Komfovent Domekt 400v

Zdravím, chcel by som sa opýtať ľudí ktorý užívajú rekuperáciu na koľko percent majú nastavený prísun a odtah čerstvého vzduchu. My to mame na prísun 50 a odtah 47 percent. Príde mi lepšie trosku spraviť pretlak v dome ale citeľne to absolútne nieje. Aké postrehy a nápady máte vy? Máte v zime aj napriek kureniu zapnuty dohrev vzduchu?
Odpovedať
Niekto?
Odpovedať
Mam rovnotlak, jedine fukcia "kuchyna" tam mam podtlak. Dohrev vypnuty.
Odpovedať
odkial beriete tie vonkajsie teploty? mne to ukazuje totalny nezmysel, asi bude nieco zle 😏
Odpovedať
aktualne dnes rano, vonku by malo byt cca 9st 😁
Odpovedať
@sarah_se tak tam niečo nesedí :/ nám ten senzor ukazuje cca to čo má podľa vonkajšieho teplomeru
Odpovedať
Cca 1,5 stupňa rozdiel
Odpovedať
@spikerhc a kde mas ten senzor a ako ho mas zapojeny? vdaka
Odpovedať
@sarah_se ktorý senzor? V rekuperacii je asi pri nasávaní ale s tým som nič nerobil 🤷🏻‍♂️ inak pozerám že máte cez týždeň vypnutí rekuperáciu cez obed a to by som vám neodporúčal lebo budete mat pleseň v potrubiach :/
Odpovedať
no ten senzor mam aj ja zapichnuty do nasavania tesne pri rekuperacii, tak neviem ci je to spravne, predsa len ten vzduch uz musi byt zohriaty nie? ci je este nejaky iny senzor vonku? ono vypnuta nie je, len ide na 20%,je to malo?
Odpovedať
tá medzera je čo v kalendári? A zohriať by sa nemal keď prúdi. Skúste dať rekuperáciu na plny výkon že či sa nezmení teplota sledujte to. Alebo nemáte poškodené nejaké tesnenia a nemiesa sa vám vzduch v rekuperacii.
Odpovedať
tak na toto adi zavolam technika co to montoval, ja len ci je este nejaky iny snimac, ale asi iba tento zapichnuty v rure..dakujem za info
Odpovedať
inak pri max vykone teplita klesla, ale ani zdaleka sa nepriblizuje vonkajsej teplote 😏
Odpovedať
Článok sa načítava...
aj teplota privodu sa mi zda nejaka vysoka, cele to je nejako zle 😞
Odpovedať
@sarah_se Pozri ci nemas zanesenu mriezku na privode.Vonkajsiu.
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc ja mám jemný podtlak nastavený. Studený vzduch po zohriatí sa rozpína,tak preto. Takto mi to vyhovuje bez problémov.
Odpovedať
@igorkoo @sarah_se @palo18 Aký kábel mám ťahať ku spínaču do kúpeľne a kuchyne, ktorý zopne 100% výkon ?
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks Ak sa nemýlim tak plochý "telefónny kábel" so 4-mi žilami.
Odpovedať
To fakt rekuperácia dokáže pracovať s takou účinnosťou, že odsaje z priestoru 24,6° vzduch a vráti späť 23,1°? Či v nej je nejaký dohrev? Pýtam sa ako úplný laik.
Odpovedať
@jjaannoo ten so 4-žilami asi ide na ovládací panel, ne ? Na spínač podľa manuálu by mal ísť 2x0,5 ? Nie som odborník v schémach...
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks Ja som volal vtedy s pánom Hoštákom. Ale na obyčajný zrýchlený odťah bude stačiť asi aj 2-žilový káblik.
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 podľa vonkajšej teploty
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks dvojžilový stačí max 2x0.75mm² a na displej 4x0.75mm² 4farby
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 predohrev vôbec nepoužívam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?