Výstava nábytku v Nitre marec 2008

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte stavitelky, v sobotu sa chystame do Nitry na vystavu nabytku a zariadenia. Bola tam nietorá z Vás pozriet? Aky maju vyber a da sa tam aj dobre nakupit za nizsie ceny? My tam chceme kupit resp. objednat obkladacky do kupelne a sanitu, ak by sa dalo aj spotrebice do kuchyne.
Katrin nemalo by sa to stať na dyhovaných dveriach ... je tam povrchová úprava ktorá tomu musí zabrániť.To čo sa Ti odlepilo to bol iba protiťažný krycí papier. Tu je dyha väčšinou 0,5- 1 mm hrubá. Ja dyhované dvere nerobím pretože by som cenou nevedel konkurovať veľkým výrobcom, ale ak môžem komukoľvek odporučiť tak radšej dyhu ako fóliu. ;-)
Profilova fotka
ja som z toho jelen.. a co je to lamino, Jozef?
Lamino je konečná povrchová úprava dverí, ktoré môžu byť drevené či dyhované a na to ide určitá vrstva laminátu- namiesto laku či fólie.
Asi takto to funguje: Dveře lamino, folie Ve spolupráci s tradičním výrobcem dveří, firmou CAG s.r.o., dodáváme laminátové dveře a foliované dveře. Všechny dveře mají kvalitní smrkový rám s výztuhami v rozích.
Katrin, ja sa pridávam k jeleňom...a ešte mám pocit že každý všetko nazýva inak...mne je akurát jasné čo je masív a dýha....ale potom tie lamináty,folie,nástreky,MDF,drevotriesky....najlepší guláš na svete :-D A okná v NR na výstave veru vidieť nebolo....možno dačo málo v tých posledných ktoré sme preleteli....ale tieniaca technika - žalúzie, markízy tie boli. A kuchyne?-niečo málo tam je.... Kupelne nie sú, iba doplnky ako vane, sprchové kúty....ale len malý výber. K tým sedačkám na výstave....nám padla do oka koženná, ale kedže ja kožu ne-e, tak nám ju vyrobia v poťahu Novalife....neviem teraz aká to je firma
Profilova fotka
no... mne anio JOzefove vysvetlenie nepomohlo....asi musim vidiet a potom sa rozhodnem
ANo najlepšie je vidieť to a chytiť do ruky.Pýtaj si vzorku nejaký rez aké je to zvnútra Podľa toho budeš presne vedieť čo kupuješ.
Profilova fotka
katka ja som "hladkala" dvere že laminát mne sa to zdalo hladšie ako fólia ... moc ma to na omak neoslovilo :-|
No laminát to je po novom a po starom je to starý dobrý komunistický nábytok z 80 tych rokov povedzme mahagon dyha s vysokým leskom.Teda mne to príde úplne rovnaké.
Profilova fotka
dodo nezdalo sa mi to také lesklé
Profilova fotka
dodo ale aj tak ja uvažujem že si tie dvere - drevené nechám spraviť u teba x-) x-) x-)
Drevené určite ano.Veľa ľudí sa bojí od dreva.Správne sa dvere vyrábajú zo sušeného reziva s relatívnou vlhkosťou 6 - 12 %. Väčšinou sa drevo suší pri teplote nad 60 stupňou čím sa z dreva odstraňuje takzvaná viazaná voda,ktorá mení percentuálny podiel vody a drevnej hmoty v rezive. Po takomto vysušení je veľmi malá pravdepodobnosť že bude drevo pracovať.AK je toto a technológia výroby dodržaná tak nemá prečo byť problém.No a samozrejme nejaké stolárske tajomstvá ktoré tu nebudem rozoberať.No a samozrejme že treba tak isto pre dvere ako aj pre akékoľvek interérové zariadenie vytvoriť správne podmienky.To znamená teplota a vlhkosť.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte...neviete či náhodou na vystave neponukajú laminátové parkety od quick -step? nevieme ich nikde zohnať kde by ich predavali...dakujem..
slavulik a z kadiaľ si? Viem o jednej resp. o dvoch predajniach kde predávajú parkety zn. quick step ;-)
Profilova fotka
slavulik: odkial si?? lebo quick step maju v Stavstrojji v NR a v Seredi :))))
Profilova fotka
slavulik: skus pozriet tu, co ti je najblizsie .... neviem sice, ci je to vsetko aktualne, ale ved zistis ... http://www.everel.sk/prodejci-sr/ u nas v Ziline ich maju vo viacerych predajniach ...
