Vissman Vitocal 200 hlučnosť vnútorného čerpadlá

Zdravi , máte prosím niekto skúsenosť s TČ vissman Vitocal 200 ? Resp s jeho vnútornou jednotkou ? Čo sa týka hlučnosti vonkajšej jednotky som maximálne spokojný ale vnutorna jednotka - hluk čerpadlá je dosť počuť , bohužiaľ mám technickú miestnosť vedľa spálne a keď v dome ticho je to čerpadlo dosť počuť , skoro ako keby stojím v technickej miestnosti vedľa neho. Hučí to rovnako aj vám ? Je tam nastavenie casoveho useku kedy by mala byť znížená hlučnosť ale nefunguje to . Servisný technik mi nepomohol , bohužiaľ neochotny.
Odpovedať
@drought ja mám vitocal 200s, bývam páru tyzdnov, nemám ešte dvere a počujem to čerpadlo večer l d zaspávam keď je všade ticho, ale žeby to bolo niečo extra, to nie. Chladničku počujem viac
Odpovedať
@drought Neviem ci sa ta znizena hlucnost netyka len vonkajsej jednotky. Standardne je vykon obehoveho cerpadla nastaveny na 80% pri kureni ak si dobre pamatam. Vykon sa da zmenit v servisnom menu.
Odpovedať
@ricir no neviem môžem pridať video ako to hučí ale chladnička je oproti tomu nič 🙂
Odpovedať
@drought môžeš 😄, ale.neviem, čerpadlo hučí ale.nix hrozné. Idem ti v kuse či ho ak vypína?
Odpovedať
@ricir poobede skúsim , ale neviem ako to tu nahram. Je to v porovnaní s chladničkou aj 3 krát viac hluku . No zatiaľ mám dom nezatepleny a ide v kuse . Možno 5 krát za deň vypne má 10 min .
Odpovedať
@drought no mam to rovnako, nezatepleny a v kuse. Aj kompresor v kuse či len čerpadlo obehové?
Odpovedať
@ricir tak to potom nemôžeme mať rovnakú hlučnosť 🙂 lebo ja to aj cez dvoje dvere a dvoje miestnosti počujem
Odpovedať
@ricir ako vrtula vonku ? Tiež ide v kuse ale tá ma netrápi
Odpovedať
@drought to presne čo ti ide v kúrenie v kuse. Lebo aj mne. Prvá zima tak sledujem či to je normal či nie, ale asi hej
Odpovedať
@ricir https://photos.app.goo.gl/hgiYxhjEKQo... Hádam to pôjde 🙂
Odpovedať
@drought ide to ale podls toho to hučí rovnako jak u mňa. Možno len klam. Neviem. Ináč to naľavo od čerpadla je do keď sa môžem opýtať?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?