Ytong 375 + zateplenie verzus 500

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Je lepšie použiť hroby 375 + zateplenie alebo 500 bez zateplenia?
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@martin25 ak to ma byt v kW/m2/rok tak je papierovy udaj dobry. V tako pripad je ale splynovaci kotol zbytocna investicia.
Odpovedať
@majkoj dobry preco myslite?
Odpovedať
@martin25 tipujem ze Vam poradi TC :-D
Odpovedať
@martin25 Aké drevo kupuješ? Cena, a hustota = odkiaľ je + aké drevo (smrek, buk...).
Odpovedať
@radopp zatial este ziadne na dome sa len pracuje.o TC nemam zaujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ze itong 375, hehe :-). Itong hr. 25 cm, nechat poratat statikovi a aspon 20 cm eps na to.
Odpovedať
@martin25 Cena dreva v niektorých oblastiach Slovenska je tak vysoká, že sa oplatí kúriť plynom. Od ceny dreva sa odvíja hrúbka izolácie. Nedal si mi mi žiadne informácie, ani ceny ani projekt, takže ti ani ja nemôžem nič poradiť. Povedzme že 20 cm EPS na 25 cm Porfixu stačí.
Odpovedať
ytong 30 + zateplenie 15-20cm
Odpovedať
@martin25 Hrubka zateplenia nie je vsetko. Pri 20 cm zateplenia mozu byt vacsie uniky cez okna, dvere ako cez stenu.
Odpovedať
@pzad okna budu 3skla ug-0,5 budu montovana na pasku
Odpovedať
@martin25 u normalneho okna s trojsklom moze byt okolo 0.9 - 1. V porovnani s tou stenou je to 8 x horsie. Ak bude plocha okien 20 % z fasady, tak celkove straty cez okna budu vacsie ako cez stenu. Treba si to zratat za dom ako celok.
Odpovedať
@pzad On ti nedá projekt, hambí sa :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@radopp Ja jeho projekt nepotrebujem. Len odpoved na tu otazku, ci je to dost alebo malo nie je jednoduche dostat. Stena je len cast domu. Je tam podlaha, strecha, okna a spolu to tvori celok. Proste treba zratat straty za cely dom a potom sa ukaze, kde ma zmysel pridat izolacie a ci sa to vrati.
Odpovedať
@radopp jedna sa o projekt eko104 plus .nemam sa coho hambit,len som v robote.
Odpovedať
@pzad Toho je viac, všetko je v projekte, treba sa tam pozrieť a nestrácať čas vypytovaním sa. @martin25 eko104 plus je iba nákres domu, projekt obsahuje viac vecí, ako prvé by pomohlo (tebe) zverejniť katastrálnu mapu, ak to nevieš, pošli mi na IP názov obce a číslo parcely
Odpovedať
Profilova fotka
@martin25 pretoze pri tej spotrebe je suma ktoru by si usetril kotlom tak mala, ze je nenavratny. @doors454 preco by som mal preboha doprucovat do pasivneho domu TC ???
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?