YTONG LAMBDA YQ 375mm

Dobrý deň.. ideme stavať menší domček 10 x 6 m s tým že skoro celá 1 časť bude pristavena k starej drevenici. Nakoľko pozemok je dosť úzky architekt nám odporúča stavať z YTONG LAMBDA YQ 375MM bez zateplovania. Už som prečítala neskutočne veľa článkov a diskusii a naozaj sa nevieme rozhodnúť. Byvame na Liptove v doline kde mrazy v zime sú naozaj dosť silné... Poprosím o akékoľvek skúsenosti a rady s týmto materiálom. Ďakujem
Odpovedať
Bezpredmetné, s takým domom by ste nedostali stavebné povolenie. Treba vymenit architekta ak o takej doležitej veci nevie.
Odpovedať
@bubulka722 ??? Prečo?
Odpovedať
@evka311 Pretože k projektu treba priložit tepelno-technický prepočet podla ktorého musí daná novostavba splnat podmienky v triede A1, čo bez použitia poriadneho zateplenia celej konštrukcie a výberom správneho zdroja vykurovania nie je sranda.
Odpovedať
@evka311 preco ked neni miesto idete stavat z hrubej a drahej tehly? Take male staci mozno aj 250mm. Us zateplenie a mas to lacnejsie, mas mensie zaklady a pod. To o schvalovani ide o to ze nezateplena stena nemusi splnat podmienky, potrebujes sa dostat na nejake hranice izolacie a tiez typu kurenia. To ti ma povedat prejektant ak to nevie rovno ho posli prec. Pre viac info hladaj temy: z coho steny, kolko zateplenia, zafeplenie sokla, skolaudujem po 1.1. 2016. Energeticky certifikat a pod. A mozes studovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@evka311 A dom má byť poschodový alebo nie
Odpovedať
Áno. Dom poschodový. O tejto teple píšu ze je to novinka a zateplovat netreba a spĺňa všetky požiadavky podľa smernic...myslím že architekt by to inak neriešil...
Odpovedať
Profilova fotka
@evka311 Tak čo sa ti potom nezdá na tom Ytongu ? Ja by som pouvažoval nad VPC tehlami hrúbky 175 mm a na to zateplenie 150-200 mm a budeš mať lepšie hodnoty tepelného odporu.
Odpovedať
@evka311 No velmi pochybujem, že by Ytong Lambda 375 splnal bez zateplenia najnovšiu normu platnú od 1.1. 2016. Neviem aký systém kúrenia a rekuoerácie by ste museli zvolit aby ste s týmto murivom tú normu splnili. Okrem toho je určite lacnejšie zvolit tenšie nosné murivo a poriadne zateplenie ako hladat drahé alternatívne zdroje energie. Mala by si sa viac problematike povenovat aby i pochopila prečo je nevhnutné zmenit projektanta, ktorý pravdepodobne stále funguje v norme z roku 2006.
Odpovedať
nach oben Domov Sortiment a služby Produkty Tepelnoizolačná tvárnica Lambda YQ Tepelnoizolačná tvárnica Lambda YQ Tepelnoizolačná tvárnice Lambda YQ Unikátna kombinácia pevnosti, hmotnosti a tepelnej vodivosti Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti Vhodné pre jednovrstvové murivo bez dodatočného zateplenia Spĺňa požiadavky na domy budúcich generácií Špecifikácia Tvárnice z autoklávovaného póro­betónu kategórie I Norma/predpis STN EN 771-4 Špecifikácia mu­rovacích prvkov
Odpovedať
Presne pre to ze to je najnovšia technika stavanie preto o tom architekt asi uvažuje....
Odpovedať
Ocením radu od ludi ktori z tohto stavali....
Odpovedať
Profilova fotka
my sme z toho stavali a aj tak budeme zatepľovať, máme dvojposchodový dom 9x11m
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dada318 ahoj... nie je potom lepšie kúpiť ytong klasicky a zatepliť? Prečo idete zateplovat?
Odpovedať
Profilova fotka
@evka311 áno myslím si že ej to lepšie, kúpili sme ho s tým, že nebudeme zatepľovať, ale v procese stavby sme sa rozhodli že radšej predsa len zateplíme :) keby sme znovu kupovali ytong, kúpime klasický, nie tento :)
Odpovedať
@dada318 nooo super...presne nad tým aj uvažujeme...asi to aj tak spravíme...20-25 múr a nejakých 15 cm zateplenie...
Odpovedať
@dada318.. dakujem
Odpovedať
@evka311 pozri na http://www.sendwix.cz/ zaklad je ten isty, len do Ytongu fukaju a VPC stlacaju pod velkym tlakom. staviam dom s obvodnymi murmi hrubky 175mm a so zateplenim to vyjde lacnejsie a kvalitnejsie, nez keby som kupoval ytong a nezateploval. ale chapem, ze ludia daju vela na reklamu.
Odpovedať
Nezateplovat porbetonovu tvarnicu, ktora bude mat 2 roky vysoku vlhkost a teda velmi dobru tepelnu vodivost je hlupost. Stavaj z cohokolvek, ale zateplenie min 10cm je nutne.
Odpovedať
@evka311 takuto tvarnicu by som zakazal a neodporucam z takejto hrubky stavat dom.
Odpovedať
@dominik_boksansky ahoj...co odporúčas?
Odpovedať
@evka311 obycajny porobeton 250mm (Porfix, Ytong...podla ceny) + 20cm zateplenie Ytong Lambda YQ 375 ma R - 4.87 ....cena za m2 - 31e Porfix 250 + 20cm EPS Grey - R - 2.81 + 6.45 = 9.26 ...cena za m2 - 28e Ceny su z internetovych stavebnin. Takmer 2x lepsie tepelnoizolacne vlastnosti zateplenej steny o 3e lacnejsie. Cenu navysi akurat praca za zateplenie ak si to nebudete robit sami ale stoji to za to. Ked Vam ide o vonkajsie rozmery domu tak kedze je tvarnica tensia tak pri zachovani vnutornej plochy domu mozete spravit mensiu dosku a tak izolacia Vam na konci zvacsi vonkajsie rozmeru o 8cm na kazdu stranu. Alebo zachovate povodne rozmery dosky a dom vonku sa Vam zvacsi od hrubku zateplenia na kazdu stranu ale vnutri ziskate 4m2 priestoru na jedno podlazie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?