Viessman Vitodens 200

Ahojte sorry ze otravujem ale mozno niekto z Vas bude vediet. Mame sa pokazil hore uvedeny kotol v prevadzke bol 10 rokov. chyba symbol horaku a netaha plyn uz sme zavolali opravarov, ale bohuzial kazdy nieco ma. Chcem sa len spytat, ked pridu aka je priblizne doba zivotnosti akeho kotla ? ( ked nam zacnu tlacit do hlavy ze treba vymenit ze je stary, namiesto aby ho opravili ). Dikes Mato.
Odpovedať
Profilova fotka
@matesso je pre teba cennejšia rada na verejnom fóre alebo od človeka ktorý sa každý deň vrtá v kotloch. Predsa stav kotla musí posúdiť na obhliadke - keď príde. Životnosť kotla sa udáva v XY rokoch v závislosti od dostupnosti a ceny náhradných dielov. A ak zavoláš revizáka / servisáka od Viessmanu, tak ti povie, či sa to oplatí opravovať alebo nie. sarcasm ON. ALE podľa mňa - never tomu servisakovi, on ti bude chcieť určite zle 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@matesso zivotnost kotla zavisi od stavu a jeho udrzby. Ak je k dispozicii nahradny diel (ci uz novy alebo repas so zhodeneho kotla), nie je dovod na kupu noveho (ak sa teda nezmenili parametre vykurovaneho objektu alebo vymienam 25 rocnu destilu). V rakusku som videl viessman 1985-90, ktory nikto vymenit nechce, treba ho stale len opravit...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?