Ako sa býva v dome z Ytong Lambda 375 bez zateplenia?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ano, viem, tém o ytongu je veľa. Lenže mňa nezaujíma názor tých, ktorí stavali z niečoho iného - je logické, že budú preferovať to svoje. Zaujíma ma názor ľudí, ktorí si vybrali ytong lambda 375 bez zateplenia. Chcem počuť ich názory a ako sa im býva a tak. Ďakujem a nenadávajte na mňa veľa :) pekný dník
Odpovedať
@silviami dakujem, konecne niekto kto mi napisal skutocnost a nie chudaci co furt prepocitavaju nezmyselne vypocty a trepu to co niekde niekto omylom povedal...este raz DAKUJEM
Odpovedať
@silviami ďakujem za info, len sa divím že ste v kategórií "A", preto som sa pýtal na technické parametre Možno pred rokmi platilo niečo iné pre robení certifikátu ako platí teraz.
Odpovedať
Profilova fotka
@veduci57 len ono treba zasadne chapat ako vznika energeticky certifikat. To co sa v konecnom dosledku hodnoti je potreba energie a ona ma teplene cerpadlo ktore tu potrebu znizuje 2,7x :). Cize v tomto parametre nie je problem dostat do A aj nezatepleny dom s TC. A rovnako treba povedat, ze na A treba mat momentalne potrebu energie, komplet aj s ohrevom vody do 42kWh/m2/rok. Takze ten dom by momentalne Acko urcite nemal
Odpovedať
Profilova fotka
chybicka, 42 plati len pre pre potrebu energie na vykurovanie, TUV je zvlast
Odpovedať
@majkoj konecne si precital nieco, co nie je nezmysel od chudakov co vedia pocitat, tak mu to nekaz...
Odpovedať
@majkoj, @maros11 certifikát je starý 6 rokov, pripúšťam, že sa normy menia, inak ten certifikát sme dali robiť, lebo ho bolo treba ku kolaudácii, inak je pre nás nepotrebný, podstatná je pre nás reálna spotreba, tá je ako som spomínala 80€ mesačne a my sme s tým spokojný. Pripúšťam, že za 20 rokov budeme rekonštruovať, vymeníme okná a zateplíme, ale nateraz sme celkom spokojný a ušetrené peniaze za zateplovanie sa nám hodili. Vždy je to otázka peňazí, inak by predsa všetci stavali pasívne domy. ;-)
Odpovedať
spokojní
Odpovedať
@majkoj nikoho nezaujima nejaky trapny certifikat...mna zaujima ajko sa byva v nezateplenom dome a kolko maju pribliznu spotrebu El. prudu !
Odpovedať
Profilova fotka
@veduci57 ale asi ta zaujima ci budes platit 80€ mesacne alebo 200€ mesacne, lebo tam nemas tepelne cerpadlo za 10-15 000€, ze ano ?
Odpovedať
Profilova fotka
@silviami ale to je vsetko v poriadku, s TC to mas uplne v pohode. Mimchodom tie pasivne domy budu coskoro stavat vsetci :). Uz buduci rok by si taky dom nepostavila, pretoze to neprejde novou normou :)
Odpovedať
@silviami podstatné na konci je to , že ste vy spokojní s nákladmi, ja som tiež spokojný aj keď som len v "B"
Odpovedať
Profilova fotka
My momentalne byvame v dome tehla 35+8nobasil podlahova plocha 260m2, rocna spotreba plynu 22000kwh. V tom je aj tuv. Chystame sa stavat z ytong 450 takze o neaku dobu budeme vediet porovnat. Neriesime certifaikat ci b alebo c . A nemame ziadne predsudky ci tehla alebo ytong, proti gustu ziaden disputat. Tie rozdiely pri hrubej stavbe su zanedbatelne v porovnani ostatnych poloziek, jasne ked je obmedzeny rozpocet tak kazde euro sa otoci dakrat ale niekde setrit netreba. A ci zateplit alebo nie, ak idem od zaciatku s myslienkou drahsieho muriva a bez zateplenia , tak toto tu je len preto aby ho niekto uistil ano nerobis chybu stavaj"moralna podpora" a nie technicka rada ta by mala byt konzultovana projektantom a odmornikom a nie tu na laickom fore....zatepleniie niesu vyhodene peniaze...moj nazor! Stavajte z coho chcete, hlavne budte v domceku spokojna a stastna rodinka....to je hlavne kvoli tomunto robite.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte. Prosim stavia alebo postavil niekto Trend 270 v okoli Trenčina. Rad by som sa prišiel pozrieť. Dakujem za info. mirocaklos@gmail.com
Odpovedať
@tanka84 tu nejde o to, ci neriesite certifikat B alebo C, ale ci to budu riesit urady. Ako pises, treba to konzultovat s odbornikom projektantom - ten by vam taku stavbu ako sa chystate stavat uz nemal naprojektovat ak ta stavba ma prejst na SU.
