Vykurovanie - Protherm RAY 14 kW - nizska teplota vykurovania na kotle

Caute , potreboval by som poradiť. Začali sme bývať v dome, mám kotol Protherm RAY 14kw. Nechce mi na kotle zdvihnúť teplotu vykurovania stále mi píše 30 stupňov na kotle, aj keď na termostate nastavím na 30c v izbách tak stále sa hodnota nemení na kotle a teplota v dome je max 21. Kotol ide len na 2 špirály, viacej nezapína. mám aj vonkajší snímač teploty. Mal niekto taký problém? ak áno ako ste to odstránili? Alebo volať servisáka 😄
Odpovedať
@matus157 treba na kotli nastavit vyssiu teplotu vystupnej vykurovacej vody. Termostat riadi len to, kolko ma byt v objekte/miestnosti, nie teplotu vystupnej vody kotla... Ak je vonku cidlo ekvitermiky, teplota vystupnej vody je riadena ekvitermickou krivkou/teplotou exterieru. Krivku ekvitermiky v kotli treba zmenit na vhodnu.
Odpovedať
@megdesign Len na kotly nemôžem zdvihnúť teplotu vykurovania, keď stlačím tlačidlo "+" tak mi vypíše "NO" , tak ako keby to bolo blokovane termostatom alebo tou krivkou. Už som skúšal vypnúť na termostate aj automatickú krivku a dal som krivku na manuálnu a nastavil na "1" no stále sa nič nemení.
Odpovedať
@matus157 nedavno som to riesil ja v inej teme: https://old.modrastrecha.sk/forum/kur... treba pri vypnutom kotly z neho odpojit termostat, zapnut kotol a nastavit pozadovanu teplotu, potom opat kotol vypnut pripojit termostat a moze sa zacat kurit.
Odpovedať
@nicearty a ako odpojím termostat?
Odpovedať
@matus157 navod od kotla si uz cital? treba kotol odkrytovať a odpojit kabliky zo svoriek vyznacenych na obrazku. Ale ak sa na to necitis, zavolaj radsej odbornika, aby si neprisiel k urazu.
Odpovedať
@nicearty vďaka 🙂 neje problém ,poobede vyskúšam a napíšem ako to dopadlo 😄, a ty máš akú teplotu na kotly nastavenú max?
Odpovedať
@matus157 donedavna som to ani nemal obmedzene, respektive na nejaku vysoku teplotu, ale ked som prisiel na to ako to prestavit, tak som to znizil tusim na 40°C max. Inak aj tak neisla vyssia teplota od kotla.
Odpovedať
@nicearty A máš len čisto elektrické kúrenie? Bývaš už dlhšie? koľko m2? cca koľko platíš na mesiac? Ja som ešte len teraz začal bývať , ta zisťujem info.
Odpovedať
@matus157 ano len elektrika, byvam prvy rok tak tiez len zistujem co to bude obnasat, no neplanoval som ostat pri elektrokotly a to mam pomerne dobre zatepleny dom, cca 115m2. Inak podobny ako mas ty aj s podpivnicenim.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?