Krb s drevenou polickou

8. okt 201940

Zdravim chcem sa spytat najde sa niekto kto ma krb v obyvacke pri ktorom ma televizor a vedla krbu ide hned drevena polica? Dalej nema dlazbu ale drevenu podlahu..typ krbu ako je na obrazku trojskleny spolu s navrhom obyvacky..prosim ked kurite nestane sa nic menovanym veciam? Dakujem

 • @majka45  ani TV a podlahe uz vobec...

 • @majka45  z krbu pri prikladaní dreva často vypadnú žeravé uhlíky, ktoré určite nechajú stopu na drevenej podlahe. Pokiaľ ti to nevadí tak v pohode, požiar nehrozí.

 • @majka45  požiar síce nehrozí , drevo vydrží do 600 st pokiaľ sa vznieti, no pred krb si daj sklo, ked si nedala dlažbu a TV sa môže poškodiť, od krbu sa občas zadymí preto pozor pri prikladaní len vtedy ked už nehorí, pri väčšej vlhkosti vznikne vodivá vrstva na plošných spojoch, spôsobí to skrat a možno i požiar, je to len výnimočne ale stáva sa

 • @majka45  Zdravím. Na fotkách sú plynové krbové vložky. Tie majú menší výkon, ale teplo aj z nich sa žiarí. Preto drevo, alebo drevený nábytok v 0,5m -vej blízkosti okolo skiel krbovej vložky nedávajte. Na fotkách, ak je to reálny drevený obklad, tak je príliž blízko. Drevo v uvedenej blízkosti sa môže vysušiť, popraskať, prípadne aj zapáliť. Takýto design sa dá dosiahnúť s keramickými obkladmi, ktoré vyzerajú ako drevo, ale zvýšená teplota ich nepoškodzuje. Na televízor platí rovnako minimálne 0,5m vzdialenosť od skiel krbovej vložky. Ak je bližšie, umelohmotné časti televízora sa môžu deformovať.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  DEKORIA
  Poprad
  Textílie na mieru priamo cez e-shop. Zariaďte si celý domov pohodlne od počítača, za skvelé ceny!Závesy a rímske rolety na mieru.
  Poradenstvo, návrh a predaj moderného osvetlenia s využitím progresívnej LED technológie s možnosťou finálnej realizácie.

  Obrazy, fototapety, šablóny, nálepky, rámiky, farby.
  www.decotrend.sk
  www.tapetymix.sk
  Články od našich partnerov
  Presvedčivé výsledky riadeného vetrania s entalpickým výmenníkom.
  Dom má slúžiť vám! Ak je to naopak, je čas na zmenu
  Cesta k dokonalému tichu je hrubá len pár centimetrov...
  Archív článkov od partnerov