Je potrebná bránka ked je velká brána ?

Profilova fotka
Ahojte. Chcem sa spytat na vas nazor na užitočnosť malej bránky, ked je velka brana motorizovana. Chceme dat branu, bud to bude dvojkridlova, ale bez bránky, nezmestila by sa, alebo posuvna 4m, alebo posuvna 3,5m + branka. Moze postacit posuvna brana, ktora sa da okrem celeho otvorenia aj len pootvorit aby sa dalo prejst pešo a otvorit bud ovladacom alebo digikódom? Ak by bola aj branka, aky sposob zamykania? Nebyvame pri ceste, ale za domom ktory je pri ceste. Deti sa na ceste nehravaju, zeby chodili hore dolu. Pristupova cesta ma sirku 3,5m susedova tiez 3,5m. Spolu 7m, nebudeme rozdelovat plotom, az ku koncu, tam kde je trava v podoryse. Odchadzame z domu autom, syn na bicykli do skoly, dcéra este 2 roky na autobus 3x do tyzdna, potom bicyklom. Potom sa uvidi. Ja mam auto v garazi, manzel vonku vpravo od garaze. Je tu cim viac domov ktore maju len velku branu. Vzdy som si myslela ze mala branka je potrebná, (zvyk) no teraz dilema ci naozaj. Plan pre predstavu prilozeny. K nam sa ide zprava dole. Spodok je hranica nasej cesty. Pod nou je hned susedova cesta, k nemu sa ide rovno a k nam doprava. Dik vopred za nazor.
Odpovedať
My mame aj branicku aj branu skoro 5m jednokridlovu,ak su deti,ci budu este len deti tak tu branicku treba,teda u nas by ten motor asi skor skoncil keby mame zakazdym otvarat branu. A niekedy byva aj v brane urobena branicka,nad tym ste neuvazovali??
Odpovedať
My máme aj branicku, využívame ju denne minimálne 20x. Keby mame stále otvárať bránu , asi by nemala dlhú trvácnosť. Kamarátka tak robí, už 2x za rok sa im pokazil motorček,keď nesla elektrika,musela 10x za deň otvárať bránu ručne. Osobne by som si to bez branicky nevedela predstaviť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahojte. Chcem sa spytat na vas nazor na užitočnos…
@lenkito10 Viem, že sa Ti to zrejme zdá technicky aj finančne náročnejšie, ale stále uvažuj aj s malou bráničkou. Výhody malej bráničky oceníš časom. (viď aj názory nado mnou)
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahojte. Chcem sa spytat na vas nazor na užitočnos…
@lenkito10 garážová brána má 2,4 m a stačí, prečo 4 m?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahojte. Chcem sa spytat na vas nazor na užitočnos…
@lenkito10 ... vzhľadom na priestor by som išiel do dvojkridlovej, no do jedného krídla by som integroval plnohodnotnú malú bránku konštrukčne tak, aby bola bezprahova. Do posuvnej by integrácia mala prah a museli by ste to prekračovať a napr bicyklom by to bolo problémové, aj keď si človek povie, že prenesie. V dvojkrídlovej používate veľkú, keď idete autom a malú plnohodnotnú určite oceníte. Chce to len šikovný návrh. Píšete, že 3,5m a pol metra bránka. Ak som to správne pochopil... pol metra je nič.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@lenkito10 garážová brána má 2,4 m a stačí, prečo…
@jan45 ja som muzovi povedala:bud mi zvecsis branu alebo budes stavat susedom plot,haha vzdy som autom tukla do pletiva susedom,tak mi zvecsil branu a mam pokoj.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahojte. Chcem sa spytat na vas nazor na užitočnos…
@lenkito10 my malú branicku nemáme, len veľkú posuvnu. Lenže my nemáme ani motor, dáko nebol treba doteraz 😂 Čiže otvárame ručne a tým pádom aj na pešo je to ok.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 nie, taka moznost nas nenadchla. Bud dvojkridlova, kde je moznost otvorit len jedno kridlo pre peso, alebo posuvna ktora sa pootvori. Deti nechodia hore dolu. @melissapia nemame taky sposob zitia, ako uz pisem, deti nelietaju, k susedom idu cez pozemok. Manzel odide rano, pride vecer. Ja idem autom zaviest dceru do skoly, ak nejde autobusom, syn bicyklom. Pre auto aj bicykel sa denne otvara garazova brana. @petersd ide mi o vyuzitelnost, a ak bude aj mala branka, jej zamykanie - vediet ci je zamknuta bez fyzickej kontroly. @jan45 aby nakladak mohol zlozit uhlie 😚 Ked mam auto aj so spatnymi 2m, nebudem davat garazovu branu 2,4 len preto ze kedysi to tak bolo. Mali sme, nie dakujem. Ja v garazi garazujem auto denne. Moznost dostat na dvor traktor/dodavku/kamionik. @akvi mali sme v dvoch predchadzajucich byvaniach dvojkridlove brany bez pohonu. Brany boli otvorene dokoran 24/24 7/7. Vychadzali sme len autom. K branke prisiel akurat postar. Deti boli male. (Konfiguracia domov nam dovolila, ze sme nemuseli striehnut brany) @brapene ak dvojkridlova, tak sa da otvorit len jedno kridlo pre pesich. Brany maju prah/kolajnicu zarovno cesty, nic netreba prekracovat. Nepisem 3,5 a pol branka. Na bránku by bolo miesto, ked bude brana mensia ako 4m.
Odpovedať
Profilova fotka
.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@emilia25 nie, taka moznost nas nenadchla. Bud dv…
@lenkito10 v hlave to máš uložené, na všetko máš argument, prečo sa vlastne pýtaš? Za mňa - aj malú bránku, pre peších, ak nie je miesto, dať ju do veľkej, ak sa nedá, tak čo už? :-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@emilia25 nie, taka moznost nas nenadchla. Bud dv…
@lenkito10 dvojkridlova bez motora je otrava. Ale posuvna je v pohode, otvára sa ľahko. A btw, všetci cudzí si myslia, že je tam motor a nik sa neodváži ju len tak otvoriť 😁 Takže dojem budí presne taký, aký treba.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@emilia25 nie, taka moznost nas nenadchla. Bud dv…
@lenkito10 .. nepochopili ste, čo som myslel.. nevadí.. teda mne.. a vy viete...
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@emilia25 nie, taka moznost nas nenadchla. Bud dv…
@lenkito10 Pochopil som, že si skálopevne presvedčená o svojej pravde, a na každý odlišný názor máš vlastný (nevyvratiteľný) protiargument... Prosím Ťa, odpovedz, prečo si teda založila túto tému ???
Odpovedať
Profilova fotka
@brapene nenasla som posuvnu branu s integrovanou a prahom, neviem ako to vyzera, ak by si mohol pridat foto co si tym myslel. Pri kridlovej s integrovanou by mi buchnutie branicky pri zatvarani o kridlo vadilo, lebo nie vsetci davaju pozor. Uzemnenie ktore by tomu zabranilo a trcalo zo zeme by mi asi vadilo. Tiez nejaka konkretna foto by pomohla. Sirku k dispozicii mam 6,8 keby posuvna, ale chcela som zachovat travu vlavo, asi meter. Ak by si mohol nevykat mi, potom sa citim stara 😃 Nejak ma tieto integrovane branicky neoslovili, i ked nasi maju taku na humne a je to super prakticke aj super vymyslel. @petersd len tak, nemam co robit. Ak nemam decka co lietaju 20x cez branicku, aj tak ju potrebujem? Deti odidu rano o pridu o 17h. Nechodia na ulicu, uz su vacsi, nebudu utekat pod kolesa auta, ak ju necham otvoreny, byvame 40m od cesty. Zbierat nazory ludi a povedat si, takto mi to netreba je mozno cielom diskusie. @akvi len pre priklad, kolkokrat tu branu otvorite v beznom dni? Kolkokrat pre auto a kolkokrat pesky?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@brapene nenasla som posuvnu branu s integrovanou…
@lenkito10 nepocitala som to nikdy, ze kolkokrat ju otvorime, pretoze to nijako nikoho nezatazuje. Mame to uz takto roky a ak by to bol problem, ver, ze ten motor by tam uz bol, pripravu nan mame spravenu, staci namontovat. Ale vobec nam nechyba a pride nam to dokonca aj praktickejsie, ako furt hladat niekde ovladac..
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

