Poznáte stavebný materiál - panel OPS 300?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, Chcel by som sa opýtať či náhodou niekto nemáte skúsenosti s panelmi OPS 300. Sú určené na výstavbu rodinných domov. V dohladnej dobe ideme stavať domček a veľmi nás zaujal tento stavebný materiál a potrebujeme poradiť... ako sa v tom býva či je to naozaj ako nízkoenergetické bývanie atď. Ďakujem veľmi pekne.
Odpovedať
1
2
@palink dakujem za reakcie. mate dom z tohto systemu?
Odpovedať
nerozmyslal si o xps tvárniciach
Odpovedať
@scent9 Nie nemam postaveny dom z OPS panelov,ale poznam desiatky ludi ,co ho maju postavene z OPS300
Odpovedať
@nipado zalievane XPS tvarnice su hotové zufalstvo pri montaži, a potom problem su rozvody a hlavne velmi lahko poškoditelné steny aj z vonka aj z vnútra, OPS je ina trieda --omnoho pevnejsie povrchy..
Odpovedať
@palink . to znamena ze kdo ma zateplene tak moze ratat s tym ze si poskodi dom ? Som stavbar stviam domy a staval som aj z xps. npr: hotel v bystrici kupele pri nitre a ine po celom slovensku. tak co mi tu pises ze je to zufalstvo tak je to o rukach a o ume :-D a prave rozvody sa uplne super tahaju ci voda ci elektrika. ale je pravda ak si stretol s tvárnicami z xps grafit tak tam je problem ale ja kupujem tvarnice z jednej firmy v Tn a ty maju biele a pevne xps tak ziadny problem som nemal. :-D
Odpovedať
@nipado Davam za pravdu,ak si clovek omaka nejaku technologiu,tak sa to stavia lepsie, ale vystavba z XPS nie je moc vhodna na svojpomocnu vystavbu, A potom videl som stavby z tvarnic Tatramat, bol to des,vela štrbin, pretečeneho betónu,same tepelne mosty, Ale podstatne je ta tuhost povrchu,ta je velmi niedna oproti murovanej stavbe alebo OPS300. A to najdoležitejśie, cena z OPS je neprekonatelná...
Odpovedať
@palink pri xps prave niesu ziadne tepelne mosty je to ako lego ma to zamky ktore zacvakavaju. a preteceny beton som este nevidel u tohto a ani som sa stym nestretol. a co sa tyka svojpomocnej vystavby poznam ludi co si to stavali sami a ziaden problem. neviem asi mam ine ohlasy ako ty. kludne zoznamim ta s nimi :-D a cena ops vs xps neviem porovnat nestaval som z ops, ale pri xps min 20% nizsie naklady ako u normalnej vystavby to je o nejakých 15 eur menej na m/2. ale to je vlastne jedno ja som len chcel povedat ze nemam nad cim rozmyslat 1000 ludi 1000 chuti :-D
Odpovedať
Kto má záujem o výstavbu RD s OPS 300,viem posunúť informácie o prevádzkových nákladoch na základe faktúr z ZSE Energia + o rozpočte. Pošlte správu a mob.č.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?