Aké sú podmienky kúpy pozemku zahraničným investorom?

Dobry den. Zaujimalo by ma aky je postup pri kupe pozemku na slovensku ked obaja zijeme v Rakusku s trvalym pobytom. a dalej by ma zaujimalo do akej doby od kupy treba zacat stavat a do akej doby musi byt od zacatia stavby skolaudovane.
Odpovedať
Kedze obe krajiny su v EU, nie je s tym ziadny problem. Rakusky obcan kupuje pozemok na Slovensku takym istym sposobom ako Slovak. Vzhladom na nehoraznu cenu pozemkov v okoli Bratislavy by som Vam vsak odporucal kupit pozemok v Rakusku. Budete mat menej komplikacii hlavne, co sa tyka poskytnutia uveru a Wohnbaufoerderung. Kupite pozemok v takej istej vzdialenosti od BA ale za polovicnu cenu.
Odpovedať
Do akej doby musíte začať stavať to závisí od lokality, pretože každá obec má iné podmienky. A ak budete mať stavebné povolenie, tak v ňom Vám určí stavebný úrad termín dokončenia stavby, ktorý si Vy určíte v žiadosti. Ale stavebné povolenie sa dá vždy predĺžiť.
Odpovedať
dakujeeem za infosky... no my planujeme kupu pozemku inde nie v blizkom okoli BA cize ceny su rozhodne nizsie na sk ako v at co sa tyka BA a rakuska tak to je ine kafe ale napriklad taky pozemok v Tirolsku kde zijeme my ta 800m2 vyjde 200tis eur len tak sa zaprasi....cize tolko v skratke
Odpovedať
Profilova fotka
pokial to nie je orna poda, tak by nemal byt problem...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?