Vinylová vs. kompozitná podlaha - máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
U predajcu mi ponúkli namiesto vinylovej podlahy novinku , ktorú nazývajú kompozitná podlaha . Má niekto z vás skúsenosti s takýmto typom podlahy ?
Odpovedať
@parkett_mann a co sa tyka samotnej podlahy. Za tu cenu ma dobre parametre? Hrubka, odpor, odolnost atd. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@patrik194 Hrúbka 4,5 mm , trieda použitia 32 = všetky bytové priestory a stredne namáhané nebytové priestory . Hlavne hrúbka 4,5 mm samotnej dosky je veľkou výhodou , bežne sa v tejto trieda vyrábajú hrúbky dosky 4mm a dokonca sú na trhu už aj ,, testovacie ,, výrobky s hrúbkou 3,6 a akciovou cenou okolo 15,0 EUR . Zámerne píšem testovacie - samotní výrobcovia tvrdia , že doska by do obytných priestorov mala mať min 4 mm , ale sú na nich vyvíjané tlaky zo strany obchodných reťazcov na výrobky v nižších cenách - tak vznikli 3,6 mm ,, pokusy ,, , ktoré sa predávajú niekde na úrovni 15-18 EUR/m2 . Výrobcovia sa chránia tým , že na obal píšu triedu použitia 22 - takže si tú podlahu môžete nainštalovať do šatníka , alebo do priestorov s občasným používaním / hosťovská izba , komora , ... / a predajcovia sa chránia tak , že o tom zákazníkovi radšej nepovedia . Keď potom príde reklamácia je jasné , že zákazník neuspeje , pretože údaj o triede použitia je na obale výrobku a má sa za to , že sa mal s informáciami o výrobku oboznámiť ešte pred pokládkou . To je ale už iná téma .
Odpovedať
@parkett_mann uz len dokoncit posledne stadia domu a mozeme objednavat 😛
Odpovedať
@parkett_mann chcem si u vás kúpiť kompozitnú podlahu. Je vhodná do celého bytu, vrátane kúpeľne, wc a chodby? Je potrebné kúpiť aj nejakú podložku, alebo sa môže osadiť aj na súčasnú plávajúcu podlahu? Ako som sa dočítal, tak niektoré majú už také vrstvy, že nie je potrebný ďalší podklad. Chel by som aj podlahove kúrenie. Vedeli by ste mi poradiť vhodný typ podlahy, príp.aj elektrického vykurovania? Ďakujem!
Odpovedať
Profilova fotka
@nesztor1977 Dobrý deň . Odpovedať na taký objem otázok detailne bude lepšie telefonicky . Moje tel číslo je : 0903 188 777 , zavolajte ma prejdeme si to . Zatiaľ iba stručne : - áno minerálna kompozitná podlaha je vhodná do celého bytu - áno aj do kúpeľne , tu sa odporúča jej celoplošné nalepenie o podklad - áno sú k dispozícii aj podlahy s integrovanou akustickou podložkou / tá sa pri celoplošnom lepení musí odstrániť / - ideálny typ je teplovodné podlahové vykurovanie - pokiaľ budete voliť elektrické odporové vykurovanie , tak potom zaliate do poteru a vybavené podlahovým teplotným čidlom predradeným pred termostat a nastaveným na 27 C
Odpovedať
@parkett_mann Ďakujem za odpoveď. Zavolám vám a doriešíme to. Čítam vaše komentáre a rady. Presvedčila ma vaša odbornosť, tak nebudem hľadať a kúpim u vás. Nechcem umeliny, plasty a pod. Rozmýšlal som aj o prírodnej kaučukovej podlahe, ale tento kompozit, sa mi zdá dostupnejší.
Odpovedať
@parkett_mann dnes som pozeral tie H2O podlahy a je to tak, ako píšete. V katalógu sa tiež píše o O.R.C.A. Mali ich s korkovou, aj vinylovou podložkou. Predajca mi síce tvrdil, že ide o 100% kompozit, ale už som tam išiel múdry po vašom príspevku a katalóg, ktorý mi dal do ruky, to potvrdil. Ale už to má 24 hod.certifikát a tiež je to "bio" materiál a cenovo dostupný. Chcem sa ale spýtať na váš príspevok, kde píšete, že kompozitná podlaha nie je 8mm. To znamená, že na vašej stránke tento výrobok tiež nie je kompozit? Lebo to tam je napísane, ale tiež má 8mm https://www.parkettmann.sk/parkety/ac...
