Podlahové teplovodné kúrenie

Ahojte. Chcem sa informovať koľko ste platili vy za podlahové teplovodné kúrenie (bez kotla) Koľko si pýtajú firmy za m2? Vedeli by ste mi odporučiť nejakého šikovného a lacného kurenara? Bungalov má 130m2 zastavanú plochu. Ďakujem pekne
Odpovedať
@chloe007 poslal som ti súkromnú správu 🙂
Odpovedať
@chloe007 Ono to strasne zalezi na tom, aky material sa pouzije, kolko cm izolacie pojde do podlahy, ci sa da alebo neda systemova doska. Tak isto poter ci bude beton alebo anhydrid. Najlacnejsie a najdrahsie riesenie moze mat az dvojnasobny rozdiel v cene. Najlepsie je podat si ziadost o cenovu ponuku, realizacia podla projektu, popripade si vyziadat aj cenu pre alternativne materialy (beton v projekte, anhydrid realne a naopak...) A poziadajte si o ponuku viacero firiem.
Odpovedať
Profilova fotka
@epto pyta sa na podlahove kurenie, preco by malo zalezat, aky poter na nom bude? trubke je to srdecne jedno. Kurenar tiez vacsinou (su aj vynimky) nepoklada izolaciu, polozi systemovu dosku alebo tackery a zapoji + tlakova skuska a papa... @chloe007 treba zacat otazkami: 1) izolaciu pod trubky uz mas? 2) projekt TZB mas? Ak ano, mozes si dat urobit vykaz/vymer a s nim obist realizacne firmy. Vyrazne mozes usetrit napr. ze nepouzijes systemovu dosku ale tacker - prichytky priamo do podlahoveho EPS
Odpovedať
@mgx no pretoze cena za betonovy poter a anhydrid je dost odlisna.A rovnako je potom (vacsinou) aj rozna hrubka poteru pri betone a anhydride. To su otazky, ktorych odpovede zahybu s vyslednou sumou pomerne vyrazne. Bral som otazku komplexne cize izolacia, trubky, poter.
Odpovedať
Profilova fotka
@epto komplexne miesas 3 rozne veci: izolaciu, kurenie a poter. DNes ti ponuka na EPS plati 1-2 dni (ak vobec), takze ak poslem niekomu vykaz/vymer a ten zacne vydumovat a vrati sa o mesiac ze teda dobre, tak si s tym akurat moze pripalit cigu 🙂. takze najprv nech si vyriesi izolaciu (to kludne aj svopomoc), potom kurenie a potom poterarov. Ak ma vela penazi, tak komplet na kluc-> ale to nesedi s zadanim sikovny a lacny (a este bez kotla). A kedze nepovedal(a) k danemu nic, ziadna ponuka sa poriadne urobit neda.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?