Máte skúsenosť s chybou v tesnení plastových okien?

Dnes som práve zistil že z 13 okien v doma nám 5 okná netesnia a prefukujú. Okná sú nové 2 ročné. Neviem to na 100% ale myslím si že to bude tým že sa tesnenie muselo zmraštiť. pretože v týchto dňoch sú silné mrazy. Tak teraz neviem. Zajtra tam na 100% skočím alebo zavolám do firmy, lebo si myslím že môže ísť aj o nejakú vadu. Dokonca mám 3 tesnenia. Má s tým niejakú skúsenosť????
Odpovedať
Popozeraj ci mas dobre nastaveny pritlak okien.Mohlo sa stat ze mas nastavene na letne obdobie.
Odpovedať
neviem ale tak nikdy sa mi toto nestalo aleba som si to nevsimol. aj tak dakujem za radu
Odpovedať
stanleytu,prosím ako sa upravuje ten prítlak okien.Nám tiež teraz prefukuje a mám pocit,že pri montáži o tom niečo vraveli,ale nepamatám.A to bolo v lete,tak je možné,že problem bude tam....Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Stanley, aj mna by zaujimalo, kde sa to nastavuje, kedze nam jedno okno od zaciatu prefukuje a montovali ich este predosli majitelia, takze o takomto nieco pocujem prvy raz. Dakujem.
Odpovedať
Neviem ake kovania mate ,ale nastavuje sa to na kridle okna .Poviem vam to tak laicky.K ed chytite klucku a tocite nou na kridle sa pohybuju take valceky na ktotych je excenter.Na niektore treba kluc a u niektorych postaci aj ruka potiahnut a otocit aby kovanie tlacilo na tesnenie.
Odpovedať
mne okno netesni pri spodnom okraji. neviem urcite ale ten spodny valcek sa nechyti o ten protikus na pevnom rame okna. ten valcek som chcel posunut na dalsiu dierku ale neslo mi ho odskrutkovat. ako to mam spraviit?
Odpovedať
Ja som dnes volal do firmy a zajtra sa prídu na to pozrieť. Povedali že to vraj bude treba nastaviť iba okná a že všetko bude v poriadku. Tak na jednej strane som rad že my to prídu oni urobiť ale na druhej strane sa my to zdá byť aj trochu neskoro lebo som chcel aby prišli už dnes. V dome v izbách kde to netesni som už pocítit že tie izby sú chladnejšie. Môžno to bude aj z toho že teplené čerpadlo už stratilo svoju silu na vykurovaní a aj tak cez vianoce budeme doma tak ho asi už odstavím a budem cez vianoce kúriť normálnym kotlôom na tuhé palivo.
Odpovedať
Modrak treba posunut protikus na rame ,aby valcek zaskocil.Medzera medzi valcekom a protikusom musi byt 5mm S valcekom nerom nic nevyberaj ho to je kovanie valcek sa da len otacat na pritlak.
Odpovedať
Teraz práve odišiel technik. Okná sú už v poriadku z znikadiaľ už neťahá. Všetko je nastavené. Chyba bola práve v tom spomínanom prítlaku krídla. Tak už som rád že neťahá a okná pekne tesnia. Dokonca teraz už cez ne nepočuť tak ako bolo predtým.
Odpovedať
Tiež mám problém s prítlakom. Už si nepamätám na ktorú stranu treba otáčať na zvýšenie prítlaku. Skúšala som na obidve, ale mám taký dojem, že sa nič neudialo. Tak na ktorú?
Odpovedať
takze, my sme sa prave nastahovali a mame skoro vsetky na dome na prd. cez kazde uplne taha, zaclony mi lietaju, ked stojim pri okne zo spodu by mi nohy zachvilu zmrzli. v obyvacke nam nedali do stredu jeden pant a cez to okno fuci jak slak. dvere sa nam pomali zvesuju, nemame ich cim popravit, lebo tak ide imbusak 5 a pol a take ze u nas niesu. co by ste robili. majitel firmy nechce s nami vobec komunikovat, lebo mi mame problemy s oknami od zaciatku. co mam robit, ja z toho asi zosediviem.
Odpovedať
Imbusák asi nie...nie hviezdicový ?Je to fakt jednoduché len potrebuješ ten nadstavec.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Aká je značka kovania?
Odpovedať
to neviem
Odpovedať
otvor okno a pozri čo je na kovaní napísané
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?