Kde kúpim na Orave Ytong lambda 375?

kde ju zozeniem na orave najlacnejsiu??
Odpovedať
ja by som si to rozmyslel a staval z niecoho tensieho max. do 300mm plus radsej zateplenie...
Odpovedať
@doors454 nechaj tak, to je marketing, oni asi nebudú zateplovať :-)
Odpovedať
@kija31 prosim ta rozmyslite si to. Mate stale moznost zmenit projekt. Pouzite radsej Ytong hr. 250 s oznacenim P4-500, z toho sa stavaju poschodove domy a mozes to poriadne zateplit napr. 200mm izolaciou a nebudes mat steny hrube ako bunker. A prave na Orave by si mala uvazovat racionalnejsie, teda mat za tie iste peniaze viacej muziky. 1m2 Lambda 375 stoji brutto 46€, po zlave z cenniku 33% cca 30€, 1m2 250 P4-500 stoji brutto 31€ , po zlave z cenniku 33% cca 20€. Rozdiel v cene ti zaplati az 20cm hrubu izolaciu!! A neratam to, ze aj tu 375ku by si urcite zateplovala, tedarozdiel v cene bybol este vacsi a porovnavat tepelnoizolacne vlastnosti je zbytocne. Ak to nie je pre teba zaujimavy sposob, ako rozmyslat nad hrubkou obvodovej steny, tak to je skoda..
Odpovedať
@kija31 Ja mam sice dom z ytong lambda 375, ale uz nikdy viac by som to neurobil. Je to prilis drahy material a v porovnani s polystyrenom izoluje velmi malo. Navyse je velmi makky a zle sa s nimi pracuje. Ak este raz budem stavat, tak tento material uz nekupim ...
Odpovedať
@pivec toto je rada na nazaplatenie ...clovek ktory ma z toho dom dokaze kritizovat tento material ...klobuk dole ,to dokaze malokto...
Odpovedať
a keby me dali Termalica 365 lambda?? ci to je to iste ??
Odpovedať
@kija31 je to asi tá istá hrúbka, len iný výrobca. tí predomnou sa vám snažia povedať, aby ste zvážili tenší múr a hrubšiu izolácou, čím dosiahnete lepšie parametre muriva (menej zalpatíte za kúrenie) a cena bude prekvapivo nižšia.
Odpovedať
@pivec a ktorý materiál je na robotu lepší??? kolko domov z koľkých materiálov si už postavil?
Odpovedať
@vivan na robotu je urcite lepsi ytong ako tehla, pozor ale na lambdu, ta je velmi krehka. Preco ytong? Kvoli rozvodom - do tehly trebavsetko frezovat, pri frezovani napada do vzduchovych komor prach a vlastne vytvara tepelny most. Dalsiavec je kotvenie - do tehly potrebujete chemicke kotvy. Samozrejmostou je moznost prisposobit si ytong tvarnice akemukolvek tvaru, co sa s tehlou neda porovnat.
Odpovedať
@vivan Taky 20cm hruby ytong je na robotu najlepsi. Lambda je prilis velka, ale pritom je to len vzduch. Nieco do toho upevnit je umenie, hmozdinky v tom nedrzia. Clovek aby na vsetko kupoval predrazene chemicke kotvy. A ako som uz pisal, ani s tym izolovanim to nie je vyhra. Voci polystyrenu to ma asi 3x horsie izolacne vlastnosti. Ja mam napriklad na lambde este 15cm eps a aj tak mam od pasivneho domu velmi velmi daleko. Bez normalneho vykurovania by som neprezil. A to pritom vyrobca tvrdi, ze z lambdy sa da postavit pasivny dom. No je to vsetko len marketing a podvod ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?