužívame saunu, hoci tá si okrem každoročného vymetania pavúkov inú údržbu nevyžaduje.
Odpovedať
@oli18 ja sám som uvažoval exteriérovu saunu. Keď mi však prišli cenové ponuky, tak som z toho rýchlo vytriezvel :-) A presne ako vravíš, človek to najskôr preplatí a po čase aj tak nevyužíva. Minulý rok ma napadlo kúpiť vírivku. Bavilo ma to 3 tyzdne :-) potom som ju rýchlo posunul ďalej, bez finančnej straty. Syn sa v nej okúpal asi 2x a aj tak povedal, že ide s chalanmi na kúpalisko, čo mám 200 m od domu :-) Predpokladám, že momentálny stav nebude donekonečna a časom sa otvoria všetky prevádzky kúpalísk a aquaparkov, bude sa zase v pohode cestovať k moru, atď. A všetky tieto domáce atrakcie by boli zase nevyužité. Mám tu smolu, že nie som dostatočne bohatý, aby som si kupoval veci, ktoré nepotrebujem k zivotu :-)
Odpovedať
Je pravda, ze mnohe veci, co by clovek chcel a ma urcitu predstavu o tom, ze sa budu vela vyuzivat sa po istom case stanu bud len skladiskom alebo tak povediac financnou pritazou, no na to ojde clovek az casom
Odpovedať
@jaroonkel možno by ťa sauna vyšla lacnejšie, ak by si si ju zriadil sám. Len na to potrebuješ miestnosť. My ju máme v pivnici. Je to neveľká miestnosť, obložená topoľovým drevom a elektrická pec. Dnešné mobilné sauny mi pripadajú ako búdy.
Odpovedať
@oli18 aj ja obdobne zmyslam. Svokrovci investovali vela do bazena, deti su tam kazdy den v lete ak je to mozne. Aj svokor travi dost casu v bazene kvoli operacii chrbtice. Ale ak sa prestahujeme, budu u nich cez prazdniny a vikendy mozno. Cize doma ak bazen, tak mensi. Altanok je zbytocny pri terase. Aj stavebnu budu sme kupili ako maly zahradny domcek, lebo to nechceme na zahrade. Odlozime veci do garaze, kedze je stavana na dve auta a planujeme parkovat len jedno.
Odpovedať
@oli18 ale netreba hadzat vsetkych ludi do jedneho vreca. Moji rodicia maju 70+ a su v zahrade velmi aktivni (maju uzitkovu aj okrasnu cast, chovaju, pestuju), dokonca povedali ,ze investicia do bazena bola ta najlepsia. Od maja do konca septembra ho denne vyuzivaju. Obidvaja maju problemy s chrbticou a klbami, tak tam po praci na zahrade spolu cvicia (moja mama chodi do vody 3x denne). A je jedno ci prsi alebo pecie slnko., lebo bazen je prekryty. Altanok pouzivaju takisto, pravdelne tam stoluju a odpocivaju. Viete pre niekoho znamena dom, zahrada, bazen.. len zataz a robota a pre niekoho to je zmysel bytia, moznost mat pohyb a psychohygiena. @jrjl - osobne by som vybrala vacsi pozemok v Zahorskej, mne vyhlady nejak moc nehovoria, to skor vela zelene. Raca nie je zla, ale doprava mi odtial pride horsia ako zo ZB, hoci pomaly z kazdej strany sa to smerom do centra len zahustuje. Velmi dlho sme hladali pozemok v ZB, ale ceny boli pre nas za pouzitelny pozemok priserne, tak sme zakotvili v inej casti BA, kde sme kupili 825 m2 za 1/3 ceny Vasich pozemkov :-). a je mi to aj malo, prijala by som viac priestoru pre stromy :-). Ale ja som iny typ, chcem si aj vselico dopestovat. Vy mate male deti, urcite by som premyslala zamestnat ich hravou formou v zahrade a ukazat ako jedlo rastie a dat im moznost odtrhnut si drobne ovocie atd... dopriat im zazitky pri pozorovani vtakov, hmyzu,,,, to vsetko zahrada prinasa, ak jej date priestor a starostlivost (a nie len sterilny travnik). A vsetko sa da naucit aj ked ste panelakove typy. Takze za mna - isla by som do vacsieho pozemku :-)
Odpovedať
@jrjl hmm, máš ťažké rozhodovanie, 1100m je parádny pozemok ale zas ani 750m nie je málo... my sme pozemok vyberali podľa lokality, ktorú sme my preferovali a ani za svet sme neustúpili pri hľadaní... Keďže sú oba v dotyku s prírodou, vyhral by u mňa ten v Rači kvôli výhladom, to sa mi vždy na Rači páčilo a asi aj viem, ktoré pozemky tam myslíš... Ale toto rozhodnutie je na tebe, čo vás chytí za srdce, budem držať palce, určite vyberiete správne. a mimochodom, je super, keď si môžeš vyberať.
