Klimatizacia - vonkajsia jednotka. Ako vysoko nad zemou?

Ahojte, ako vysoko nad zemou musi byt vonkajsia jednotka klimatizacie? Chcem si zozvarat nejake konzoly a zabetonovat to do zeme. Pocul som uz rozne nazory. Vraj staci 10cm a niektori zasa ze treba 50cm. V navode som nasiel len tolko, ze to musi byt dostatocne vysoko aby to nezasypal sneh. Dakujem
Odpovedať
@posadstromzasaddom Ono je to úplne jendo, ale najelpšie je, aby nebola vyššie, ako vnútorná jednotka, kvôli odvádzaniu kondenzu. Dá sa použiť aj čerpadlo na odvod kondenzu vyššie, ale načo si to komplikovať? Takže limit nie je ako nízko, ale skôr ako vysoko.. Ale povedzme si na rovinu, bude to vyzerať riadne chujovo, ked bude položená rovno na zemi...
Odpovedať
Betonovat konzoly pod klímu? To fakt?
Odpovedať
Keď si nedavas vrv tak asi netreba nič betónová. Jedine ze ms drevodom tam sa neodporúča vonkajšia na fasadu
Odpovedať
@posadstromzasaddom my ju máme cca.60cm nad zemou. Odporúčanie bolo, aby ju nezasypal sneh. Máme ju na severnej naveternej strane. Tiež som dal konzoly do betónu. Za mňa lepšie ako upevnenie cez zateplenu fasádu.
Odpovedať
@zicher pri odvode kondenzu nehrá žiadnu úlohu umiestnenie vonkajšej jednotky. Ak je vonkajšia jednotka v režime kúrenia, kondenz je odvádzaný priamo z nej (tečie z nej na zem). Ak je v režime chladenia tak kondenz je odvádzaný z vnútornej jednotky von, preto kondenz z vnútornej jednotky musí byt vyspadovany (ak nechceme použiť čerpadlo na odvádzanie kondenzu). Ale cele je to nezávisle od vonkajšej jednotky. . Vonkajšiu jednotku daj do takej výšky, aby ti pod ňou nezamrzlo, alebo nanafukalo sneh. Na dolniakoch stačí aj 10 cm nad zemou (ak je tam nejaký spád), Na Orave by som to dvihol aspoň 30 cm nad povrch zeme.
Odpovedať
@pier mne to nemusíš vysvetľovať, ja viem o čo ide. @posadstromzasaddom sa pýtal..
Odpovedať
Ja ju mám na zemi na gumených tlmiacich vložkách, pri kúrení v zime sneh rozháňa padajúci sneh preč a druhá strana sa pravidelne odmrazovala. Cieľ bolo primárne tlmiť hluk. Iné by to bolo tam kde bývajú víchrice a meter snehu.
Odpovedať
Super, dakujem. Sneh by tam nafukat nemalo. Bude to na zaveternej strane a pod previsom strechy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahojte, Trochu špecifická otázka - skôr pre technikov klimatizácií. Aké tlaky chladiva sú vo vonkajšom okruhu klimatizácie, čo idú do vonkajšej jednotky? Sú tlaky pre rôzne klimatizácie / chladivá ? Máte dáke technické údaje? Ďakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?