Odpovedať
Profilova fotka
@nesztor1977 Príspevkov o kompozitných podlahách som nielen sem ale aj na iné stránky napísal už mnoho . Preto zhrniem iba dôležité fakty . Prvý krát sme tento typ podlahy priviezli na náš trh koncom roku 2015 . Všetci vtedy poznali iba vinylové podlahy a my sme rovnako tento výrobok začali označovať ako vinylovú podlahu . Ako sa ale ukázalo a potvrdili sa tým aj všetky argumenty od výrobcov , tento druh podlahy , v tom čase mal iba technický názov SPC , bol svojimi vlastnosťami zásadne iný ako vinylová podlaha . Neexistoval preň ale žiadny zaužívaný názov a tak som sa rozhodol , že ho začneme nazývať kompozitná podlaha . Plán bol taký , že si počkáme s akým oficiálnym názvom prídu výrobcovia a ten teda prevezmeme a budeme používať. Od toho obdobia sme investovali mnoho prostriedkov , energie a času na propagáciu tohto typu podlahového materiálu až sme zistili , že sme si vybudovali vlastnú pascu . Tá spočíva v tom , že názov kompozitná podlaha je veľmi všeobecný a nedá sa ochrániť . Keďže sa za to obdobie stalo toto označenie už všeobecne známe a veľmi populárne nechceli sme už prevziať aktuálne používaný názov pre tento typ podlahy - v zahraničí sa dnes označuje ako Rigid flooring. Čo v preklade do nášho jazyka znamená tuhá podlaha . tento názov nie je veľmi ľúbivý a tak sme zostali pri osvedčenom a už dnes zažitom označení kompozitná podlaha . Problém sa začal tým , že sa tu vyskytli dovozcovia-nie výrobcovia , ktorí v snahe priživiť sa, začali označovať aj svoj tovar ako kompozitný . Áno de jure majú pravdu , veď kompozit je materiál zložený z viacerých zložiek , takže kompozitnou môže byť aj laminátová , korková , vinylová podlaha ale aj linoleum a iné materiály . Preto upozorňujem na to , že nie je kompozit ako kompozit a treba sa nechať predajcami správne informovať . Oficiálne to čo bolo a je aj do dnešného dňa nami označované ako kompozit je minerálna kompozitná podlaha / SPC flooring - stone plastic composite flooring / . Tí seriózni s tým problém nemajú , veď aj my a naši zákazníci máme v ponuke laminátové podlahy s 24h odolnosťou proti vode a nehanbíme sa ich označovať názvom laminátová podlaha - u nás s dovetkom aqua protect u iných výrobcov hydrostop , hydro save , aquastop a pod . Definitívna informácia , tak ako ju správne uvádza aj výrobca : H2O floor je laminovaná podlaha , ktorej nosnú dosku tvorí doska O.R.C:A . Tá je vyrobená na báze drevných vlákien s prímesou hyxdrofobizačných materiálov so zámerom znížiť napúčanie dosky vplyvom vlhkosti . Vyrába sa na tej istej technológii ako HDF doska používaná pri výrobe laminátových podláh . Všetko ostatné je už iba marketingová a v niektorých prípadoch žiaľ aj iná nadstavba . Takže nakoniec to zasa nebolo tak stručné ako som pôvodne plánoval .
Odpovedať
@parkett_mann ďakujem, teraz už rozumiem ako to celé je. V každom prílade platí to, čo som písal. Zavolám a dohodneme to 😉
Odpovedať
Dobrý deň Chcel by som sa spýtať, kupujem kompozitnu podlahu. Chcem ju použiť na elektrické podlahové kúrenie v novom dome. Je potrebné použiť aj parozabranovu fóliu? Nakoľko počúvam názory 50/50. Ďakujem
Odpovedať
Dobrý deň, plánujeme kúpiť do novostavby kompozitnú podlahu Crafted Wood 40712 | Classen NEO 2.0, výrobca Classen...máte s podlahou skúsenosti? Ďakujem
Odpovedať
Dobrý deň, pozná niekto túto podlahu? Chcem sa opýtať na skúsenosti a odporúčania. Ide o SolidCore Xtreme 5.5mm click . ďakujem za každý názor.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sir_flash dobrý deň, aj ja si dávam egger pro kompozitnu 5mm, ako ste vy spokojný? Skladala sa dobre? A davali ste nivelacku? Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann ja by som sa vas chcela opytat,ci odporucate kompozit parador alebo gerflor,alebo radsej lepeny vinyl? Mame bungalov a plocha 113 s teplov.podlahovym kurenim. Co odporucate prosim. Aby to vydrzalo,kedze mame 3 deti 🙂 bojim sa odtlaciek po stolickach a kedze mame aj velke terasove okna aj zvlnenia,videla som u suseda,ako to vyzera,ked sa kupi lacnejsia podlaha😞
Odpovedať
Profilova fotka
