Ako sa býva v dome z Ytong Lambda 375 bez zateplenia?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ano, viem, tém o ytongu je veľa. Lenže mňa nezaujíma názor tých, ktorí stavali z niečoho iného - je logické, že budú preferovať to svoje. Zaujíma ma názor ľudí, ktorí si vybrali ytong lambda 375 bez zateplenia. Chcem počuť ich názory a ako sa im býva a tak. Ďakujem a nenadávajte na mňa veľa :) pekný dník
Odpovedať
1
20
21
@maja22 Drž sa argumentov, teda čísel a faktov. Miestni zatepľovači použili taktiku nátlaku, aby si človek zateplil, len aby mal od nich pokoj. S pórobetónom máš istotu a kvalitnú stavbu, aj keby stavali amatéri. Zateplenie je teoretická úspora 5 - 10 eur mesačne, čiže nebudeš platiť 75 eur, ale len 70 eur za plyn. Zateplenie sa obvykle robí len na buchty bez nanesenia lepidla po obvode každého kusu polystyrénu, preto izoláciu podfukuje a tá neizoluje. Polystyrén tiež predstavuje kopa spomínaných rizík. Nerob si ilúzie o kvalite stavebných prác na Slovensku. Živnostenský list môže mať každý, partie obvykle žiaden list neukazujú. Môžu to byť seriózni ľudia ktorým záleží aby si mala kvalitný dom (robím si srandu), ale často sú to fušeri, ktorí čím skôr postavia, zoberú peniaze, a problémy so stavbou nechajú na teba.
Odpovedať
@maja22 Úplne bežný príklad aké blbosti robia ľudia na stavbách: http://www.modrastrecha.sk/forum/zakl...
Odpovedať
@diskuter dobre, ze spominas fakty :) pre tvoju informaciu ytong lambda 375 bez zateplenia nesplna ani pozadovane tepelnoizolacne vlastnosti stavebnej konstrukcie (nove poziadavky na navrhovanie a posudzovanie stavebnych konstrukcii a budov podla STN 73 0540-2) samozrejme je mozne splnit aktualne poziadavky aj bez zateplenia ale su to menej ekonomicky vyhodne riesenia (hint pre laika - zateplenie ako napr EPS ma vyssi tepelny odpor ako tvarnica a stoji menej) a zaroven vzhladom na trendy v narocnosti energetickych kriterii a cien energii je perspektivnejsie dosiahnut co najmensie tepelne straty (efektivne) uz v ramci samotnej konstrukcie stavby (ekonomicky rozmer, sebestacnost a zaroven vyssia hodnota stavby v buducnosti)
Odpovedať
@diskuter Natlak? Nam to moze byt jedno, chceme pomoct. Dnes som mal telefonat kvoli oknam. Mi bolo oznamene, ze do zimy neodporucaju nechat odkryte pasky pri predsadenej montazi, lebo sa odliepaju. Tak okna zostanu u nich na sklade. Istota a kvalita porobetonu? Diskutabilne, hlavne ked spominas amaterov. Statik mi pri kontrole vystuze hovoril o profikoch, ako dokazu odflaknut, ked nad nimi clovek nestoji. Ze videl uz niekolko centimetrove diery a vsetko zafukane PUR penou. Porobeton musis mat rad, velmi, velmi rad, aby si mohol hovorit o kvalite a istote. Skus ho nechat par rokov len tak napospas pocasiu a potom si tu kvalitu a istotu pozri. Hovoris o teoretickej uspore viac, nez len teoreticky. Bez faktov a cisel, co si sam kritizoval. Potom tam tresnes 75e za plyn. Keby som mal platit tolko za kurenie, to radsej zostanem v bytovke a nestaviam dom. Vsak tolko platia moji rodicia v 60 rocnom nezateplenom dome o rozlohe 250m2! Alebo si hovoril o rocnych nakladoch? Tam sa chcem dostat s kurenim :-) Taktiez tu od brucha tresnes "zateplenie sa obvykle robi len na buchty ...". Kde? Pri kolkych stavbach si bol? Z akeho zdroja si cerpal udaje o obvyklosti? Bol som pri viacerych stavbach a na buchty nanasali len susedovi, ktoreho som upozornil, ze to robia zle. Inde vsade celoplosne hrebienok a zatazit. Okrem toho, zateplit si vie sikovnejsi clovek aj sam. nie je to veda.
Odpovedať
@diskuter kamo, dost tu toho nakecas ale podfukovanie okolo buchiet, ako nevyhoda zateplovania, za to si zasluzis titul vitaza v sutazi... trol roka. Tie cisla s usporami vycucane z prsta su tiez dobre ale to fukanie medzi buchtami uz asi nic neprekona 😁 argumenty kde len pozries.a este mas tu drzost poucovat o cislach a faktoch.... skoda ze toto forum nema funkciu ignore list. V tom mojom by si bol predsedom.
