Podľa čoho mám vybrať teplovzdušnú krbovú vložku?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahoj viete mi poradiť niekto pri výbere teplovzdušnej krbovej vložky? plocha vykurovanej plochy bude okolo 140 m2.
Odpovedať
1
2
@reward tak urcite si treba nejake info o firme vopred zistit ;) ja som napriklad vyberal aj podla toho co dana firma a krbar su v cechu krbarov a kachliarov SR, nasledne podla odbornosti a poradenstva. Pretoze podla mna firma alebo teda krbar ktory krby robi musi vediet co robi, co by bolo naj pre danu rodinu, dany domcek a podobne, nie? :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mareeek jasne, jasne, musime si vsetko dobre este premysliet. Priatel uz par krbarov obvolal a chceme sa s nimi stretnut co najskor lebo taketo veci moc po telefone riesit nechceme. Tak som na to ale ze velice zvedava :) hlavne aj na prace, ktore uz maju za sebou :)
Odpovedať
@vojtesko dobre hovoris, ako moj otec hovori lepsie je vidiet na zivo pochytat a podobne, aj ked tu to chytanie asi nie je velmi na mieste :-D podstatne je ale potom nie len vybrat kvalitnu krbovu vlozku ale aj dymovod plus je dobre dbat aj na to z akeho materialu bude cely krb postaveny.. Cize aj na toto je dobre sa pytat a riesit to ked budete behat po predajniach :)
Odpovedať
@vero_nka urcite to budu vediet urobit a ak nahodou nie, tak su ludia ktori sa prave tepelnym stratam venuju. Len treba si dat vyratat tepelnu stratu vzhladom na pouzity material na stavbe a podobne, dobros?
Odpovedať
Profilova fotka
@alexindo taketo dni su na debaty a na premyslanie o prestavbe ako stvorene :) vzhladom na pouzity material? ved to je jasne nie? ako inak by sa dali este vypocitat?
Odpovedať
Profilova fotka
@vojtesko ako dalej postupujes pri vybere vlozky? uz mas jasno v tom co chces?
Odpovedať
Profilova fotka
@norbeert tuto naozaj to chytanie nie je potrebne, ale predsa je to o inom vidiet vlozku len na fotke na internete ako nazivo v predajni. Aj si vyskusat ake otvaranie by nam bolo lepsie ci hore alebo doboku a taketo veci :) tak to ratam s tym ze snad material a taketo veci to nebudem musiet ja zhanat a kupovat na krb - to by este len bola sranda :-D ale co som sa pytal tak su firmy, ktore zrealizuju vsetko aj s reviziou aj so vsetkymi povinnymi prehliadkami, cize radsej by som to takto riesil aby to vsetko bolo pod jednou strechou. @jozefvarok uz celkom aj ano, predstava je, este ju zrealizovat..
Odpovedať
@vojtesko skonstatoval si co ohladom dvierok? doboku, ci dohora? pokial by si sa s nejakou firmou dohodol, tak myslim ze ani to by si nemusel zhanat. Tak sa na taku obrat a budes zahojeny, ked budes mat aj reviziu aj vsetko. A nemusis to riesit a zhanat niekde inde, kto ti to urobi. No ved uvidis ako sa nakoniec rozhodnes. Ale pri vybere hlavne klud a rozvahu. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@norbeert dohora. Vacsina dvierok co som videl su uz takto riesene a myslim ze je to fajn aj celkom prakticke. Jasne ze klud a rozvahu. Nestresujem, nejako to zo mna opadlo. Rozhodol som sa ze sa tym nebudem trapit nejako do detailov. Vybavim to tak, ze to dam cele urobit firme a vybavene. Nebudem aspon trpnut ci je to dobre urobene a ako to bude ked prvykrat zakurim atd..
Odpovedať
@vojtesko myslis, ze ked to das urobit firme tak budes mat pokoj? Videl som vela krbov urobenych firmov a vacsina bola odfusovana. Co si clovek sam urobi tak aspon vie ako to je spravene.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx ja by som pri krbe ktory by napriklad urobil moj muz doma asi len tak v klude nesedela. Bala by som sa toho, ci je to dobre urobene, ci sa nemoze stat ze by nam nejako zblkol cely dom. Predsa len zahravat sa s ohnom nie je sranda :/
Odpovedať
@vojtesko hej hej uz povacsinou take dvierka robia a je to praktickejsie a hlavne aj bezpecnejsie, ked ma clovek dieta. Mama nedavno spominala ze nejakemu nasich znamemu rozbil vnuk dvierka, ze po zime cistil cely krb, dvierka samozrejme otvorene a ze mali s hokejkou sa nahanal po baraku a neodhadol a kedze mu stali dvierka v ceste tak ich rozbil. Sranda ako rychlo sa moze zle stat..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@originalx tak snazim sa tomu verit. Predsa len je ine ak by som sa do toho pustil sam, co o tom neviem dokopy nic ako niekto, koho to zivi a kto sa tomu rozumie. Aj ked jasne, ze ludia a firmy suu rozne..ze niektore to dokazu paradne odflaknut, ale tak snad ja sa takymto problemom vyhnem a bude to fajn. @norbeert dvierka rozbil? to asi len sklo na nich ci? ozaj a takto so sklom je to ako? to sa da samostatne vymenit ked sa stane nieco taketo?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?