Studňa v blízkosti suseda

Je nejaká presná vzdialenosť, kť. sa musí dodržať pri studni? Manžel dnes na pozemku kopat jamu na studňu a prišla za ním sudeda, že tam by studňa nemala byť, lebo ak navŕtame vodu hlbšie ako oni, tam im “budeme brať vodu”... rozdiel medzi našimi studňami je asi 6m... neviete mi teda povedať, či je nejaka hranica, kt. musime dodržat?
Odpovedať
Profilova fotka
@martinocka255 je to v podstate jedno, moze kopat o 30 m dalej a trafi rovnaku stoku ktora "zivi" jej studnu a pride o vodu. Na vzdialenosti studni nezalezi, dolezita je vydatnost stoky - spodnej vody.
Odpovedať
Nebude jednoduchšie zachovať dobré vzťahy a nechať len jednu studňu, dať pár € susede a využívať jej studňu? Natiahol by som len hadicu a elektriku do čerpadla. Samozrejme ide tiež o výdatnosť studne a či to bude stačiť.
Odpovedať
@beno78 v tomto pripade 2x plati co je doma to sa pocita. Najvacsia sprostost so susedom nieco zdielat!
Odpovedať
@rkorba suhlasim, isto nechcem s nou nic zdielat... @beno78 radi by smw zachovali dobre vztahy, ale situaci ktora bola pred par mesiacmi... palili sme na pozemku nejake nase konare, chlapi to pekne uhasili, ostal cisty popol.. prideme pozriet na dalsi den a ta dotycna suseda tam nahadzala svoj bordel a popalila to, ale samozrejme nie uplne, kopu bordelu ostalo... tak uz bolo po dobrych vztahoch, a este my sme boli ti “zlí”
Odpovedať
@martinocka255 niekde som pocul, ze dobreho suseda robi dobry plot :-) Moj sused si tiez vyvrtal studnu 0.5m od hranice pozemkov a tiez sa nikoho nepytal, ale nevadi mi to, lebo vody je tu dost.
Odpovedať
@rkorba veľmi mudro, zvažime či dame ten vysoky betonovy plot alebo elektrický😄😄👌
Odpovedať
So susedom by som nic na polku mat teda nechcel ako najlepsie je mat svoje, lebo podla mna take riesenie by nic neprinieslo. Zakazat studnu ti nemoze a ci trafis rovnaky tok, tak to je proste vo hviezdach
Odpovedať
Hlavne teraz, keď si si vylepšila susedské vzťahy, by som sa zamyslel, či máš stavebné povolenie na výkop studne...
Odpovedať
@rkorba presne tak
Odpovedať
Profilova fotka
@milos35 inak na to som sa chcel spytat, bo sa mi vidi, ze nieco take na stavbu studne treba, no nebol som si celkom isty
Odpovedať
galaba dobre vravi
Odpovedať
@majak0 @milos35 Záleží na tom, o akú studňu sa jedná. Pokiaľ ide o vodný zdroj, z ktorého sa voda čerpá jednoduchým vodným zariadením (napr. vedro, alebo ručná pumpa), tak na to netreba stav. povolenie. Akonáhle sa na čerpanie vody použije nejaké čerpacie zariadenie (v praxi sa tým myslí čerpalo, nie nejaká ručná pumpa), tak na takú studňu už treba stav. povolenie, či už je to kopaná alebo vŕtaná. Je to vysvetlené v Zákone o vodných stavbách č. 364/2004 § 18
Odpovedať
Článok sa načítava...
@martinocka255 Tak studňu kopete, či vŕtate????
Odpovedať
hmmm zaujimave, osobne som si myslel, ze treba kazdopadne apson nejaku tu ohlasku. no uz ked su taketo susedske spory, tak by som siel normalne cez povolenie. podla mna ti ho nemaju preco zamietnut
Odpovedať
spodna voda nepozna hranice a susedkina reč je somarinaa ci zoberieš vody cca 6 kubikov mesačne je jedno spodnej vode a vodomer bude v buducnosti asi treba takto bordel musi prestať
Odpovedať
@chrobak7 ale ja to všetko viem, zámerne píšem, že treba SP, lebo úprimne? Kto dnes bude vodu ťahať vedrom, alebo pumpou? Každý do nej drbne čerpadlo...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?