Komfovent domekt r 300 V rekuperacia filtre

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, neviete mi poradit odkial kupujete filtre do tohto modelu rekuperacie? Pripadne ci existuje nejaka lacnejsia alternativa ako toto? https://www.aladar.sk/produkt/domekt-... Dakujem
Odpovedať
1
2
@mpfnordy ja to mam nastavene takto ze na ECO mode sa nastavy max supply teplota napr 23 stupnov + free cooling - on a potom jednotlivy rezim napr away , normal , intensive , boost dam tiez napr na 23 a necham aktivny ECO rezim . Ked vonkajsia teplota presiahne nastavenu teplotu 23 stupnov , prietok sa znizi na minimum 60 m3 bez ohladu nastavenia rezimu (away , normal , intensive , boost...). Napr ked nechas na boost non stop (180 m3), cez den nad 23 stupnov ti samo klesne na 60 m3 aby sa neprehrieval dom a vecer ked teplota klesne na 23 a nizsie , tak ti uz bude pustat objem podla nastaveneho rezimu napr boost na 180 m3. Takto to mozes nechat cele leto . Ked je horuco ide na minimum a ked je chladnejsie pod napr 23 , uz bude vetrat ako chces podla rezimu. Myslim,ze pri free cooling netoci vymennik .
Odpovedať
@romanc mam to tak isto zapol som dnes aj ten eco rezim pre skusku ale vzdy je rozdiel asi 2C° medzi privadzanym vzduchom a teplotou vonku. Takze je zrejme nerealne v mojom pripade dosiahnut tu istu teplotu co je vonku aj na privode do izby. Jednoduchsie je otvorit vecer okno len to velmi nechcem pripadne to zapnut na viac napr 90% vykonu na celu noc len pri tom zasa viac el. Energie spotrebuje a to vetranie mi nedava potom zmysel lebo ma to stoji €€
Odpovedať
@mpfnordy s tym suhlasim ,ze teplota ako je vonku sa asi nedosiahne . Mam to non-stop na normal co je asi 120 m3/h , spotreba cez den ked je nad 23 stunov je u mna 15w a vecer ked klesne teplota pod 23 a zvysi sa vetranie na 120 m3 ,tak je 35w .
Odpovedať
Ja nikdy nepochopim, ze ked si niekto da reku a neda si klimu. Frecooling je taky marketingovy tah ze dovi, to by museli byt ine prietoky, totalny nezmysel.
Odpovedať
@kejsix No, pomaha o 0,1 stupna 😄 Ale skor ide o ten pocit, nech nerekuperuje, ked je to neziaduce.
Odpovedať
@kejsix naco si budem davat klimu ked byvam na severe slovenska skoro v lese kde mam teplotu v noci uplne inde ako cez den. Minuly rok som topil este v juny asi 2 dni a zacinam vytapat uz koncom augusta alebo september ked su uz zimnejsie dni. Preto dokazem v noci v pohode schladit dom a v lete ked to rozpali par dni v tyzdni. Hneva ma ta reku ze to nechladi so vzduchom co je vonku 🙂 Inak poznamka od teba je fajn mal som si dat chladenie do betonoveho stropu toto by som bral lepsie ako klima to beriem, ze bola moja chyba co som do domu nedal.
Odpovedať
Profilova fotka
@kejsix klíma ani reku nikdy nenahradí ten pocit , keď si večer pootváraš všetky okná a začne prefukovať chladný vánok. Aj v zime mi to chýbalo občas otvoriť v spálni okno, keď už sme boli pod perinou. Ten fajnový premrznutý vzduch nachvíľu pustiť do izby.
Odpovedať
@mpfnordy Lenze reku ten dom schladi az v noci bohviekedy a dlho to trva, plus hluk pri vyssich prietokoch (kto tvrdi, ze reku nepocuje klame) tiez som zo severu ale nasrat, any som siel vecer spat v 30st podkrovi... Klimu krmim z FVE, nezadrbavaju sa tak filtre v reku, mam vychladene cely den, este s tym vies lacno prikurit z jari/jesene, neni o com.. Stropne je bomba, ale nekuri lacno ako klima. Ibaze by si ho prehanal cez tc v kombinacii s podlahovkou, ale to je cenovka trochu inde.
Odpovedať
@igorkoo To su kecy v kleci... cez den chladim, vecer ked idem spat uz m vychladene, otvorim okno do rana a pohoda. Otvaranie okna, ked mam podkrovie rozpalene po celom dni je ako vytahovat nozik, kde sa uz strielalo.
Odpovedať
@igorkoo A co ti v tom brani? 🙂 Zas netreba byt otrokom reku. Ja som bol tiez pacient, ze okno neotvarat ani na sekundu a teraz pocuvam pri otvorenom okne cikady. 😛 Tiez som si myslel, ze sa s reku bez otvarania okien bude menej prasit a hovno...takze uz to neprezivam, okrem treskucej zimy.
Odpovedať
Profilova fotka
@zefe v podstate nič mi v tom nebráni , len blbý pocit, keď už je tá rekuperácia nech sa šetrí čo najviac. Ale to bolo prvú zimu, túto druhú to už tak nebudem prežívať.
Odpovedať
@zefe no to proste mam v hlave neotvarat okna... asi som ten otrok reku dobre si to napisal 🙂ale treba kupit sietky na okna a vetrat v noci cez okna ina moznost nieje ako pisete na ukor hlucnosti atd. To nedava zmysel. Reku. Nefunguje ako klima no...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mpfnordy na chladenie tiez pouzivam klimu 🙂 na vetranie v lete aj otvorene okna v celom dome 🙂 reku je dobra v prechodnom obdobi a v zime ked uz aj rekuperuje.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte, máme komfovent 300. Máme veľké HS na juhozápad a keď sa nám sem oprie slnko, je tu fakt teplo. Rekuperacia ukazuje vnútornú teplotu vysokú, toľko tu určite nemáme. Nedá sa nejak pomôcť si s chladením? Slnko zohrieva okná, kým poriešime exteriérové žalúzie, dá sa nejak dopomôcť s nastavením rekuperacie?
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 teplotu na ovládači ukazuje aj mne vyššiu o cca 2,5stupňa. To bude asi tým displejom, ktorý vyžaruje dosť veľké teplo. Ale tú vlhkosť máte extrémne nízku! Dobre sa vám spí v noci? Nemáte vysušené dýchacie cesty?
Odpovedať
@igorkoo v poslednej dobe sme boli dosť chorí a dlho ešte nebývame ale odkedy sme sa vyzdraveli, začínam si všímať dosť sucho v nose. Manžel si tiež na to sťažuje. Dá sa pri rekuperacii nejak efektívne zvlhčovať vzduch?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahojte, O tom ovládači je to pravda. Dokonca keď mi na nom ukazuje 28,5 a pracujem s displejom pár sekúnd (kontrola nastavení, kontrola teploty), teplota na ovládači stúpne hneď na 28,2. Ale toto mi ukazuje rekuperácia. Ako efektívne ju mat nastavenú? Je to ok?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od zefe:

