Ako dlho cakat na vytvrdnutie betonu?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim Strechaci, na nete som co to pozistoval a dopracoval som sa k tomu, ze pri nakritickejsich nosnych castiach hrubej stavby je potrebne cakat 28 dni kym dosiahne beton vysoke urovne pevnosti a nosnosti a tym mozno ho zatazit. Moj dotaz je ci pri kazdom betonovani je nutne cakat 28 dni: - po akej dobe od zaliati DT mozem betonovat zakladovu dosku? - za aky cas je mozne zacat murovat na zakladovu platnu? - ako dlho je nutne nechat vyzriet veniec kym odsalujem a polozim stropny system a zalejem betonom? - opat po akom case mozem zacat murovat poschodie? Ide o to ze robim nejaky harmonogram na jesen a rozmyslam ci zacat s hrubou stavbou alebo murovat kym sa da a potom len pozakryvat foliami na zimu rozostavanu stavbu alebo to nechat cele na jar. Chapem pocasie sa naplanovat neda ale podla priemernych teplot by sa betonovat mohlo cca do druhej polovice novembra kedy teploty velmi resp. dlhodobo neklesaju pod 5 C. Dakujem za kazdu radu a skusenost.
Odpovedať
1
2
@vladohe pri hentakej vahe by som uz pod platnu urobil nejaky betonovy zaklad. Ako sa robi pod komin. A ten ma o dosť menej kg.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?