Odpovedať
Profilova fotka
oba su dost velke dokonca aj ten 750 je podla mna postacujuci. vyberal by som si hlavne podla vybavenosti okolia a isto ma niektora z tych dvoch lokalit pre vac viacej plus ako ta druha
Odpovedať
@kreola Tak to je super, že rodičia bazén využívajú. Určite sa môj názor nedá zovšeobecňovať, písala som o svojich susedoch a známych. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jurkoboss tak máš pravdu, 350 000€ za 7 árový pozemok je masaker... minule mi kamoš poslal inzerát z Nórska. Tu je na predaj farma s troma domami 1000 metrov nad morom, so saunou, kopou budov, požiarnou zbrojnicou... k tomu menší pozemok o rozlohe 1 km2 vrátane vlastného lesa s právom ťažby a rybníkmi... za podobnú cenu ako v Blave kúpiš 7 árový pľac... 😄 krása ... ale samozrejme je to o lokalite ako vždy v prípade nehnuteľností https://www.finn.no/realestate/homes/...
Odpovedať
@dexter89 lacnejšie to už nebude . :-) Môžeme si to porovnať aj s európskymi metropolami, prípadne svetovými. Ešte stále má aj Bratislava rezervu na zvysovanie :-) Preto tvrdím, radšej zobrať v dnešnej dobe hypo, lebo ceny o 10 rokov budú zase niekde úplne inde. To isté, keď porovnáme ceny spred 10 rokov a dnes. Pamätám, keď moji rodičia prerábali dom a brali si pôžičku 80 000 SKK, aký to bol vtedy peniaz. A dnes? Po 30 rokoch sa človek len pousmeje :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jurkoboss tak to máš pravdu ... zas v Nórsku v Oslo čo viem, tak malé dvojizbové byty kúpiš za 400 až 500k čo je aj na Nórov veľa... Ten môj inzerát je 140 Km od Oslo a dosť mimo civilizácie... Rozdiel je len v tom, že v NOR máš celkom lacné a dostupné podnájmy, takže väčšine ľudí sa neoplatí nehnuteľnosti vlastniť... dtto nám bližšie napr. Rakúsko a systém nájomných bytov... U nás je problém s bývaním pre masy a mladých, keďže nájomné byty absentujú a štát samozrejme nerieši... ale to je na dlho viac sa samozrejme oplatí platiť hypo ako nájom u nás.... Tiež si myslím, že lacnejšie to nebude max to bude stagnovať a znova stúpať ale na pokles by som nečkal ani sa nespoliehal
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
dva roky stara tema, ale pobavila. ludia maju 350tis euro !!! na pozemok, ale nemaju na cloveka, ktory za nich rozhodne. 🙂 cakal by som , ze za taku polku uz mam v rukach vizualizaciu toho co chcem a je hned jasne kde a co stavat. ach jo. starosti bohatych ludi.
Odpovedať
@dexter89 a ukazalo sa ze si mal pravdu. a este aj vojna k tomu prisla...
Odpovedať
Profilova fotka
@dadkobo dobre že si to tu oprášil, aspoň som kukol ten inzerát v nórsku , že ta moja "srdcovka" usadlosť už je predaná 😄 čo sa dalo čakať za takmer rok
Odpovedať
Profilova fotka
@oli18 co je drahe na vode? 😅 ved kubik stoji tusim 2€ ci kolko… alebo dokonca 1€? 😅
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?