Odpovedať
Dnes som počul pekný a logický názor na zateplenie. Zatepletie je sám o sebe výraz ktorý je potrebné robiť a riešiť tak kde zatepliť treba. No ak netreba tak načo?? Za každú cenu? Dnes su stavebne materiály také ktoré netreba zateplovať, ale zase aj také ktoré treba. ( hlavne čo sa týka veľkosti, zloženia a hrúbky ). Všetko je prípad od prípadu. Napr. môj známy má dom poschodový postavený v kopci s prevýšením 12m. 25 tehla, 15 EPS, užit. plocha: 280m. Tepelné čerpadlo, náklady cca 50 eur. Iný známi: poschodový dom, porobetón - 450 bez zateplenia. Tepelne čerpadlo, dom cca už,plocha 220m2, rovina . Naklady na kurenie: cca 70 eur Aj to je ok, aj to :-)
Odpovedať
@nofelet no a daj tretí príklad mur 20cm zateplenie 25cm a nepotrebuješ ani TČ a náklady budú do 50 Eur na el.
Odpovedať
Profilova fotka
@nofelet porovnavas jablka s hruskami :). A ak ten prvy ma naklady na kurenie 50€ mesacne len na kurenie, tak nech zahodi to TC akupi si poriadne :). Mam sice daleko mensi dom, ale mesacne ide na kurenie 8€...
Odpovedať
Možno že sú to celkové náklady. To bolo medzi rečou pri debate :-) tepelnotechnické vlastnosti musia spĺňať obidvoje varianty.... Je už len na každom čo si zvolí a koľko chce investovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@nofelet ale o to ide, 375ka NESPLNA tepelnotechnicke vlastnosti predpisane normou pre domy postavene po 31.12.2015 :)
Odpovedať
Asi ano.....to mas pravdu....ale hrubsi porobeton asi uz splna, nie?
Odpovedať
@nofelet splna, akurat je to neefektivne a neekonomicke 450 bez zateplenia / 36.5e/m2 R=5.2 300+150 zateplenie / 31e/m2 R=7 cca 60% rozdiel v EUR m2/1 R
Odpovedať
36,5 e proti 31,5 e mi nejako nedáva 60%? :-( Ano existujú rôzne výpočty a aj marketingové ťahy. No reálne si treba povedať že všetko záleží aj od toho ako sa dom postavý. Ak budú niekde škáry, alebo zle odflaknuta robota, izolacie na prd urobené, tak je to úplne jedno čo tam máš.....aj tak, aj onak to bude zlé..... Všetko zaleží od pedantnosti práce, všetko ostatne je len a len blbý marketing........ Proste min. tepelný odpor musi byť =4,4m2/KW........a na to su materialy aj stavané.....a robené....... Je zbytočne niekoho neznaleho presviečať........treba sa len rozhodnut podla projektov a konkretnych výpočtov.....zaleži aj od viacerých faktorov stavby......či umiestnenie, či rozloženie a veľkosti mestnosti a pod......
Odpovedať
Profilova fotka
@nofelet nedava, lebo si to neprepocital na jednotku tepelneho odporu. To je cena ktoru potrebujes aby si dosiahol R=1.
Odpovedať
@nofelet to bola cena za jednotku odporu ty marketingovy tah... ale teba je zbytocne presviedcat, bud ti nejde matematika, alebo to proste len nechces pochopit.
Odpovedať
ved pohoda :-) mňa netreba o ničom presviedčať........:-) je netvrdim že je niečo zlé ,alebo niečo dobré :-) vravím že je to diskutabilné.....nie som žiadny obchodník ani nič také ako väčšina tu :-) Tak som to zle pochopil potom, sorry :-) alebo sa zle vyjadril :-) Ja len že to určite nejde len tak napísať, treba na to viacej reálnych faktorov, ktoré sú skoro všade iné :-) a kto to popiera je zahľadený len do jedného :-) A to nie len v stavbách.....vo vela iných veciach súvisí viac vecí spolu so sebou :-)
Odpovedať
@nofelet ake ine realne faktory vplyvaju na malu nasobilku? :) ak ti ide len o splnenie normy, tak daj cokolvek s cim ju splnis..ak sa chces bavit o efektivite, tak treba pracovat s faktami
Odpovedať
Sám výraz " zatepliť " už hovorí sám o sebe a vymysleli ho na základe niečoho. A to toho že zateplujeme niečo čo je potrebné " zatepliť ":-) Ak to potrebné nie je, tak nie je:-) Je to také ťažké pochopiť ??? :-) Podobne ako keď sa chceš obliecť,alebo nechceš........respektíve nemusíš :-)
Odpovedať
@nofelet odkial mas vlastne ten pojem "nie je potrebne zateplit"... zeby z nejakej reklamy na ytong ci tehlu? :) Ono je to naozaj tazke pochopit co pises... to za teba niekto plati vsetko, ci si vyhral miliony v kene? Lebo inak to naozaj nedava zmysel, preco sa ti zda drahsie murivo a vyssimi nakladmi na kurenie ta spravna volba...
Odpovedať
@nofelet A tebe ide o splnenie nejakej normy, alebo o co najnizsie naklady na kurenie /chladenie? Tu nejde o nejake zakony ale o to ze dosiahnes lespiu izolaciu, cize nizsie naklady, a za nizsiu cenu. Tak isto tu ide o tepelne mosty... ako chces vyriesit vence, preklady, a pod? 5 cm polystyrenon a za tym beton ?
Odpovedať
netrvrdim že netreba :-) len tvrdim že nie vsetko :-) jasne že nejaky posraný murik 25cm treba :-) .....ale v konečnom dôsledku mi to je jedno :-) ja napíšem iba svoj nazor a svoje presvedčenie, lebo o tom je téma a už sa niekto do mňa obuje :-)) treba aj netreba :-) ako čo. A tak to proste je.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?