@mravvcek velke terasove okna a pokial su este orienrovane na juh , budu bez tienenia neprekonatelnou vyzvou pre ktorukolvek podlahu okrem keramickej dlazby . Pripadne dilatacne skary poteru su zasa problem pre pokladku podlahy lepenim o podklad . Nepoznam uplne specifika vasho poteru a preto nemusi byt moja odpoved uplne spravna . Gerfloor a rovnako aj Parador maju rozne druhy podlah , neviem , ktory typ vas zaujal . My nepredavame ani jednu z nich , taze by bolo nefer robit bez osobnych skusenosti rozhodcu medzi nimi . Vo vasom pripade by som doraz kladol na rozmerovu stabilitu vyrobku . Pytajte sa predajcu na tento parameter , porovnajte a čím bude číslo nižšie , tým je stabilita vyššia . Ja osobne by som odporucil mineralmy kompozit s SPC jadrom / ma ho aj Parador , aj ked ludia skor poznaju kolekciu s drevokompozitnym jadrom / Gerfloor v minulom roku avizol ponuku podlahy s rigid jadrom , neviem ci je uz aj na nasom trhu . Osobne som po vlastnych zlych skusenostiach s novinkami bez uzivatelskej historie uz skor skepticky a tak by som na vasom mieste vyberal medzi Paradorom a kvalitnym lepenym vinylom . Vinyl s emisiami A+ som vsak zatial nevidel . Takze vylucovacia metoda je uz na vas . Rad by som poradil viac ale nebolo by korektne a objektivne hodnotit pre mna konkurencne produkty . Dakujem za pochopenie
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann ano gerflor uz ma rigid na tehu,pozerala som to. A vy by ste mi ktoeu znacku,ked vylucim parador a gerflor odporucili. Poter mame so skarami ano. Neviem si dat rady,co vybrat,aky typ,druh podlahy. Vy mate arbiton? Ten som tiez pozerala,ale tvrdili mi,ze gerflor je vraj mercedes 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@mravvcek ja mám Arbiton a vyzerá super aj kladlo sa dobre majstrom, si pochvaľovali že je pevný a klikovy systém je dobrý že sa neláme
Odpovedať
Profilova fotka
@mravvcek Každá novinka je vždy mercedes , tak ako najlepšie a najmudrejšie je vždy to vlastné dieťa . Ja som predajca a v tomto fachu sa pohybujem už 28-mi rok . Verte mi , že ta ten čas som sa popálil už mnohokrát a vždy to bola nejaká novinka / to samozrejme automaticky neznamená , že každá novinka je zlá / . Ako som napísal , počkám si min. rok a potom sa k ,, mercedesovosti ,, môžeme vrátiť . Neprispievam sem , aby som propagoval vlastný tovar , snažím sa skôr objektívne hodnotiť a poradiť nie v rozhodovaní medzi produktami , ale v objasnení objektívnych faktov o výrobkoch a ich aplikácii . Rozhodnutie vždy robí zákazník .
Odpovedať
Profilova fotka
@parkett_mann dakujem krasne za objektivny pohlad,ved to,ze zakaznik ma z kazdej strany ine info. Som rada,ze ste mi poradili,ale asi sa mercedesovi vyhnem 🙂 mozem napisat spravu prosim?
Odpovedať
Je táto kompozitná podlaha vhodná do kúpeľne ? myslím, či je NAOZAJ vhodná...
Odpovedať
Profilova fotka
@mravvcek samozrejme odpoviem aj na spravu
Odpovedať
@zoae mám ju v kúpeľni a wc, odporúča sa celoplošne lepiť ale ja som to nerobil, ak nakvape hneď sa poutiera ;)
Odpovedať
@pepo344 Ďakujem. Pozerám, že tiež máte podlahu v celom dome jednotnú. Ja nad tým tiež uvažujem, preto by som išla do vinylu.
Odpovedať
Mate niekto egger home greentech 7,5mm kompozitnu podlahu? Mam rozpocet (resp. som ochotny dat) cca 30€/m2 a rad by som sa vyhol nivelacke (uvidime ako sa vydaria potery) a podlozke, je to dobre uvazovanie, alebo by som mal nieco prehodnotit? Planujem aj do kupelne (co som pozeral, tak staci lepit spoje kvoli vodeodolnosti) a takisto aj vstupnu chodbu...vydrzia tie kompozity alebo radsej zvolit dlazbu, kvoli moznemu mechanickemu poskodeniu? Vdaka za nazory...
Odpovedať
@pepo344 Tak to je jedno na aku podlahu kvapne, veru clovek ma hned tendenciu to utriet, aj ked je to napriklad dlazba. To uz je ako taky reflex
Odpovedať
@zoae ja mam kompozit, asi si to mýlite lebo vynil musíte robiť s dilataciami
Odpovedať
@marek_norway ja mám Arbiton ma stal 26e M2 dajú zľavu asi všade , podložka 4e, podložku musíš dať ak chces mať uznanu reklamaciu do budúcna, roznáša teplo rovnomerne atď, prečítaj si o tom sam
Odpovedať
@pepo344 praveze ten egger ma v sebe uz integrovanu podlozku, preto ma aj hrubku 7,5mm...
Odpovedať
Profilova fotka
@marek_norway Na ten Egger pozerám aj ja, uvidíme ako sa rozhodnem do budúcna.
Odpovedať
@marek_norway ten Eger ale nemá minerálny zaklad či? Nie je kompozit ako kompozit ;) arbiton ma základ vapenec samizda ;) parkettmann to tu vysvetľoval že aký je rozdiel
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?