Akú podložku pod laminátovú podlahu na podlahové kúrenie?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Akú podložku dať pod laminátovú podlahu ak máme podlahové kúrenie?
Odpovedať
@parkett_mann dakujem za rozsiahlu odpoved. Skladba podlahy je 5 cm isover podlahovy a 5 cm systémová doska( bavime sa o zrekonštruovanom poschodí podkrovy rodinneho domu kde prizemie je normálne obyvane rodinou. Co sa poteru tyka jedna sa o anhydrit v hrúbke od 4 po 7 cm. Teplovodné podlahove kurenie s reguláciou v každej izbe. 110 m2 obytnej plochy. Kedze bol poter urobeny pekne netrebalo prekryvat vacsie nerovnosti. Jedina podmienka bola znížiť hluk co sa aj podarilo. Pouzili sme podložku plus klasický laminat 0.8cm.
Odpovedať
@parkett_mann Dobry den Ten arbitron ma 0,07 nie 0,7 ako pisala manzelka a aj na vasej stranke je pisany ako nevhodny na podlahove kurenie preto som ostal zaskoceny ze nam ho v predajni odporucili... Myslim a opravte ma ak sa mylim ale hodnota tepelneho odporu ma suvislost iba s nabehom tepla. Ved predsa teplo ktore dodam do podlahy sa nemoze stratit ale bude mu trochu dlhsie trvat kym sa dostane do miestnosti. Cize na naklady na vykurovanie by to nemalo mat vplyv ked sa kuri kontinualne. Pisete ze podlozka ma povrchu hlinikovu foliu a nie je vhodna pre elektricke kurenie. preco nie je vhodna ? my mame folie pod poterom nie priamo pod podlahou. Aj tu @martinak15 pise ze pouzil Multiprotec 1000 co je vlastne PUR + AL Aku by ste nam teda odporucili z vasej ponuky ? a co ta podlozka Acoustic Aquastop gold 2mm ?
Odpovedať
Profilova fotka
@martinooo Prepáčte , skôr som nestihol . Podložka Acoustic thermo má na svojom povrchu skutočný hliníkový film- / ostatné podložky majú fóliu = pe fólia s nánosom hliníkovej farby / . Hliník je nielen výborný vodič tepla ale aj el. prúdu . Výrobca udáva , že sa nemá používať pri pokládke v kombinácii s elektrickým podlahovým vykurovaním .Predpokladám , že sa na povrchu môže indukovať napätie , alebo ... ? Nie som elektrikár a preto iba akceptujem informácie od výrobcu . Čo sa týka tepelného odporu .Teplo sa od zdroja šíri všetkými smermi a pri svojom postupe smeruje do miest s nižším tepelným odporom .Dôležité je teda výrazne vyšší tepelný odpor pod kúrením ako nad . O čo väčší bude nad o to násobne väčší by mal byť pod . Takže o návrhu skladby podlahy nad rozhoduje do veľkej miery hodnota tepelnej izolácie pod vykurovaním . Multiprotect 1000 je PUR + al. fólia / nie al film / . Hodnota tepelného odporu má určite vplyv na náklady , prečo ináč by sa budovy izolovali . Jej vplyv závisí od hodnoty tepelných strát budovy .
Odpovedať
Poprosil by som aj ja o radu ohľadom podložky k laminátovej podlahe 8mm ktorá pôjde do bytu s teplovodným podlahovým vykurovaním v anhydritovom poteri. Pozeral som viacero podložiek a celkom ma zaujala Acoustic LVT 1,5 len neviem či sa viac nehodí na vynilové podlahy. Pozeral som aj acoustic aquastop gold aj thermo plus aj izoflex ale neviem čo na moje parametre by sedelo najviac. Viete mi prosím poradiť. Ďakujem pekný deň
Odpovedať
@mariankovac80 ahoj. Mam presne tvoju kombináciu. Laminat 0.8 podlahovku teplovodnu a anhydrit. Pouzil som parador akustic 100. Skvely material vyborna praca.. cena cca 4.50 m2
Odpovedať
@martinak15 Vďaka pozrel som a parametre má super, len som nikde nenašiel info či vie aspoň 1mm nerovnosť vyrovnať. To mi snaď nebude treba, ale preistotu pozerám aj tento údaj.