@crit https://cleanfilter.eu/en/product/domekt-r-…
@zefe zdravím, môžem otázočku? Prepravu cez packetu mi ukazuje 4,20 €, dopláca sa ešte niečo iné za dopravu? Predsalen 17 € za filter F7 + M5 a na slovenskej stránke stojí to isté stojí 38 € je rozdiel. Vďaka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od bellatrix27:

@zefe zdravím, môžem otázočku? Prepravu cez packe…
@bellatrix27 nic ine sa nedoplaca ved uvidite v poslednom kroku final sumu, ja stale beriem nad 100eur aj pre susedov cize doprava zadarmo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od crit:

@bellatrix27 nic ine sa nedoplaca ved uvidite v p…
@crit ďakujem za odpoveď, super, tak idem hneď objednať. Keď už sme v téme tejto rekuperácie, koľko stupňov mate nastavených na prívod vzduchu? My sme mali 20 ale na webe mi ukazovalo cca 23,3. Znížila som na 17. Len ma zaujíma, koľko máte vy ostatní. Vďaka
Odpovedať
Zdravím, chcem sa spýtať mate niekto problém, že sa vám zasekava ten stredový bubon? Neviem presne technický názov ale z času na čas ho treba rucne roztočiť .. deje sa to čoraz častejšie... ak ako co vám pomohlo. Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od majsterp:

Zdravím, chcem sa spýtať mate niekto problém, že …
@majsterp vies ze to nie je pracka? ;) Je to rekuperator. Najskor odchadza pohon rekuperator. Kedze to je rotacka tak pokial sa netoci tak nerekuperuje. Zavolaj servis.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?