Kurenie s tepelnym čerpadlom skusenosti

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať ale máte skúsenosti s tepelnym čerpadlom ak máte radiátory? Rozmýšľame nad tepelnym čerpadlom voda vzduch + ohrev vody. A máme radiátory. Ďakujem za každú skúsenosť a radu 🙂
Odpovedať
aké mate zapojené radiátory(akej značky)? a akej dĺžky?
Odpovedať
viac som popísal tu: https://www.modrastrecha.sk/forum/kur...
Odpovedať
Hlavne ta asi zaujimaju prevadzkove naklady pri TC - radiator vs vstupne naklady. Napis kolko m2 sa vykuruje, ci sa jedna o staru / novu stavbu s alebo bez zateplenia , na aku tt teraz kuris , popripade kolko plynu / dreva za sezonu spalis Tiez by ma zaujimalo ci je tu na MS niekto kto na TC a radiatory. Inak nam na obecny urad v ramci rekonstrukcie s EU fondov dali 2x TC a pomerne drahe stroje - jeden ks za 13 -14 000 🙂) , nuz poriadna investicia s cudzich penazi, ale za to spickove TC s vysokou ucinnostou, su tam len radiatory. No niekto sa dobre namastil 🙂)
Odpovedať
@9niki11 do radiatorov mozete bez problemov kurit aj s TC. Ale radiatory musia byt vacsie nakolko do nich pojde podstatne studensia voda. Tam potrebujete 2m opachy a aj 33 ky 3 panelove. Skuseny kurenar Vam to bude vediet vyratat podla W na miestnost pri danej teplote vstupnej vykurovacej vody. Ja mam radiatory na TC na poschodi ,dole podlahovku. Do radiatorov ide max 40C a bez problemov vykuri.
Odpovedať
zatiaľ používam termík na 1 radiátore vo svojej izbe,takže to testujem.zapojené to mám len týždeň. skutočne to má omnoho rýchlejší nábeh,rýchlejšie sa vyhreje miestnosť,ale to je tým ,že radiátor odovzdá viac tepelnej energie do miestnosti,a tým vlastne má radiátor väčšiu účinnosť. víri to síce prach v 1. deň,ale potom už nie.stačí povysávať a prach utrieť mokrou handrou. termík má aj svoju hlučnosť (1 ventilátor má 25dBa pri 100% otáčkach),ale ja to nepovažujem za rušivé,aspoň viem,že radiátor kúri.v noci to mám vypnuté ,pretože by sa pri tom nedalo spať. používam 8 ventilatorý termík o dĺžke 1,16m.
Odpovedať
@virnik27 alebo pridať pod radiátor ventilátory a môže kúriť pri teplotnom spáde 40/30
Odpovedať
Profilova fotka
@9niki11 tepelne cerpadlo aby malo rozumnu navratnost sa hodi na nizkoteplotne vykurovanie, t.j. napr. podlahovka. Nie ze by ti to s dostatocne velkou plochou radiatora nefungovalo ale nema to uz take opodstatnenie. Ak mas plyn asi by som zvolil kvalitnny kondenzacny kotol.... Jedine kedy by som v tvojom pripade s radiarormi zvazoval TC by bolo ak by som mal bazen a tak by som si lacno o mesiac dva predlzil sezonu...
Odpovedať
@virnik27 tiež by som prijal polovičnú cenu cca 50€.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@gkrivanek dobrý deň, aj my zvažujeme kombináciu podlahovky a v podkrovy radiátory, ktoré by bi napojené na TC... Chcem sa opýtať ci mate aj akumulacku, lebo nám tvrdia, že pri kombinácii ju musíme mať... Máme tramovy priznaný strop, preto nechceme podlahovku
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?