Plieseň

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím..Neviem či som dal dobre názvy, ale nič lepšie ma nenapadlo. :-) Bývame v RD. Máme spálňu,ktorá je z troch strán k exterieru. Upratoval som, a zistil že v rohu je ,nie moc veľká, ale cca do výšky 40cm plieseň.Do takého trojuholníku.. Naši to mali v činžáku. Tiež mali 2 izby a kuchyňu k exteriéru. A robolo sa im v rohu to isté. Vtedajší bytový podnik im nalepil na steny a strop polistyrenové kocky. Tie okrasné.. Už sa im to nerobí. Lenže neviem či sa to nemôže šíriť pod tým polystyrénom aj nadalej..Pýtam sa preto že som rozmýšlal spraviť to tak isto.. Aký mate nato názor,prípadne rady? Samozrejme že predtým sa to musí ošetriť,vysušiť a tak. A hlavne v lete.. Ďakujem za každú dobrú radu..ak sem teraz nebudete chodiť,nevadí..neponáhľam. Prajem Vám všetkým štastné a veselé vianoce.... :-)
Odpovedať
1
2
@santos950 asi ako ty, tiez tvrdil, ze vstreba vlhkost. Tak vstrebavala, vstrebavala, az vstrebala tolko, ze sa rozpadla...
Odpovedať
@zita19 netvar sa ze sa rozumies vsetkemu 😅
Odpovedať
@santos950 ja sa tvarit nemusim... ja viem ;-)
Odpovedať
no tak dnes sme poprehadzovali nábytok..inak vlhkomer ukazuje 50%.čiže ok..takže je to o vetraní.myslím tým že prietok vzduchu počas vetrania nebol dobrý..uvidíme teraz..som to nastriekal savom proti plesni..aspon zatial..zmizlo to,tak uvuidím časom ked ťam je dosť miesta ako sa to bude správať :-)
Odpovedať
@registrovany inak pred tým som to vysušil teplým vzduchom..tak už ,len naozaj veriť že to bude ok :-)
Odpovedať
@registrovany Pri mraze a následnom otepleni sa uvidí.
Odpovedať
@milanpetruska jasné,ale dúfam že po uvolnení rohov sa to zlepší..dlho tam bolo ok.ale potom sme tam napchali tú zostavu a rohy boli zakryté. teraz sú volné,a nábytok cca 10cm od stien :-)
Odpovedať
čaute..ak by to ešte niekto čítal,tak mám otázku.mám takú murovanú maštal.podlaha sa robila a je tam vlastne sucho.nekúri sa tam..pouzivam to ako dielňu a sklad "to sa ešte zíde" :-) na stenách sa robí taká ako cukrová vata.biela.kamoš hovorí že to neni plieseň,ale vraj z muriva vystupuje soľ..čo vy nato? prípadne to odfotím zajtra...a dam sem foto..diky :-)
Odpovedať
@registrovany sol je skor krystalicka, ked ju vezmes medzi prsty tak citit, ze je to take pieskove, Cukrova vata je na 99% pliesen ak nie drevomorka, co by bolo viac ako vazne
Odpovedať
@zita19 zajtra to odfotím a skusim konzistenciu...potom napíšem :-)
Odpovedať
tak toto je na tej stene.skušal som to aj prstamy,ale nieje to take kryštalické.skor sa mi ho hned rozpadlo..co s tým??aké je riešenie??
Odpovedať
Na solny vykvet to nevyzera. Aspon podla mna. Kedy sa to zacalo robit? @jan45 mozno bude vediet skor posudit
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zita19 @registrovany nemám guľu , ale asi je to sanitra, výkvet soli zo vzlínania spodnej vody. Dá sa odstrániť len zhotovením vodorovnej izolácie.
Odpovedať
ja som v tom dome šiesty rok.už to tam asi bolo..ono sa robila podlaha na novo.bolo tam za jeden a pol kontajneru blata čo sa vyviezlo a dala sa drenáž a zámková dlažba.dlažba je suchá to by malo byť ok..ale možno ako píše Ján,tak ťahá z okolia vlhkosť.len asi bude problem,ak som dobre pochopil,tak podrezat mur a odizolovať.tá šopa susedí zo susedovou šopou.čiže je to spoločný múr...
Odpovedať
@registrovany to máte 470cm hrubé múry keď píšete 470€?
Odpovedať
@medo1984 zrejme som sa niekde pomýlil.ale kde som to písal,aby som to nemusel celé čítať?,stači skopírovať text a dať sem diky .-)
Odpovedať
@medo1984 uz som to nasiel.je tam toto:.stoji to cca 400€.a plus vyvrtat dieru cez stenu.u nas 1cm =1€ čiže spolu 470€. preto sa pýtam že či je to také dobré,a bude to mať ten správny efekt zjednoduším to teda,,aparát stojí 400€ a 1cm vyvrtanie diery 1€ a kedže je to 70cm múr,tak 70€. spolu je to 470€ dobre som to vysvetlil??
Odpovedať
@registrovany áno ďakujem 😉
Odpovedať
@jan45 a co to s tými vrtmy? to by nepomohlo? skrátka nato že to je šopa nechcem do toho vrážať majland.jedny mi ponúkly nejaký luster za 2400€ :-O tak to uz je celkom dosť :-) čo ty nato?
Odpovedať
Profilova fotka
Stačí obiť omietku a nahodiť sanačnú omietku
Odpovedať
@jan45 a vydržíto aby sa nevracala ta pliesen ci co to je,nejaké roky?to je nejaká špeci omietka ci niečo treba pridať do normálnej?
Odpovedať
@registrovany akurat som to pozrel.mylíš že treba aj dať ten prednástrek a potom až vrchnú omietku?a čo hrúbka,lebo píšu vraj lepšie je viac..samozrejme podla vlhkosti..ale tak 2cm asi stačí či? diky
Odpovedať
V bývalej maštali je to na 100 % soľ - presné zloženie sa dá zistiť v labáku, najviac zrejme dusičnanov z moču ustajnených zvierat. Sanačná omietka nijako nepomôže, len to bude trochu dlhšie vyzerať esteticky bez výkvetov. Ale soli v murive zostávajú a poškodzujú ho. Robievalo sa to tzv. obetovanými omietkami, veľmi nasiakavými a priepustnými. Len čo sa výkvety na nich objavili, omietka až do výšky min. 1 m nad zasolenie musí ísť preč - vyviezť z objektu na skládku. Nahodí sa nová priepustná omietka (robievalo sa to z vápna a hliny, na pamiatkach sa používa i buničina), zostáva pokiaľ sa nenasýti soľami. Tento proces "obetovania" omietok záleží na miere zasolenia. Remmers tuším predáva aj hotovú odsoľovaciu omietku. Až keď sa výkvety neobjavia - do pár týždňov, mesiacov; je možné nahodiť stálu omietku. Soli transportuje i voda, takže treba zamedziť vzlínaniu vody do muriva nejakou hydroizoláciou. Samotná hydroizolácia ale murivo neodsolí.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?