Rekuperácia, jej výhody a nevýhody. Prašnosť. Mať/Nemať.

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, Chystám sa tento rok postaviť novostavbu a rozmýšľam nad rekuperáciou. Veľa ľudí mi tvrdí, že je to dobrá vec, iný zase, že nie. Máte prosím nejaké skúsenosti s rekuperácou? Čo stojí Za a čo Proti? Je pravda, že v domoch s rekuperácou je problém s prachom. Poprípade ak už, tak viete poradiť aj firmu? Ďakujem.
Odpovedať
@eagleowl mas plnu pravdu. A to som sa nazdavala, ze to nemontuju len do tykch low cost ako som ja kupila. Oni to nemontuju ani do tych drahych a uplne najsamlepsie je, ze v odporucanom prislusenstve pre 300€ digestor najdes pozinkovanu škrípavku, niekde uz dosli dalej a odporucaju plastovu klapacku. Na to, ze su aj tesne a tiche spatne klapy nedosiel asi nikto...
Odpovedať
@maracana99 WAW DAKUJEM, MY SME V SKALICI...TJ ZAPAD.... A VDAKA, DOTERAZ SOM NETUSILA O AKTIVNEJ A PASIVNEJ RJ....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Dobrý deň, nakoľko som sa o tom v tejto téme nedočítala, chcela by som sa vás opýtať a pomôcť vyriešiť môj problém. Reku používame v našej novostavbe od počiatku a teraz som si všimla, že na plafóne okolo výduchov sa mi vytvárajú sivé fľaky (rozumej, krásna biela stena je cca 2cm po obvode výduchu už ztmavnutá). Má niekto podobný problém? Čím to môže byť? Spaľovačov kadečoho v okolí nemáme.
Odpovedať
@nelka2009 keďže si vyliezla hore k anemostatu tak si zistila čo to je a nám to povieš, že? Je to na prívode alebo odvode? Na odvodných sa zachytáva prach, či je to prach bohužiaľ nevieme.
Odpovedať
@palo18 Je to len na prívodných výduchoch, preto som spomínala, že tu nemáme žiadnych spaľovačov kadečoho, aby sme toto hneď vylúčili.
Odpovedať
@nelka2009 ahoj toto som si vsimol aj ja, cca po 5 rokoch uzivania a tak ako pises, je to len na privodnych vyduchoch. Filtre vymienam pravidelne, vzdy cca po pol roku.
Odpovedať
@nelka2009 Pleseň? Prívodný vzduch je v zime vždy studenší, tak možno vlhkosť z kondenzu okolo výduchov živí mikroorganizmy....
Odpovedať
@henry_sk rekuperácia neprivádza studený vzduch, to je rozdiel medzi rekuperáciou a vetraním... @nelka2009 máš dobre zaizolovaný spoj medzi distribučným boxom a tanierovým ventilom?
Odpovedať
@jancikk pise studensi, nie studeny!
Odpovedať
@nelka2009 tak problem scasti vyriesený 🙂 dnes som vysavacom v okoli tych vyduchov povysaval, podla vsetkeho to bol len prach.
Odpovedať
@jurkoboss Tak ďakujem Vám pekne za radu, bol to len prach. Ani ma to nenapadlo vysávať, vypadalo to naozaj ako špinavé. Chvalabohu, že to riešenie bolo tak jednoduché.
Odpovedať
@jancikk studený veru nie, studenší je normálne, aj preto je dobré vývody nedávať napríklad nad posteľ, nad gauč alebo tak. Aby to nebolo nejaké citeľné, keď ten vzduch prúdi.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?