Montaz okien

Profilova fotka
Zdravím, nedávno nám montovali okná a nie sme veľmi spokojní s osadením. Vie mi niekto povedať či je normálne keď sme žiadali osadiť, aby lícovali s vonkajším múrom a sú vo väčšine prípadov predsadené o 0,5cm? V jednom prípade je to okno vykrivené a predsadené na jednej strane o 1cm a na druhej o 0,5cm. Je to nejaký nadštandard osadiť okná tak ako sme žiadali, alebo je naše prevedenie odflaknuté? Je na to nejaká tolerancia? Ešte spomeniem parotesné pásky, ktoré sú nalepené na neočistených osteniach po vŕtani (oknari vyvrtali konzoli a hned lepili na prach). Ďakujem za postrehy.
Odpovedať
@ivo01 fušerina. Premontovat. Ešte by som skontroloval či sú vo váhe vôbec
Odpovedať
Profilova fotka
@majo2207 vďaka, vo váhe sú, iba jedno padá cca 1cm na výšku okna 150cm a toto okno sa aj samovolne otvára
Odpovedať
Profilova fotka
@majo2207 este sa spytam, je uchytenie o podkladovy profil normalne, alebo sa to realizuje nejak inak? + pri montazi praskol, treba vymeniť, alebo to nevadi?
Odpovedať
@ivo01 To čo za dementov tie okná mo rivali? To si po nich takúto prácu aj prevzal a až teraz to chceš riešiť? Ja nie som murár, ale keď som postavil dielňu, plastové okná som si montovať sám. Reku vyskúšam. Ná internete je kopec návodov, rád, tak som si povedal, že to nemôže byť žiadne veda. Ani nebola, okná osadené na 1☆. Keď som zistil, že to nie je nič zložité, tak som si teraz menil kastlíkové drevené okná na chalupe za plastové a absolútne žiadny problém nenastal.
Odpovedať
Profilova fotka
@gervero prevzate este nie su, preto zistujem ako je to zrealizovane pretoze sa mi tam vela veci nepacilo a zistujem ze to nebol len moj subjektivny pocit ale ze je to cele zle a bolo mi poradene aby som ten podkladovy profil reklamoval, ze je znehodnoteny, samozrejme oknari tvrdia ze je to v poriadku ze sa to tak robi inak vsetko co sa da tiez realizujem svojpomocne, okna stracaju zaruku pokial to nemontuje original firma, takze aj preto take rozhodnutie
Odpovedať
@ivo01 Za takú prácu by som nezaplatil ani halier. Držím Ti palce a dúfam, že nebudeš musieť ísť cestou súdny znalec a žaloba na súde.
Odpovedať
@ivo01 to nevadí je to v poriadku ale montážne plechy (kotvy) treba tiež prelepit páskou aby to tesnilo. Alebo butylom to zatriet. To je ako silikón
Odpovedať
@ivo01 https://youtu.be/DFwZUIwHakI
Odpovedať
Ten podkladak pôjde zaliať do poteru tam by som to neriešil ale fakt je to odfláknuté
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?