Police na knihy 281cm

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, potreboval by som poradiť so zriadením knižnice. Chcel by som zavesiť police na knihy nad sedačku medzi dve vstavané skrine ako je na obrázku. priestor medzi skriňami je 281,5cm a stena je panel. Avšak také dlhé police nám stolár neodporúča, nakoľko s knihami budú veľmi ťažké. Chcel by som Vás preto poprosiť o radu ako by sa to dalo spraviť, prípadne o nejaký iný návrh, ako tie police rozdeliť na menšie a na tej stene usporiadať, aby to aj dobre vyzeralo a aby nám to nepadlo aj s knihami na hlavu. Vopred ďakujem za akúkoľvek dobrú radu.
Odpovedať
1
2
@kaktusik007 nad tým som tiež rozmýšľal, ale gauč máme do L a končí len asi 1,5 metra od kuchyne na opačnej strane... v malom byte je aj tých 20 cm dosť veľa... a do spálne za postel by som to už určite nedostal... ale asi si to skúsim ešte raz premyslieť a premerať... či tam naozaj nedáme knižnicu za gauč :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@misso132 ci mas prechod 1,2 alebo 1,5 - ak to je cisto na prechod, za tu cenu bezpecnosti to podla mna stoji. Moj byt ma 56m2, z toho kuchynoobyvacka 16, takze presne viem o com pises.
Odpovedať
Ja pouzivam citacku, knih neurekom. Co sa tyka nosnosti, ved tie skryte konzoly maju roznu nosnost tak kup take aby vydrzali tu tarchu. Nevidim v tom najmensi problem. Mame 4bm - police 2+2 spoj si bezne nik ani nevsimne.
Odpovedať
@misso132 jasne, ked to poriadne upevnis tak by ti to nemalo popadat. Ved uvidis, nieco vyspekulujes a bude to dobre. Ako napad to je fajn:-) A uz si sa s tym aj nejako pohol? Vymyslel si ako by to bolo najidealnejsie?
Odpovedať
@zazzina stále premýšľame a možno to nakoniec spravíme inak... ale na tej stene knižnica bude :-D potom sem zavesím aj fotky :-)
Odpovedať
@misso132 je super ze ste sa rozhodli ze tak urcite kniznicu bude, lebo to by bola skoda keby tam nebola. Sa tam akurat hodi:-) Super, tesim sa na fotky uz teraz. Som zvedava, ako to napokon vyspekulujete:-)
Odpovedať
ja by som nemal dobrý pocit, keby som sedel pod toľkých knihami.
Odpovedať
@misso132 no fákt akože porovnanie ako vyšité. Myslím, že toto sú dve rozdielne veci, ktoré sa proste porovnávať nejakú. Ale tak proti gustu žiadny dišputát. Ja som len toľko k tomu chcel, že osobne by som si také niečo nad hlavu určite nedal.
Odpovedať
aj keby to bolo prirobené najlepšie, rovnako by som pod tým nechcel sedieť bál by som sa že mi to spadne na hlavu.
Odpovedať
@indos nebojte sa, vy pod tým sedieť nebudete :-D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?