Katka,noooo....ani mne nepomohlo ani jozefovo vysvetlenie....a to som tiež tmavovláska ako ty :o) Ale asi aj tie lamináty sú rozne....my sme na výstave porovnávali tie povrchové úpravy, niektoré boli príšerné ucapkané, také akoby mastné flaky....zrejme nejaká nižšia trieda....a jeden výrobca nábytku mi tvrdil, že dnes sú tie lamináty také vymakané, že nie je vidiet rozdiel oproti dýhe.....tak ja neviem. Katka, a ty chceš akú sedačku? ...teda viem, že kožennú....teraz narážam na výšku...my sme si vybrali na vysokých nožičkách a už začínam zas špekulovat, či predsa len nie na nízkych.... http://www.bohm-jihlava.cz/cz/katalog... ...na výstave ju majú v bielom....ale dá sa naskladat ako potrebuješ...my chceme dvojku a trojku
Profilova fotka
ja neviem, ked uvidim, potom sa rozhodnem..... nieco take ako mamv albume inspiracie... trochu asi na nozickach, co ja viem--
Profilova fotka
nie je zla,ale asi by som chcela vyssie opierky a nozciky ine.. toto mi je take divne tie nozicky...
...šak práve, tie nožičky....a iné moc na výber nie sú...ale bola pohodlná
Profilova fotka
dakujem babenky, dakujem...inak bývym v BA, tu sme hľadali kde sa dalo a nikde sme nenašli, až keď ste mi poslali ten link kde pozeram, že fakt ich tu v BA majú..no super, cez vikend pobeham nech to už máme za sebou... čo mi poviete, oplati sa nám isť ešte v nedeľu na výstavu? v sobotu nám to nevyhovuje...
Profilova fotka
Ahojte, tiež sme na výstave pozerali interiérové dvere. Sapeli výstavné zľavy nedáva, ale majú akcie na 3 typy dverí. Čo sa týka materiálu, nám bolo vysvetlené, že kvalitné dvere sú z masívu (drevo) tie sú aj najdrahšie, ale čo sa odolnosti týka tak je lepší laminát. Ten je vraj vyrobený z rovnakého materiálu ako kuchynská pracovná doska. Takže sa menej doškiabe ako drevo. A na poslednom mieste fólia. :-) :-) :-)
No ano v podstate je to ten istý materiál len sa ináč aplikuje. ;-)
Profilova fotka
no zhrniem to: - co sa tyka toho, ze okna nie su na vystave - boli....aj ked sme sa mozno nepochopili islo mi skor o zaluzie, bezpecnost zaluzii, elektricke zdvihace na rolety, sietky na muchy a pod - chcela som sa totiz len dozvediet ako skoro treba na to mysliet, ked chcem mat vsetko "schovatelne" do fasady, resp. muriva, alebo ako to povedat...netusila som, ze o tomu bude debata na pol stranky :-D - co sa tyka "dizajnu" (naschval davam do uvodzoviek) naratala som 2 kusy nabytku, ktore mi nieco dali oproti tomu, co som poznala doteraz a to 1 kozeny predlzeny taburet a 1 krystalovy luster...gratulujem.... - uznavam, ze tam bolo vela pohladnych v pohode pouzitelnych veci, ale povedala by som, ze uz su asi 2 roky bezne pouzivane, kedze to beriem ze to ma byt o novinkach do roku 2010... - prekvapko vystavy pre mna - zistila som, ze kuchyne, ktore tam mali z najmodernejsich materialov a z najmodernejsimi technologiami (teda z vystavujucich) vyrabaju u nas v dedine (a to som panovi majitelovi posuskala, nech sa popyta co to je polyston a bude to na 1*) :-D ...tak ale nelutujem a na buduci rok urcite opät zavitam....pridam do albumu par veci, ktore stali ako tak za to..... 8-)
Profilova fotka
jaj a este som chcela, co sa tyka kupelni slabotaaaaaaaaa - 1 stanok (aj ked celkom pekny) a pekny stanok mal aj samotny polyston :-)
hanka stoly do jedálne s tapacírovanými stoličkami boli nejaké nápadité ?
hanka este k oknam. boli tam vystavovatelia ktory ponukali okna ako take alebo teraz myslis ze tam boli taky co maju prave zaluzie a podobne veci? :-)
slavulik chod kludne aj v nedelu....aj my sme raz boli...len asi vieš že sa zatvára skor, tak chodte čím skor ráno
Profilova fotka
dank1 - no k stolickam musim uznat, ze som bola prijemne prekvapena, pretoze stolicky su dost slabe, ked tak pozeras po obchodoch ale tu ich boli kvanta od rustiku az po moderne a kresielka samozrejme tiez...myslim,ze stolicky urcite boli zastupene velmi kvalitne :-) co sa tyka hojnosti teda...a myslim, ze aj rozmanitosti....asi by som si vybrala :-D mima - boli tam asi 2-ja, ktori ponukali vyslovene okna a to tiez drevene, resp. eurookna, vitrazove okna atd...a potom to ako som spominala rolety a pod., ale na okna ako take urcite to nebolo zamerane, to je pravda... 8-) v nedelu? ja som myslela, ze to je len do soboty... :-|
slavulik, ja mám akurát dnes položený quick- step kúpený v Ba, v IP máš adresy 3 predajní, kde sa dajú zohnať ;-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?