Odpovedať
@diskuter pises celkom od veci... lebo platit 75 - 70€ za plyn to uz je aka vyhra... plus 30 - 40€ za elektriku... fakt uzasne... mozno v starej nezateplenej kocke... V novom dome je to neskutocne vela.... Potom tak ako ja stretnes spoluziaka a povie ti ze aky ma super dom plati za plyn len 100€ mesacne a jeho rodicia v starom dome 150mesacne... Ja platim za kurenie 300€ rocne.... Hned padne otazka preco... ved mu dom projektoval pan ktory to robi cely zivot... a povedal mu ze zateplit netreba.... ma 65 rokou a tesi sa na dohodok... a vlak s novymi technologiami mu usiel uz velmi davno....
Odpovedať
Profilova fotka
obrazky budu mozni lepsie na boj proti trollom http://www.modrastrecha.sk/forum/voln...
Odpovedať
@majkoj dobrá diskuze na odkaze, hlavně to upozornění na důležitost přesahu EPS přes hrany věnce a ne jen izolace věnce. S podobným se potkávám často - tepelný most na věnci odshora při zateplení stropu v úrovni od třeba poloviny věnce výše a dále při nedbání na odstranění TM u zděného štítu při zatepleném stropu.
Odpovedať
Profilova fotka
@joxe to ani strechu nezateploval?
Odpovedať
@mackoke aky mas dom? Kolko m2 a m3 vykurujes? Na aku teplotu? Ake mas vykurovanie? To je vyborna cena za kurenie.
Odpovedať
@originalx V platbe za plyn je aj teplá voda a plynomer. Neverím že @mackoke má trebárs polovičné platby.
Odpovedať
@originalx mozes si najprv pozriet jeho fotoalbum ;-) Najprv som myslel ze stavia garaz, ale potom tomu dal poschodie :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@diskuter ma drevodom, tak mozne to je.
Odpovedať
@rkorba no pozrel som, kazdemu sa nieco ine paci, to komentovat nebudem. Ja tiez staviam malinky domcek.
Odpovedať
@jblaze stechu zateploval. Aj vsetko co bolo z betonu.
Odpovedať
@diskuter preco neveris? Ja tiez platim rocne za plyn do 300EUR. Platit 75 mesacne za plyn je v dnesnych domoch fakt uz cez ciaru.
Odpovedať
@gashtaan Nemám plynové kúrenie, iba som si typol, môžem spočítať. Proste úspora zateplením na plyne môže byť len o pár eur menej, možno 2 eura mesačne. Závisí od porovnávaných variant.
Odpovedať
@diskuter ved toto, tie tvoje typy z brucha... keby boli aspon z hlavy.
Odpovedať
@diskuter kks, este aj hrubku po tebe zopakujem.
Odpovedať
@diskuter 70€ za plyn aj ked je voda je moc. Riesia sa tu hovadiny, jasne ze sa da zit bez zateplenia s lambdou 375. kamarat si chvali ako super ma tam elektricke hodne, kazy si chvali lebo nevie ako by to mohlo byt lespie alebo si povie ze nejakych 20-30€ mesacne na kureni moze osrat ze to je nic av podstate ma pravdu. To nikoho nezrujnuje, teda mozno niekoho hej ale to je jeho problem. Tu sa bavme o co najlespie postavenom dome, o eliminacii rizik spojenychj s telelnymi mostami ktore sa bez zateplenia riesia tazko a casto nedostatocne. Okrem toho straty stenou nie su az take kriticke, su predsa aj straty oknami, stropom atd. tazke ked sa povedzme lambda zatepli neni to ziadne zlepsenie o radovo desiatky percent ani desiatky eur. Na tejto stranke sa riesia hadam veci ako spravit veci co najlespie a nie ze "ale ved netreba, ale ved staci aj tak" ano staci zit sa da v hocicom.
Odpovedať
@diskuter urcite tu viaceri radi privitaju nahlad do tvojich vypoctov, podla ktorych hlasas tie sprostosti. sem s nimi...
Odpovedať
@originalx mam drevodom ( montovany) plocha 120m2 .... m3... netusim neratal som ale vyska stropu klasicky 250cm prizemie ( denna cast) podlahove kurenie s elektrokotlom + 1ks klimatizacia ...... nonstop nastaveny termostat podlahovky na 23C poschodie len 2ks klimatizacie teplota nonstop 20-21C minulu zimu spotreba elektrokotol cca 2500kWh, klimatizacie cca 500kWh v zime ....tarifa DD6 - VSE
Odpovedať
@diskuter comu veris je mi uplne jedno :-))))
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@janka40 ako sa Vam byva?
Odpovedať
1
20
21
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?