@brapene nenasla som posuvnu branu s integrovanou…
@lenkito10 ... nemám foto, no treba si uvedomiť, že v posuvnej bráne potrebuješ spodný profil kvôli vedeniu brány. Preto píšem, že integrovanie do posuvu bude so spodným prahom, teda budete musieť prekračovať ten profil. Čo sa týka integrácie bránky do krídlovej brány, tak sa to dá konštrukčne vyriešiť tak, aby tam ten prah nebol. Šikovná firma na zvarane brány ti ju navrhne na mieru. A búchanie bránky..? Neviem.. podľa mna nebúcha raz za čas tomu, kto ju nemá...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenkito10:

Ahojte. Chcem sa spytat na vas nazor na užitočnos…
@lenkito10 Sused má takto. Má samonostnú a na konci je malá bránička. Tá má dole doraz a po otvorení po bráničku sa malá brána otvorí. A k tovjím argumentom pozeráš sa na terajšiu situáciu. Dcera nebude stále 2 roky. Ty tiež nebudedeš stále na materskej a na dôchodku asi nebudeš chodiť všade autom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od akvi:

@lenkito10 nepocitala som to nikdy, ze kolkokrat …
@akvi my mame hadam 5ovladacov,kazdy ho mame na klucenke od auta,a uz z ulicky si ovladacom otvorime branu,kym prideme k domu brana je dokoran.A hlavne ma aj babka,lebo keby pride navsteva otvori branu a nemusi chudatko tlacit a otvarat rucne branu,len vo dverach stlaci alebo s kotolne,kde su tie dialkove stale polozene,ziadne hladanie dialkovych u nas neni. A deti chodia branickou,lebo raz si idu do obchodu,raz si idu von,raz pride taky kamos,raz onaky.Takze pri nas by ta brana sa bud vkuse otvarala hore,dole alebo by som sa na to vykaslala a nechala ju otvorenu nonstop.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od emilia25:

@akvi my mame hadam 5ovladacov,kazdy ho mame na k…
@emilia25 tak mne by sa lenilo chodit kazdemu otvarat. Obvzvlast, ked my to mame tak, ze musela by som prejst na druhy koniec domu do spalne, aby som na branu videla, plus ani netusim, z akej vzdialenosti to berie, cize je mozne, ze by to ani z tej spalne nefungovalo a musela by som ist von. A to teda dakujem, neprosim. Tak isto mame aj psa, ktory je totalne tupelo, co sa tyka aut a nema problem skocit rovno pod kolesa. Takze aj skrz to je lepsie, ak clovek otvara rucne, lebo hned vie, ci je pes vonku alebo nie. No ale chapem, ze kazdy mame iny zivot, cize sa to neda porovnavat. Ja som len chcela autorke ukazat, ze aj to je jedna z moznosti, ako spravit branu bez branicky a mat to ucelne..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?