Tepelné čerpadlo Gree vždy o 13:19 +- (2 - 3 minuty) ak beži vyhodí chybu prietokového spínača

Dobry den, chcel by som sa s Vami poradit, aktualne mame problem, že TČ vzduch voda značky Gree nam presne v časy okolo 13:18 - 13:21 sa zakaždym denno denne vypne ak beži a vyhodi chybu prietokoveho spinača, vyrobca o niečom takom nepočul, nevie niekto čo by to teoreticky mohlo sposobovat? založny zdroj mame elektricky kotol (ktory sice je aktivny ale nezohrieva ani cez neho nejde prietok), prietok cez TČ ide nonstop, mame 10 kw jednotku Dakujem
Odpovedať
Nezavrie vám regulátory na radiatoroch, podlahovke a je slabý prietok? Aký máte prietok teraz?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Nezavrie vám regulátory na radiatoroch, podlahovk…
@fugas20 mame len 2 riadiatory: garaž - kde je ta ista teplota ako v podlahovke a rebrikovy v kupelni (vždy otvorene - ničim neregulovane) ... prietok neviem odmerat (ked sme na tu istu sustavu mali napojeny kotol (ktory je teraz aktivny v zalohe a zapina sa pri -20 a nižšie (pretože cca do -20 nam to TČ dokaže ohrievat dom na 23 st - len vtedy už ide +- 20h/24) tak je cca 20 l/m (neviem či to iste sa da predpokladat aj pri TČ) divne mi pride, že sa to deje presne a vždy len v tom jednom pripade a to okolo 13:20, mame ešte v ramci podlaohvku 100 l zasobnik za ktorym je dalšie pridavne čerpadlo, to čerpadlo + čerpadlo z TČ prehaňa vodu nonstop sustavou či kuri alebo nie (voda vždy prudi), problem je, že jedine nastava zlyhanie a chybova hlaška v presne danom čase (to znamena, že ak TČ ide napr. cez den 3 dni okolo 13:20 tak ho každy den vypne o cca 13:20) - ine časy nerobia vobec problem, TČ funguje v ramci celeho dna
Odpovedať
Ja by som skusil zistit, ci to sposobuje TC tak, ze by som nastavil na nom cas o dajmetomu 2:30h dozadu (pripadne ho predtym resetoval a nanovo nastavil). Ak to bude robit stale v tom istom case, sposobuje to nieco ine... Ak v inom case, je to tepelnym cerpadlom...
Odpovedať
Tlak je dobrý? Pripadne by som skúsil odvzdusnit lebo aj vzduch môže robiť problém s prietokomerom. Alebo vypnúť to pridavne cerpadlo ci sa obe nebiju. Pripadne nejaká spätná klapka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fugas20:

Tlak je dobrý? Pripadne by som skúsil odvzdusnit …
@fugas20 tlak mame vždy okolo 1,5, odvzdnušenie sme už riešili xkrat, vždy sa ale nejaka bublinka ktoru počut najde, nuž nedeje sa to vobec v ine časy - pekne funguje až na ten jeden moment, skusim poriešit čo navrhuje kolega vyššie s tym časom, to mi nenapadlo čo sa tyka konfliktu: nemali by sa bit, to sme osobitne s firmou ktora to riešila testovali, nestretli sa ale s tym, že to presne v dany čas robi tento problem dakujem aj tak za všetky postrehy
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od minoo:

Ja by som skusil zistit, ci to sposobuje TC tak, …
@minoo toto je dobry napad, skusim nastavit iny čas nech vidime či sa to udeje presne o hodinu napr. skor, dam vediet
Odpovedať
zistenie: el kotol ktory je pridavny zapina obehove čerpadlo na par sekund vždy v ten čas a tympadom vyhodi TČ do poruchy, takže firma to bude musiet nejako upravit aby sa nebili (kedže to je realne problem) dakujem za postrehy, diskusiu môžeme uzavriet
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?