Podlahove kurenie- termostat v kazdej izbe? vyhody?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, prave riesime ci si dame termostat do kazdej izby alebo sa budu obvody riadit z technickej. Prosim dajte vyhody a ci do toho ist, mate termostat aj v kupleni? Nemame sa s kym poradit 😞 Sme laici co sa toho tyka, prosim ako vyzera riadiaca jednotka tych termostatov v technickej? Dakujem 🙏
Odpovedať
1
2
A aký kábel ťaháte k termostatom? Mne nakázal projektant kúrenia 4x0,75. Elektrikár zasa krútil hlavou, že nechápe prečo.
Odpovedať
@palo18 Ja už zapájam natiahnutý kábel 3x1 max.3x1,5mm2. ;-)
Odpovedať
@palo18 a elektrikar chcel aky tahat?
Odpovedať
@palo18 preto, lebo napríklad regulácia salus pouziva 4 káble.
Odpovedať
@dent 2x0,5 @robo28w dakujem, ako toto je pre mna spanielska dedina takze ako povie projektant tak sa nachysta.
Odpovedať
Napr EBUS komunikacia officialne vyzaduje 2x0.75 . ( 0.5 je malo ) @palo18 bude to ok.ako to navrhol.
Odpovedať
@sofkabarbie Ahoj, za mna urcite termostat do kazdej miestnosti... Ja som ich nedavno nainstaloval a sme maximslne spokojni. Viac tepla kde ho prave potrebujeme - cize vacsi komfort a naopak v miestnostiach kde tolko tepla nepotrebujeme, mame nastavenu nizsiu teplotu. Spotreba plynu nam klesla takmer o 40% (mozem ti poslat foto statistiky spotreby z appky buderus). Naco vykurovat cele dni miestnosti, v ktorych sa nenachadzame vacsinu dna. Napr. kupelnu mame nastavenu od 7;00-9:00 na 24 stup., potom eco rezim cely den a zakuri zas ked sa vratime z prace. Takto si viete individualne nakonfigurovat kazdu jednu miestnost s individualnymi teplotami. Predtym nez sme mali len jeden centralny termostat, podlaha bola studena... teraz sme max spokojni. Cize odporucam zonovu regulaciu v kombinacii s ekvitermikou... Pre lepsiu predstavu vam mozem poslat do spravy foto riadiacej jednotky. 🙂
Odpovedať
@sofkabarbie pokial bungalov ako pises 130m2 a kurenie teplovodna podlahovka tak podobne to mam aj ja. Nepotrebujes termostat do kazdej miestnosti je to zbytocne. Miestnosti si vies vyregulovat na rozvadzaci podlahovky ak chces mat niekde teplejsie a niekde menej teplo. Ako tu bolo popisane ani nebudes vediet, ze mas kurenie. Ak vsak chces zbytocne vyhodit niekolko stovak za termostaty aj to sa da. Naposledy sa mi ozval jeden pan, ktory ma regulaciu v kazdej izbe a k tomu nespravne umiestneny centralny regulator kotla. Ide to prerabat. Pri dnesnych domoch s nizkou potrebou tepla postacuju jednoduche riesenia. V tom je krasa dobreho zateplenia 😉
Odpovedať
Uz sme sa rozhodli pre termostaty 🙂 presli sme si to s viacerymi ludmi ktori termostaty maju aj s tymi co ich nemaju a hovoria , ze by si ich druhykrat dali. Uvazujeme aj nad bezdratovymi (Tech-reg)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobry vecer, oplatí sa namontovať do každej izby termostaty na 110m2? 4-izbovy bungalov, drevostavba, tepelné čerpadlo, teplovodné podlahové kúrenie. Alebo stačí len jeden termostat, ako štandardne montujú??? Jedni tu píšu tak , druhí inak, tak neviem....dakujem za odpoved.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?