Porfix 300 + 150 zateplenie - skúsenosti

Dobrý deň, prosím Vás, chceme stavať poschodový dom a uvažujeme, že použijeme ako stavebný materiál Porfix 300 + 150 zateplenie. Používal niekto na stavbu domu tiež porfix? Aké sú Vaše skúsenosti, rady? Ďakujem!!
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@lub_ica Presne nad týmto uvažujeme aj my, keď raz pôjdeme stavať :-D Porfix 300 a zateplenie 150.Tak sa Vám sem privtrem a budem sledovať rady.
Odpovedať
@lub_ica ake skusenosti konkretne
Odpovedať
@lub_ica my mame porfix 30cm +20cm biely eps -sokel 16cm tvrdeny eps, podlaha 2x8cm eps 150 , 50cm vata v strope -bungalov -120m2, mame plyn -kurime varime a ohrievame vodu -rocne plyn 380 e, voda -130e, elektrina 280 ...byvame 2 rok 2 osoby..co potrebujete vediet ...vlhkost sme mali 1 rok cez 60..teraz 30-40 ...mame rekuperaciu sentinel kinetic..
Odpovedať
Profilova fotka
@lub_ica ja som volil 250 Porfix + 250 EPS... Projekt mám v albume
Odpovedať
Dakujem za odpovede. Skúsenosti som myslela, že pri stavaní alebo už aj teraz po postavení, či ste nezaznamenali nejaký problém. Počula som totiž názor, že je to škodlivý materiál kvôli nejakému popolčeku (nevyznám sa moc v tomto) alebo že praská.
Odpovedať
@lub_ica my mame biely porfix ktory sa vyraba z kremiciteho piesku (ten sivy sa vyraba z elektrarenskeho popolceka ..tusim uz na sk sa nevyraba len v ostrave) ale popravde 100% neviem co presne obsahuje biely porfix ..poniektory tvrdia ze aj poplcek...pre mna bola cena o 1000 e menej ako ytong ..a staval by som zase ak by bola cena co naj z porfixu..-nemali sme problem ci uz s rezanim popripade nebolo vela ks polamanych pri preprave ..
Odpovedať
@lub_ica ja som robil 250 + 250 foto v albume a zrejme by som do toho šiel zase. Cena výborná a žiadne polámané kusy na palete
Odpovedať
Profilova fotka
@lub_ica my sme z neho postavil bytovku. A zateplujeme to 15cm grafitom. To je nahoda.
Odpovedať
@lub_ica ked sa bojis popolceka stavaj z bieleho PORFIX vyrába dva varianty pórobetónu, popolčekový a pieskový. Popolčekový (šedý) produkt je vyrábaný na báze elektrárenského popolčeka. Tento produkt sa vyrába v našom novozískanom výrobnom závode v Ostrave. Pieskový produkt ( biely) je vyrábaný na báze kremičitého piesku a vyrába sa od minulého roku v Zemianskych Kostoľanoch na Slovensku a v Trutnove v Čechách. https://www.porfix.sk/media/uploads/k...
Odpovedať
.
Odpovedať
@zita19 určite ešte vyrábajú sivý? ja viem, že už nie. @lub_ica sú to hlúposti je to bežný materiál, lepší ako tehla a lacnejší ako YTONG (osobne nevidím výhody Ytongu pred Porfixom), len pridaj izoláciu aspoň 20cm.
Odpovedať
@lub_ica porfix, ytong, termalica, solbet, biely, sivy, je to uplne jedno. Zo vsetkych je postavenych stovky domov/ bytovych domov. Vybrat podla ceny a na to dobre zateplenie. Bez obav.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@slavoslav asi ano, ked to maju na stranke. Zas toto nie je moj problem, takze mi jedno ci budu vyrabt ruzovy alebo zeleny :-N
Odpovedať
okej, ďakujem pekne za všetky príspevky :)
Odpovedať
@lub_ica to ze praska je pravda aspon pri P2-480-ke, ale vraj je to koli nasatej vlhkosti aspon tak tvrdi porfix, vraj na statiku to vplyv nema... trhlinky cca 1mm siroke :-D tak snad maju pravdu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@lub_ica vcera som bol vyplatit porfix 30 uvazujem o 20 zatepleni
Odpovedať
Profilova fotka
my sme stavali z Porfix 300, zateplenie 100/150 , bývame 5.rok, dom zatiaľ stojí 8-)
Odpovedať
@lub_ica ani nad Porfixom neuvazuj!!! Kazdy druhy clovek, co byva v dome z Porfixu ma nabeh na umrtie po jednom roku byvania. Ale az od kolaudacie. 15 cm EPS?? Naco?? Staci 3-5 cm, len zrovnat steny, aby to pekne vyzeralo. Aj tak pocas toho kratkeho obdobia /rok od kolaudacie/, ktore stravis v tom dome zo skodliveho Porfixu, vela na kureni neminies... /joke/
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@megdesign prečo nábeh na úmrtie?!?
Odpovedať
@jozef323 pise na konci ze JOKE
Odpovedať
@jozef323 joke = vtip....
Odpovedať
Profilova fotka
My máme v projekte Porfix premium 30 +isover greywall 20 , čo spraví tepelný odpor steny 10. Predpokladám, že by to malo stačiť. Ešte však uvidíme , ako bude stúpať cena polystyrénu, možno sa zrovná s cenou minerálnej vlny.
Odpovedať
@megdesign nevšimol som si 😄 , každopádne je nejaký veľký rozdiel medzi ytongom a porfixom ? Ďakujem
Odpovedať
@jozef323 co som pocul, tak v presnosti narezania a samozrejme cene a rozmeroch!
Odpovedať
@lub_ica my mame 300 a zateplenie EPS 200 greywall....ked stavias tento rok resp. riesis SP tento rok musíš sa zmestiť do 54kwh/m2 (A1)...samozrejme ze mozes mat aj EPS 150mm ale lepsie energeticke hodnotenie budes mat pri 200
Odpovedať
@gedy neviete prosím vás či sa to zvyšuje každým rokom alebo ako to je. Tiež plánujem z porfixu 300+200 zateplenie. Malý bungalov 105m2.
Odpovedať
@rkorba jasne, ďakujem. Asi zvolím porfix 300+200 zateplenie. Bungalov 105m2
Odpovedať
@jozef323 nezvysuje
Odpovedať
@jozef323 od 1.1.2021 urcuje norma na energeticku hospodarnost energeticku triedu A0.Do buducnosti sa to mozno este sprisni,ale to daju vcas dopredu vediet od kedy a ako.Takze nemeni sa to kazdy rok,
Odpovedať
@kuracinarez ďakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?