Klimatizácia v podkroví

Oplatí sa inštalovať klimatizáciu do podkrovia na chladenie v tropických dňoch? Mate skúsenosť? Výhody vs nevýhody. Cena orientacne
Odpovedať
Ci sa oplati? Sam musis vediet, co povazujes za znesitelne teplo. Skusenosti samozrejma, ze su. Vyhody? Komfort. Nevyhody? Cena a cena. Orientacna cena? Coho? Kolko? Aky typ? Pevne verim, ze otvorit prehliadac, natukat google a co hladas a potom si zobrazit vysledky s cenami vies aj sam.
Odpovedať
@frantisekca ved áno, potrebujem skúsenosti reálnych užívateľov ci sa oplatí úst do toho hlavne cenovo, alebo je to skôr zbytočne drahá hračka do domu.
Odpovedať
@tomas89374 ano, je to draha hracka, bez ktorej si ale letny zivot v podkrovi nedokazem predstavit a isiel by som do toho, aj keby to stalo 3x viac. Navyse v zime, ked sa mi pokazil kotol som nemal problem.
Odpovedať
@tomas89374 záleží kde bývaš , musí byť viac tropických dní i noci po sebe, niekde stačí dobre zaizolovať a vetrať ked je vonku chladnejšie i celú noc. s klímou je to síce jednoduchšie, no ak stadiaľ vyjdeš von ked je cez 30 pomáhať môže záchranka, otestuj sito v aute čo to spraví s tebou ak budeš následne dlhšie cez hic
Odpovedať
Pre niekoho neni drahe dat 2000€ za klimu do jednej miestnosti, pre ineho je cena 1000€ neakceptovatelna. Stale nechapes, ze chces porovnavat hrusky s jablkami? Kebyze napises, ze mas 3 podkrovne miestnosti o ploche xy m², orientovane na xy svetovu stranu, kde chces klimu a dostal si cenovu ponuku na 5000€ a chces vediet, ci niektori mali “lepsie“ ponuky. Aj tu sa da poradit, ze nech si vyziadas od inych firiem. Naozaj taky problem si pozriet, kolko stoji klimatizacia a priratat minimalne 500€ za montaz (kus)? Nik ti nevidi do krku, nieto do penazenky. Niekto voli tu najlacnejsiu klimu, niekto voli dizajnovku. Ano, v podkrovi sa da prezit aj bez klimy. Zalezi, ako je zaizolovane, ale predovsetkym, od presklenia a orientacie, tienenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas89374 čo je toto zas za otázku? však sam si povedz, či sa oplatí či nee, prepočítaj, jak ti písali kukni google abo ti dohodím predajcu? odkiaľ si? ... za mňa na chladenie sa neoplatí ... pritom mám 1x3,5Kw klímu + bude 2x1,5Kw na opačnú stranu domu , takže 3 klímy... ale ja s tým kúrim celú zimu za mňa: jednotka 1x Daikin 4Kw (vykur. výkon) s montážou a Wifi za 1400€ a za prvú zimu som ušetril 3252 Kwh elektriny na kúrení (oproti minulej zime) + ak odrátam drevo, tak cca 650€ ! Takže mne sa napr. montáž klímy oplatila , lebo za prvý rok som ušetril toľko, že sa mi vrátila polovička zariadenia... Okrem toho keď treba, tak áno kľudne zapnem aj chladenie ... ale popravde dom sas mi neprehrieva, takže na chladenie by to bola pre mňa naozaj zbytočne drahá hračka 😄 Na chladenie môžeš kľudne dať hocijakú, lacnú čínu, nemusí byť drahá a značková, mám momentálne asi 10 cenových ponúk, lebo som riešil ďaljšie montáže...tak ti viem dačo poradiť cenovo... @frantisekca 500€ za montáž monosplitu? Momentálne som písal asi 14 firmám na montáž klím a dispunujem cenovými ponukami... za montáž 2 vnútorných a 1 vonkajšej mi jedna firma XX napr. ocenila na 1200€ ... a druhá firma to isté na 480€, dá sa to aj lacnejšie... montáž monosplitu môže stať max do 400€, ak firma pýta viac, je to zderstvo... záleží aj od potrubia a kde je umiestnená... ak je to jednoduchá montáž cez stenu samozrejme...
Odpovedať
Klíma v podkrovi o dostatočnom výkone uchladí často v pohode celý dom.
Odpovedať
@tomas89374 áno, na to je to určené - na chladenie vyhriatych miestností (okrem druhej funkcie, ktorou je kúrenie). či sa ti to oplatí, to už musíš zvážiť ty. či kvôli pár eurám jednorázovej investície oželieš ten komfort príjemnej teploty v miestnosti/ach.
Odpovedať
@frantisekca podkrovie 3 obytné izby by mali klímu. Plocha spolu cca 60m2. Ak to stojí 2000e nemám s tým problém, ak je to iba o tom kúpiť do každej izby jednotku, zavesiť to tam a funguje. Ale ak je to také ze treba k tomu kopu inštalácie, a stavebných úprav, tak by som do toho asi nešiel.