Odpovedať
@mariankovac80 podlozka ma 1.8 mm ... drobne nerovnosti vyrovnala pekne.. anhydridovy poter ak je ako tak urobený tak je hladsi ako cementovy 🙂
Odpovedať
@parkett_mann Dobry den Dakujem za odpoved. Nakoniec som sa rozhodol pre obycajnu parozabranu 0,2mm a PE podlozku 2mm. Tepelny odpor 0,005 + 0,035 m2K/W takze by to malo byt ok
Odpovedať
@parkett_mann Dobry den, mozte odporucit podlozku pod laminatovu podalhu?: https://www.jafholz.sk/shop/Podlahy/L... (neviem zistit tep. odpor) poter = anhydrit kurenie = podlahove teplovodne Izolacia pod poterom prizemie 20cm EPS, poschodie 3cm EPS Idealne nieco co mate v TT skladom, cenovo +- stred? . Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@heisenberg Nepoznám ten výrobok a vzhľadom na to , že ani predajca neudáva názov výrobcu , je veľmi ťažké odhadnúť presný tepelný odpor . Odhadnem to teda na hornej hranici tepelného odporu 10mm laminátových podláh / 0,09 m2K/W / . Keďže ideálne je dostať sa pri celkovom tepelnom odpore podlaha + podložka do 0,1 m2K/W tak by som použil podložku Vinclic objekt 1.1 s tepelným odporom 0,006 m2K/W . Norma ale hovorí o max tepelnom odpore podlahy na podlahovom vykurovaní do 0,15 m2K/W , takže teoreticky môžete použiť aj podložku s tepelným odporom 0,05 a to sú vlastne aj všetky ostatné , ktoré sú určené na podlahové vykurovanie . Podložky máme skladom , takže si ich môžete bez problémov nakúpiť na našej predajni v TT .
Odpovedať
@parkett_mann Chcem sa opytat mozem pouzit Multiprotect 1000 na elektricke kurenie (Heatflow) a je do suchej stavby Fermacell?
Odpovedať
@parkett_mann podlaha bude Kronotex 8mm.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@erzos Vychádzam z toho , že elektrické odporové kúrenie Heatflow - podľa info zo stránky predajcu , má medzi podlahou a samotným kúrením roznášaciu akumulačnú vrstvu , ktorá zmierňuje tepelné rázy pri zapínaní a vypínaní kúrenia . Aby sa vyhovelo aj požiadavkám výrobcu podláh , je potrebné do podlahy inštalovať tepelné čidlo , ktoré bude nastavené na 27 C a bude predradené pred termostat , tak aby kúrenie pri dosiahnutí teploty podlahy 27C vyplo napriek tomu , že termostat ešte prípadne požaduje kúriť. Tak sa zabezpečí , že sa podlaha vplyvom tepelných rázov a dodržaním výrobcom povolenej maximálnej teploty nezničí . Podložka Multiprotect 1000 je OK .
Odpovedať
@parkett_mann Diky. Ano su tam podlahovy + priestorovy teplomer. Podlahovy je nastavene na 27C.
Odpovedať
@parkett_mann Dobry den, Skladba nasej podlahy je : - beton 15 cm - hydroizolacia - krycia folia - dva krat po 6 cm podlahovy polystyren ( tvrdost 150) - systemova doska ( ma este 3cm polystyren) - od 5 do 7cm anhydrid( podla nerovnosti) A vodne kurenie. Chceli by sme laminatovu podlahu dub california od swiss krono v hrubke 10mm. Nevieme vsak zistit aky ma tepelny odpor. Podlozku pod podlahu sme rozmyslali dat Professional Pro Thermo Max+siva 2 mm, ktora ma 0,010 m2K/W. Myslite, ze je vhodna, dana podlozka pod tuto podlahu? Popripade vedeli by ste nam prosim odporucit vhodnu podlozku? Dakujeme za poradenie.
Odpovedať
Profilova fotka
@bobka30 :-) a čo Vám poradili v Merkury Markete . Ale teraz už seriózne . Nepoznám úplne detailne podlahu Kronoswiss , ktorú predáva MM ale vzhľadom na jej hrúbku a pôvod odhadujem tepelný odpor samotnej podlahy na cca 0,07 -0,08 m2K/W / určite presne to viete zistiť z technických listov , ktoré by Vám v MM mali poskytnúť / . Čo sa týka samotnej podložky , tak tepelný odpor PU podložky s hrúbkou 2mm na úrovni 0,01 m2K/W je prekvapivo nízky , ale verme tomu , že je to tak , ako sa uvádza na štítku . Za týchto predpokladov je teda celkový tepelný odpor Vašej budúcej podlahy cca 0,08 - 0,09 m2K/W , čo je o 40% menej ako si vyžaduje norma a o 10% menej ako je aktuálne doporučovaná hodnota . S prihliadnutím na skladbu podkladu a jeho tepelnoizolačný potenciál je celý návrh a skladba finálnej podlahy a podložky OK .
