Dĺžka podstojkovania deky

Pozdravujem. Zalial som deku na pinvici o rozmery 4 x 3 m. Hrúbka 18 cm. Zeleza tam šlo predpisovo. Otázka je, ako dlho treba mať podstojkovanú tu deku? Dnes je to 5 deň. Dá sa odobrať debnenie, nechať pár stojek a zvyšok vrátiť, aby som nemusel zbytočne platiť? Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marekdanton:

Pozdravujem. Zalial som deku na pinvici o rozmery…
@marekdanton odvážny si ty človek.. Beton vyzreiva 28 dni.. Ale tiež vieme, že beton po 7 dňovom zretí má 70% finálnej pevnosti. Nejaké stojky po týždni môžeš odstrániť, ale dobre zváž ktoré. :-D.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marekdanton:

Pozdravujem. Zalial som deku na pinvici o rozmery…
@marekdanton Kľudne to odšaluj, ak si dal kvalitný betón. Ale tak aby si mal vždy min 3-4ks stojek podopretu deku. Musíš to postupne robiť to není veľký strop. Za desať dni tam kľudne nechaj v strede dve stojky. Robím betónové stropy každý deň a iných rozmerov.
Odpovedať
@ravagesvk Nazdar. Po 9 dňoch som odšaloval a nechal 4 stojky. Beton bol najlepší aký mali. 390 kg cementu na m3+ chémia
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marekdanton:

@ravagesvk Nazdar. Po 9 dňoch som odšaloval a nec…
@marekdanton Odborná literatúra o betónoch hovorí, že 14 dní by sa s betónom nemalo robiť absolútne nič. Pravda, súčasné betóny už po pár dňoch vyzerajú naoko, že už by sa nemalo nič stať, ale v prípade samonosných betónových konštrukcii, by som ja neriskoval !!!!!!!!!!!!!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@marekdanton Odborná literatúra o betónoch hovorí…
@petersd
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marekdanton:

@petersd
@marekdanton a ???? Prečo roxory zo zvyslých stien trčali len tak krátko? Mali byť dlhšie aspoň o 60 cm, aby si ich bol ohol do pravého uhla a naviazal na vodorovnú armatúru deky. To Ti nik z Tvoho okolia nevedel poradiť? 😉
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@marekdanton a ???? Prečo roxory zo zvyslých s…
@petersd Ježiši 😀 Veď to úplne stačí aby naviazal... Načo dlhšie? Aby zavadzali pri vibrovani? Chvalabohu že nemal radcu Tvojho kalibru 🙃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marekdanton:

Pozdravujem. Zalial som deku na pinvici o rozmery…
@marekdanton prečo také predimenzovanie na tak malý priestor? mám len 8 cm na 4,5 x8 m nič ťažké v dome nemám, sused chcel veľkú pec a dával 25 cm a nakoniec tým vôbec nekúri, dal TC
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marekdanton:

@petersd
@marekdanton uf... nepísal si tu dakedy dávnejšie, že ti tam bude stáť auto? Dobre si pamätám? Ja som robil 6,5*4,5 deku, hrúbka 20cm, ale teda veru hentak by som sa neodvážil to odstojkovat po deviatich dňoch... ja som mal na tej ploche 24 stojok a po dvoch týždňoch som dal asi tretinu dole. Tregre zostali. Hore budú stáť dve autá.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@petersd Ježiši 😀 Veď to úplne stačí aby naviazal…
@kejsix Radšej dať menej armatúry do betónu "aby železo nezavadzialo pri vibrovaní".... tak taký argument stojí za to. Ale od Teba to beriem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@kejsix Radšej dať menej armatúry do betónu "aby…
@petersd ohnutie tých pár roxorov do armovania deky nemá žiadny statický význam.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@kejsix Radšej dať menej armatúry do betónu "aby…
@petersd Menej armatúry do betonu? To kde píšem? Ty si fakt úplne mimo už...
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@marekdanton uf... nepísal si tu dakedy dávnejšie…
@megdesign odstojkovanie nepomohlo ani v moste nad diaľnou v LM, po pol roku po sprístupnení sa zrútil, vraj to zapríčinili väzni, lebo šetrili a postavili z toho x domov v okolí, akurát nikto nevedel kto dal na to príkaz, alebo nedávno zrútený ešte pri betonovaní, dodnes nikto obvinený,
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@marekdanton uf... nepísal si tu dakedy dávnejšie…
@megdesign Bude tam stať auto. Teda dve. Bol tu projektant i statik. Je to 18 cm beton "37" ten beton dávajú pod bazény. 2 x 8 sieť 15 x 15 . Postačuje.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marekdanton:

@megdesign Bude tam stať auto. Teda dve. Bol tu p…
@marekdanton no keď myslíš... ja tam má teda železa asi raz toľko ako ty + vhupy. A treba rátať s tým, že bazén tlačí na podklad plošne a stojí tam nehybne (statické zaťaženie), kdežto dve autá bodovo a po doske sa pohybujú (dynamické zaťaženie) ... výhovorka, že to dávajú pod bazén je úplne mimo. Pod bazénom nieje pivnica... Pod bazén stačí na rastlý terén vrstva piesku. Pozdravuj statika.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@marekdanton no keď myslíš... ja tam má teda žele…
@megdesign Ja som len podotkol, že tam šiel najlepší beton aký v betonárke mali... Nejaký špeciál..134€ m3. Do stien mi šiel tiež dobrý..98m3 €. Do základu klasika za 80€ m3. Takže okrem toho,že to podpísal statik, šiel tam aj nadštandardne pevný betón + schválené železo. Auta tam budú stáť max.2 kusy, aj to však len prednými, alebo zadnými kolesami,nakoľko druhá polovica bude na pevnej zemi. Statik je pán od fachu, takže predpokladám, že ten tvoj to predimenzoval 2 a pol krát ne je bežné. Sam statik mi povedal, že minimum je 15 cm a jedna sieť pri spodnom povrchu, ale "predimenzovanie" a pre lepší spánok 2 x. A tak isto záleží aj od betónu, tento sme museli pumpou, lebo po 15 min, už sa nedal hladiť, fakt je to nejaký špeciál, čo sa bežné nerobí/nepredáva lebo nema využitie...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marekdanton:

@megdesign Ja som len podotkol, že tam šiel najl…
@marekdanton trieda betónu nieje ani tak podstatná, ako výstuž v tom betóne. Statik povedal aj mne, že stačí 15 cm a kari sieť. Že spadnúť to nespadne, ale môžu sa ukázať praskliny. Najtenšie železo na vhupoch mám 8mm, najhrubšie 14mm. A dúfam, že si tu dosku predpäl. To je tiež celkom dôležité.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@marekdanton trieda betónu nieje ani tak podstatn…
@megdesign Áno,prepojené je to na 4 oká. Určite, je podstatnejšie železo, no aj kvalita betónu zohráva úlohou ,hoc menej percentnú:-)
Odpovedať
Nerobil by som z toho taku vedu,nebude tam parkovat tank....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

Nerobil by som z toho taku vedu,nebude tam parkov…
@kejsix v dnešnej dobe nikdy nevieš. 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?