Odpovedať
@dexter89 chcem sa najprv informovať u reálnych užívateľov, nie predajcov. Predajca ma vždy svoj názor. Možno by stačila odpoveď ze áno oplatí sa alebo nie, stalo to do 2500e do 3 izieb. Nič viac som nechcel.
Odpovedať
@dexter89 Pisal som, nech pozrie ceny za klimy na nete a potom k tomu nech prirata cca 500€ za instalaciu. Samozrejma, ze za kus. Ano, za instalaciu sa berie menej, ale to mavaju podmienene sposobom montaze do urcitej vzdialenosti a rozsahu prac. Iste, aj spotrebny material treba atd. Preto som nastrelil cenu 500€ za montaz/kus. Je ine, ked firma montuje klimu za 1900€ kus a ked je kus za 500€. Kedze aj na tom maju rabat.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas89374 nie som predajca... Kde nemajú o rady záujem nebudem mrhať časom... aj keď o klímach toho viem dosť... Odpoveď na tvoje otázky: do troch izieb ma stáli klímy 4400€ s montážou , mne sa to oplatilo Tak pekný večer...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dexter89 ok ďakujem, toto bola pre mňa užitočná rada.
Odpovedať
@tomas89374 tvoja otázka je rovnaká, ako keby som sa ta opytal: uvažujem nad kupou auta, oplatí sa mi kupovat ho alebo nie?
Odpovedať
@paul2 hej jasne... Keď nemáš skúsenosť, tak sa neozývaj s odpoveďou ktorá má nulovú až vyryvacnu hodnotu. Tu na fóre sú ľudia ktorí určite riešili podobnú otázku a ti sa v tom našli a odpísali, ostatní vyryvaju. Všetko sa dá nájsť na nete, ale keď ti dá niekto reálnu skúsenosť, tak to je plus.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas89374 nemáž zač... v podkroví na 60m2 dokopy ti stačí jedna 5 Kw jednotka, max. by som dal 2x2,5Kw multisplit... cenu čo som uvidelo moju, je za jednotky Daikin lacné číny, čo by na chladenie postačovalo a splnilo svoj účel, vieš zaobstarať aj o polovicu lacnejšie resp. do 2000€ sa dá zmestiť... na trhu máš top značky klimatizácii zväčša japonské: Mitshubishi, Daikin, Toshiba, Hitachi .... Potom je stredná trieda: LG, Samsung, Sinclair, Gree, aj lepšie číny Midea Potom low cost číny tých sú mraky: Hisense, Aux, a pod... Osobne by som sa vyvaroval tých lacných čín... (lacné plasty, bude to praskať, žrať viac elekktriny a pod....)
Odpovedať
Bydlíme v bytě v podkroví (rodinný dům). Je to asi 74m2. Mame jednu klimatizační jednotku LG. Určitě nainstalujte. Včera venku 33 stupňů, doma 28. Nejhorší je, jak ani v noci není chladno a nejde to vychladit, teplo se akumuluje s postupem léta je to horší a horší. Podle mě jedna vám bude stačit, ale asi záleží i na dispozici. My máme velký obyvak s kuchyní a k tomu 3 pokoje. Kdyz se otevřou dveře tak do 15 min je to všude vychlazené.
Odpovedať
@tomas89374 mam klímu v podkroví, oplatí. A včul bud mudry. Ja som narazal na to, že si nedal žiadne ďalšie informácie k svojej otázke takže odpovede od iných ludi ti veľmi nepomôžu.
Odpovedať
Mne napríklad sa oplatí. Či sa oplatí tebe, to z tebou dodaných informácií neviem posúdiť. Hej, poznáš také príslovie "Nemému decku ani vlastná mater nerozumie" ? Sedí, nie?
Odpovedať
Mame 3 rok,sme veľmi spokojní, dali sme na schodisko vykonnejsiu, a v pohode vychladi poschodie a aj prízemie, predtým sa nedalo fungovať na poschodí,o upratovani uz ani nehovorím, za mňa určite áno,človek si potrebuje doma oddýchnuť a v takýchto horúčavách to bola hrôza.
Odpovedať
Profilova fotka
Realna skusenost. Byt v podkrovi, kolaudacia budovy v r. 1999 na zaklade vtedajsich noriem. V lete vnutri 37st a to sme mali na stresnych oknach aj markizy aj vnutorne rolety. Lezali sme holi na posteli a nehybali sa pokial sme nemuseli. Po montazi klimy sa tam dalo zit. Centrum mesta, vsade okolo prehriaty beton, v noci nie je sanca vychladit byt. Okna sa dali otvorit az o cca 2 v noci, lebo vtedy bolo vonku chladnejsie ako vnutri. Podla porjektu tam mala byt 18cm izolacia. To sa dnes nedava ani nahodou. Rekonstruujume dom. Architektka nas presvedcila na 10cm nadkrokvovej izolacie Steico Tepore - koli fazovemu posuvu.Medzi krokvami je 20cm vaty Lambda 0,34. Pod krokvami este 8cm vaty. Este nemame markizy a rolety, takze cez den okna zatvorene, v noci otvorene. Dnes som hodila hore teplomer a uz je teplota vnutri 27st. Pre nas vela. Rolety to urcite zlepsia, ale klimu sme planovali hned pri projekte. Dnes mi pisali, ze prave prisla. Cakame na nu od marca. Ak si na juznom slovensku tak bez klimy to budes mat v podkrovi narocne. 10 horucich dni po sebe a do toho par tropickych noci ti neodizoluje nic. Teda mozno ano - 100cm hruby mur 😉 Bez okien. Sam si povedz, ake teplo znesies, v akom si prostredi, ci mozes v noci vetrat a ci sa ti podari schladit.