Odpovedať
Profilova fotka
@bobka30 Teraz som si všimol na obrázku podložky aj výrobcu - CEZAR . Od tejto firmy tovar vozíme tovar aj my . Túto podložku ale nie , keďže CEZAR ju sám nevyrába , iba s ňou obchoduje . Pozrel som si aj priamo technický list tejto podložky , kde sa píše , že tepelný odpor je 0,01 +/-0,003 m2K/W , takže osobne predpokladám , že asi skôr to bude 0,013 m2K/W , čo by odpovedalo tej hrúbke samotnej podložky / 2 mm / a použitému materiálu / polyuretán / . Polyuretánové akustické podložky sú aktuálne TOP . V každom prípade aj pri tomto tepelnom odpore podložky je tá skladba OK . Prosím , akú cenu na túto podložku majú v MM ? Ďakujem za info .
Odpovedať
@parkett_mann Dakujem Vam velmi pekne za radu. V MM nam nevedeli poslytnut technicky list k podlahe nakolko, ze museli by volat do Polska a doteraz, ze to od nich nikto nevyzadoval. Tak sme boli z toho prekvapeni🤷‍♀️. Cena za podlozku v MM je https://www.merkurymarket.sk/vrobok/p...
Odpovedať
Dobrý deň, @parkettmann rada by som sa s Vami poradila. Rozmýšľame o podlahe, momentálne vo výbere Kronopol aurum fiori, quick step impressivea trošku aj parador modular one. Povrch je vyliatý nivelizačkou a pár miest kde zostala jama zatreté lepom, tak nám odporúčali. Inak by nerovnosti nemali byť väčšie ako 2-3mm. Prosím akú podložku by ste odporúčali? Mali sme vybratú Arbiton aquastop 5mm, ale v predajni nám bolo povedané, že to nie ok. Vraj túto neodporúčajú výrobcovia podláh. Že tvrdený XPS 5-6 mm nemôžete dávať pod laminátku - tieto podložky sú dôvod vŕzgania a doslova plávania na podlahe pri stúpaní nohou. Že práve tá 5mm nám prenesie nerovnosť viac ako nižšia. Ide o byt. Ide nám najmä o to, aby čo najlepšie vykryla nerovnosti a podlaha neprišla k ujme. Aký je Vás názor? Ďakujem
Odpovedať
Zdravim chcel by som sa poradit chcel by som dat podlahu CLASSEN VILLA 4V.. od pokladky poteru uz preslo viac ako rok ale este nebol prekureny a chcel by som polozit podlahu je to vhodne alebo radsej pockat na kureni..keby sa pouzila podlozka s parozabranou nemohla by sa polozit? poter vyzera suchy no mozno na spodu este nejaka vlhkost bude
Odpovedať
@monslana ziadna podlozka nie je tak stlacitelna aby Ti pohltila 2-3 mm priehlbiny. Na podlahove som daval xps 3mm podlozku s vysekanymi obdlznikovymi dierami pre prestup tepla.
Odpovedať
@matkope bez obav,ta vlhkost je prec, ta co tam ostala neublizi podlahe. Vyrobcovia sa chrania odporucanim ze musite dat parozabranu,robia to preto lebo rychlokvasene domy dnes poter,zajtra podlaha.
Odpovedať
@parkett_mann Prosim vas aky je dovod nepouzitelnosti acoustic thermo plus na elekricke podlahove kurenie?
Odpovedať
Profilova fotka
@drago1 Táto podložka ma na povrchu skutočnú hliníkovú fóliu , ta v kombinacii s elektrickým odporovým vykurovaním môže na povrchu podlahy vytvárať elektricky náboj
Odpovedať
Profilova fotka
@drago1 pokiaľ sa ale jedná o elektrické odporové vykurovanie , ktoré je zaliate poterom, tak podložku použiť môžete
Odpovedať
@parkett_mann Dakujem za odpoved.El vykurovanie je zaliete pod poterom.Cize je v tom oripade je pouzitelna?
Odpovedať
Profilova fotka
@drago1 ano , ale aby nedoslo k nedorozumeniu . Mozete ju pouzit iba pod laminatove a drevene plavajuce podôahy . Pod vinyl , alebo kompozit su urcene ine podlozky .
