Podlahový polystyrén ..

Zdravím vás , stačí dávať podlahový polystyrén tvrdosti 100 , alebo ísť do 150 ? Dávame 18 cm (9+9) Dakujem
Odpovedať
1
2
@petronelakosik no určite ísť do 150tky , aj keď teraz tie ceny za Eps sú enormne. Radšej by som odporučil spraviť 3 vrstvy , 5+5+8, do prvej 5 CM vyrezete všetky chráničky a rúry- pozri môj album , robil som nedávno
Odpovedať
@petronelakosik Ja som dával 100,ale ak by som mal dávať znova,tak 150.
Odpovedať
Dával som do domu eps 200 a som rad ze som dal tvrdsi. Na terasu som dával XPS, poter som si zamiešal beton v miesacke. Ked budem robiť druhy dom, spravím to rovnako v celom dome. Daleko menej to duni.
Odpovedať
@guco18 môžem vedieť prečo ?
Odpovedať
Profilova fotka
@petronelakosik ano staci, aj 100 je podlahovy tak preco by tam nemal ist? To ako keby som sa pytal na obvodove murivo... mozem si dat 40cm hrube alebo 50cm?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@modrak26 tak rozne hustoty su asi na rozne ucely nie?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
my mame 150, tiez mame 18 cm akurat v inej skladbe 8 a 10...nam nebolo odporucane 9+9 ...
Odpovedať
@modrak26 kukni na ake zatazenie je 100ka, a hned vies, ze do rodinneho domu staci
Odpovedať
pre bežné izby bohate stačí 100ka, 150tku a xps som dával iba do technickej kde mám akumulačku a garáže kde je aj hrubší poter. Dôležitejšie je poriadne uloženie dokonca 100ka sa mi lepšie ukladala ako 150ka išla lepšie dotlačiť k sebe
Odpovedať
@peeco z akého dôvodu Vám to nebolo odporučené 9+9 ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@peeco preco neodporucali? to sa praveze odporuca, je menej odpadu, viete dopasovat lepsie
Odpovedať
Do rodinného domu ;)
Odpovedať
@modrak26 ak ide stavat vyrobnu halu tak sa nebude pytat na modrej streche
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 nerob dusno. Keby si namiesto krystalovej gule precital technicky list, tak za pouzitia dedukcie a intuicie dojdes k rovnakemu zaveru.
Odpovedať
My mame tiež 18cm dávame 150s a skladbu polystyrénu 5+5+8.
Odpovedať
Profilova fotka
@modrak26 ok, uz sa nestrapnuj...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Davali sme 200-vku, takze aspoň 150 by som dala 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@modrak26 preco nadavas bohu do blbov?
Odpovedať
skladbu mám 5+10+3, spolu 18. 5-tam sú inštalácie vody a pod 10-ta je v kuse okrem prestupov 3-zo spodu systémovej dosky dával som 100vku všade. všetko v dome mám okrem asi linky v podstate zavesené na stenách, takže viac nebolo treba podľa mňa, aj keď radili aj 200, závisí od toho ako sa plánuje podlaha zaťažiť. aj systémová doska je len 100vka podľa technického listu mojej dosky, ale asi nie pravidlo (ivar).
Odpovedať
Čaute. Ja chcem dat do garáže ESP 150S alebo 150 NeoFloor. Skladbu mam 15cm chcem dat leštený betón bolo mi povedané ze hrúbka bude cca 10cm ostáva mi 5cm na polystyrén. Mam ho prekladať napríklad 3a2. Môžem tieto typi polistyrenu vymeniť za styrodur? A na ďalšie poschodie bude podlahovka skladba 10cm polistyren vychádza 3cm možno 4cm ak sa bude dávať 4cm treba prekladať. Ďakujem vám za odpovede.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
zdravím, možem do podlahy skombinovat eps s xps polystyrenom? jedna vrstva eps a na nu xps (xps mam davnejsie kupeny..)
Odpovedať
@marcork ano
Odpovedať
@marcork ak je ten EPS podlahovy, tak ano.
Odpovedať
jasne podlahovy.. ok vdaka
Odpovedať
Preco 3 vrstvy a nie 2? Vsak je jedno ci vyrezavam otvory na rury a chranicky do prvej vrstvy z dvoch alebo do prvej z troch. Zbytocne si predlzovat robotu kladenim tretej vrstvy...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?