Odpovedať
Máme kanceláriu v podkroví v centre Košíc. Dnes ráno okolo 8ej, keď som po víkende do nej prišiel bolo vo vnútri 30,1°C. Bez klimy by som tu chcípol.
Odpovedať
@toky1 ale rozumie, stačí ked na seba pozrú, človek ktorému jeden zmysel chýba sú ostatné oveľa citlivejšie, ak je niekto len hluchý nie je i nemí, dokáže sa naučiť hovoriť , že som to vôbec nepoznal, až ked neodpovedal , povedal mi že sa mi musí pozerať na ústa, a rozumie i na veľkú diaľku čo kto hovorí, to bežný človek nevie
Odpovedať
@paul2 netreba to komplikovať, mne stačí odpoveď ze sa to oplatí. Veľa ľudí tu na MS rieši podobne otázky, tak nevidím dôvod sa nád tým rozčuľovať. Možno keby nejaký užívateľ napísal ze sa neoplatí, tak sa nad tým zamyslím, ale všetci čo to majú vyzerá ze si pochvaľujú.
Odpovedať
Vsetci co si dali klimu, mali na to dovod. Minuly tyzden som sa vratil z Francuzska. Posledny tyzden som byval v Gite, kde izba bola v podkrovi. Cez den 40, v noci 27. Uz rano o 9.00 bolo 30 stupnov. Nie, nebola tam klima. Ano, dole, v kuchyni, obyvacke to bolo podstatne lepsie. Prezil som. A uprimne, ak pojdu ceny elektriny tak rapidne hore, tak mnoho ludi, aj co ma klimu nainstalovanu, upusti od jej pouzivania. Ci sa oplati, je len o tom, ako hlboko mas do vrecka ty osobne, nie, ako niekto druhy. Alebo ty vidis na kazdom podkrovnom byte, hornom poschodi panelaka namontovane klimatizacie? Ja by som povedal, ze je ich skor ako safranu. Je to zalezitost komfortu a ten sa plati a to nie len ako vstupna investicia, ale ako mesacny vydavok z cisteho prijmu. Mas na to, daj si, budes mat vacsi komfort. Nemas na to, alebo vies € inak, rozumnejsie utratit, neva, prezijes aj bez klimy. Iba o tom to je.
Odpovedať
@frantisekca Presne tak. Preto je ťažko mne odpovedať, či sa zadávateľovi témy klima oplatí 🙂 Treba si zistiť jej cenu s montážou pre danú aplikáciu a náklady na jej prevádzku. Mrknúť do peňaženky koľko je tam peňazí, mrknúť na výplatnú pásku - koľko peňazí mesačne príde na účet a zamyslieť sa, či to za ten komfort stojí. Mne zatiaľ hej.
Odpovedať
@toky1 pozeral som na nete, klimatizacia do dvoch miestnosti do cca 2500e, no nech 3000e s montazou a vsetkym, je to dost, ale radsej si urobit aspon predpripravu pri stavbe podkrovia, ako sa potom trapit cely zivot. Len neviem co taka predpriprava zahrna? ak je to iba potiahnut elektroinstalaciu tak je to najmenej....
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca neviem, dnes sú klímy invertorové tepelné čerpadlá s mizivou spotrebou... za tieto 3 dni , keď bolo pravdidelne nad 36°C som napr. mal dnu v celom dome 24°C a klíma dokopy za 3 dni zožrala cca 15 Kwh elektriny (to mám odmerané) to máš 2€ a 25 centov... Ja klímou prevažne kúrim, a napr. za celú zimu zožerie elektrinu za 300€ ... takže kúrenie domu nás stojí dokopy 300€ a to mám nonstop 23°C komfort, pohodu, žiadne drevo, smrad, prach... nič... Neviem koľko platia iní, čo kúria plynom, drevom abo elektrinou ale klíma je top... Pre mňa to bola tá najlepšia investícia čo som do domu kúpil, stála ma 1400€ s montážou, kvalitná jednotka , v zime kúri a v lete chladí Po prvej zime prišiel preplatok na elektrine 500€, takže za 2 zimy sa mi v podstate už cena za jednotku vrátila... O týžden mi prídu montovať ďalšie dve, do ďalších izieb pre lepší komfort a kúrenie celého domu len klímami ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?