Odpovedať
@parkett_mann Dobry den. Nakoniec nam MM market zohnal technicky list podlahy swiss krono a je dost necitatelne napisany a tepelný odpor, ktory je 0,15m2K/W a plus podlozka, ktoru sme chceli by bolo nad limit. Tak sme sa rozhodli este hladat inde. Zaujala nas este tato podlaha. Len neviem, ci sme nasli spravny technicky list na Vasej stranke. V predaji je podlaha uz aj s podlozkou. Este nam pan ukazoval aj inu s o nieco nizsim tepelnym odporom. Odporucil nam pozriet si to na www stranke. Podla Vas, ktora podlozka by bola lepsia? Je spravny ten technicky list k danej podlahe? Odporucate vobec podlahu 10mm na podlahove kurenie? Ci radsej teda nehladat 8mm? 10mm chceme vzhladom na co najmensi rozdiel mezi prechodom z dlazby na podlahu v miestnosti. Dakujem velmi pekne za odpoved a Vas cas😊.
Odpovedať
@parkett_mann toto je ten technicky list k podlahe, co som nasla. Nepridalo mi ho k fotkam.
Odpovedať
Profilova fotka
@bobka30 Dobrý deň . Odpoveď na Vašu otázku je v princípe veľmi jednoduchá .Možno zložitejšie bude rozhodnutie koľko investovať , aby bola investícia čo najskôr vrátená a čo najviac rentabilná . Zákazníci nám veľmi často kladú otázku , ktorá podlaha je vhodnejšia na podlahové vykurovanie a my / predajcovia podláh / preto , aby sme nemuseli vysvetľovať všetky tie detaily , ktoré sú s tým spojené odpovedáme - čím menší tepelný odpor tým lepšie . Ako to teda v skutočnosti je a ako by sa malo postupovať v otázkach a odpovediach ? - aký tepelné straty máš váš dom , byt , .... - aká veľká vykurovacia plocha je určená na kompenzáciu týchto strát - aký zdroj na výrobu tepla budete používať - aký systém distribúcie tepla budete používať - ako vyzerá hrúbka podlahovej izolácie podlahy a z akého materiálu je vytvorená Odpoveď na tieto otázky dá predstavu o tom ako dôležitý bude rozdiel tepelného odporu medzi jednotlivými zvolenými materiálmi . Norma hovorí - tepelný odpor podlahoviny vrátane všetkých zvukoizolačných a iných podložiek nesme prekročiť 0,15 m2K/W . My v našej firme sa snažíme dosiahnuť pri návrhu max 0,10 - samozrejme je možné dostať sa aj na 0,05 . Pokiaľ ale nepoznáme všetky odpovede na hore uvedené otázky , odhadujeme a volíme ako zlatý stred 0,07 - 0,1 m2K/W . Určite pochopíte , že čím vyššie tepelné straty má Váš dom a čím je menšia vykurovacia plocha , cez ktorú sa to teplo do priestoru má dostať , tým dôležitejší bude nižší tepelný odpor podlahoviny a samozrejme opačne . Čím drahší je zdroj na výrobu tepla - tým dôležitejší je nižší tepelný odpor podlahy . Čím nižší tepelný odpor je pod podlahovým kúrením tým rádovo násobne nižší musí byť aj nad ním a opačne . Pri výbere samotnej podlahy sa tepelný odpor medzi výrobcami v rámci cca rovnakej hrúbky a cca rovnakej ceny veľmi nelíši , ten rozdiel sa pohybuje v intervale 0,01-0,015 m2K/W . / Väčší rozdiel je medzi podložka mi , kde sa tento rozdiel pohybuje až do 0,04 m2K/W . Takže odpoveď na Vašu otázku : rozdiel medzi 8 a 10 mm laminátovou podlahou nie je ten rozhodujúci / cca 0,015 m2K/W / - treba sa sústrediť na výber správnej podložky . príklad : 8 mm podlaha = 0,06 m2K/W + tepelný odpor podložky 0,05 m2K/W = 0,11 m2K/W / čo je 26 % menej ako požaduje norma / 8 mm podlaha = 0,06 m2K/W + tepelný odpor podložky 0,008 m2K/W = 0,068 m2 K/W - takže nižší o 38 % / o 54 % menej ako požaduje norma / v porovnaní s tým 10 mm podlaha = 0,08 m2K/W + tepelný odpor podložky 0,008 m2K/W = 0,088 m2K/W čo je síce o 29 % viac ako pri 8 mm podlahe s tou istou podložkou ale o 20% menej ako pri 8 mm podlahe so základnou podložkou na podlahové vykurovanie / 0,05 m2K/W / ale stále o 41 % nižší ako vyžaduje norma .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?