Kotle Kolton - skúsenosti

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Mate niekto tuto znacku kotlov so zasobnikom na tuhe palivo? Spokojnost? Postrehy ;-) diky....
Odpovedať
1
2
@vebstav áno ja. Duox 25
Odpovedať
@andrejoty mozte mi povedat aky mate nastaveny cas podavania a prerusenie podavania? Doteraz sme problem s kotlom nemali ale v poslednom case nefunguje ako ma. Rozkurime a po hodine vyhasne natlaci uhlie ktore vytlaci pahrebu alebo zhasne este pri podavani a nevieme v com je chyba.
Odpovedať
@dps ventilator..
Odpovedať
@daralbajda ventilator funguje a je nastaveny na 60% .kde v nom hladat chybu?
Odpovedať
@dps v dobe dobehu..a v prestavkach..
Odpovedať
@daralbajda dakujem
Odpovedať
@daralbajda dobrý deň. Momentálne skúšam na mojom kotli "kolton duox 25kw" nový ekohrášok, lebo len kvalitný z Polska už akosi prestávajú dodávať kôli korone. Ale momentálne mám nastavenia: podávanie 18sekund, prestávka 160 sekúnd, ventilátor 1% a krytku ventilátora mám od úplného zavretia pootvorenú cca 1cm na mriežke. Ale každý kotol je individuálny. Neviem aký kotol máte, ale ventilátor sa nastavuje do Max 10%. Robí sa to tak, že pri horení uhlia si otvorte kryt na ventilatore, ďalej si otvorte dvierka na popol aby ste videla plameň z horáka a uberajte percenta na nastavení ventilátora tak, aby plameň na horaku hotel klasickým plameňom ako z dreva. Nesmie plameň horieť prúdom. To jest nesmie horieť ako keby ste doň fukali. Ak by hotel prúdom aj na 1% ako mne, tak potom skúste privierať ten plech na ventilátore. Kľudne si skúste ten plech úplne uzavrieť a pomaly ho otvárajte aby ste sama vedela posúdiť kedy už plameň ide prúdom a kedy horí ako pri dreve. Inak ospravedlňujem sa za neskorú reakciu ale mail, ktorý som tu zadal moc nepoužívam. Teraz bola viac náhoda že som sa naň pozrel a zbadal info že mám správu na modrej streche. Možno by bolo lepšie sa o tom porozprávať ako takto písať. Ak sa vám to podarí, budem rád. Ak nie, tak mi ešte napíšte a vymeníme si čísla. Telefonicky sa dozviete viac info ako takto. Lebo všetko má svoj vplyv na fungovanie kotla. To jest ekohrášok, komín, komínový klapka,samotný kotol a všetko sa to ovplyvňuje navzájom.
Odpovedať
@daralbajda ešte som zabudol dodať že kotol mám nastavený na kúrenie 63°C a štvorcestným ventilom púšťam do vykurovacieho obehu 52°C. No a v samotných miestnostiach regulujem teplotu termostatickými hlavicami na radiátoroch. 52°C preto, lebo to tento okruh používam aj na ohrievanie bojlera a tam by sa nemala ohrievať voda pod 50°. Jednoduché, ale funguje. Nepotrebujem žiadne elektrické ventily ani žiadnu elektroniku navyše.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte má niekto Kolton Pellduox 16 K-700? Potrebujem poradiť..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Prosím vás,potrebujem radu.Mam pec Kolton pell Max 20.Problem je že sa nevypina a kúry bez prestávky.Co mám robiť?ďakujem
Odpovedať
Dobrý deň ,chcem sa opýtať ake máte skúsenosti so servisom na pece kolton?Lebo mi sme mali objednaný servis asi pred mesiacom s do dnešného dňa nikto neprišiel ani nič.Pisal som im tam znovu,tak zas mi dali nejaký termín servisu ale samozrejme cena už bola vyššia ako pri prvom kontaktovaní servisu.Mam pec Pell Max 20.Dakujem
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?