Podlahový polystyrén ..

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím vás , stačí dávať podlahový polystyrén tvrdosti 100 , alebo ísť do 150 ? Dávame 18 cm (9+9) Dakujem
Odpovedať
1
2
EPS 100S ma nosnost tusim 2tony/m2 …. Ja som ho daval a nemam absolutne ziaden problem…2t/m2? To musi byt pre beznu domacnost absolutne postačujuce… nevravim garaz tam je hrubsi poter+vaha auta ale do domu
Odpovedať
@koloman55 omyl....cim viac vrstiev tym stabilnejsi podklad pod poter...samozrejme je to pracnejsie....ale najshorsie ide aj tak vzdy prva vrstva...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravim. Chcem ozivit konverzaciu. Potrebujem v byte zdvinut podlahu o 1cm. Mozem priamo na beton polozit podlahovy polystyren a na to plavacku bez poteru alebo je treba na polystyren este nejaka vrstva niecoho?
Odpovedať
@timotej_kadavy tam jedine nivelak, na polystyren rovno zabudni.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba mozem vediet preco?
Odpovedať
@timotej_kadavy lebo sa to tak nerobi? Skusalsi uz kracat po rozlozenom polystyrene?
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 ok. Mozem zvysit podlahu aj viac. Aky postup by ste mi odporucili?
Odpovedať
@timotej_kadavy ak iba 1 cm tak nivelak. Ak chces zvysovat polystyrenom mozes ale potrebujes na neho naslapnu vrstvu. Mozes si vybrat- anhydrit, cemetovy poter alebo suchy system (fermacell a podobne) pripadne osb alebo doskovu podlahu ako sa davali kedysi.
Odpovedať
@timotej_kadavy o 1cm - podlahový sadrokartón / fermacell / osb doska - nalepiť na podklad. V jednom dome som podlahovým sadrokartónom dorovnal podlahu voči vedľajšej miestnosti a bolo to fajn. Podklad bol palubovka, tak som to skrutkoval, nelepil.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?