Je termostat BT52 kompatibilný s Viessmann Vitodens?

Ahojte, nevie niekto, ci je bezdratovy termostat BT52 kompatibilny s Viessmann Vitodens 111-W? Rovnako tak, by som potreboval aj snimac vonkajsej teploty (zatial mam iba kabel na severnej stene), vedel by mi niekto odporucit produkt, ktory je kompatibilny s BT52 a Vitodens 111-W?
Odpovedať
@pekka033 ano je plne kompatibilny. Aj ekvitermiku podporuje. Na x21 sa pripaja vonkajsie cidlo. Aj tento termostat
Odpovedať
Profilova fotka
Je
Odpovedať
@gkrivanek mam bt52 wifi a vcelku funguje dobre az na jedno a neviem preco.... kotol 111w Ak odstavim plyn, kotol zahlasichybu F4. Termostat mi vsak vypise E 244? Preco? Ved by mal tiez len zobrazit F4. Vyrobca termostatu ma odporucil,ze je to vec kotla.
Odpovedať
@mitre85 na keru pi..odstavujete plyn pri zapnutom zariadeni?!?
Odpovedať
Aby som overil ci kotol spravne komunikuje s termostatom cez OT+? Ale staci povedat,ze nevies odpovedat, preco to nezobrazuje to iste co kotol... a urobilo sa to raz pri spusteni kotla a spravil to technik od viessmannu. Tak na na taku pi... mudry jak svet
Odpovedať
@mitre85 ach jaj mat tieto problemy ze co vypise kotol a co termostat. PT 52 NIEJE LEN PRE VIESSMANN ale pre dalsie 4 znacky kotlov. Vid poslednu stranu manualu.
Odpovedať
@gkrivanek stacilo povedat neviem,nestretol som sa s tym. Opytam sa.... Ja viem,ze je to termostat pre dalsie styri kotly. Cital som ten manual. Ale to s tym nema nic. Nastavenie vyrobcu kotla je dolezite len z pohladu odosielania informacii z termostatu do kotla. Opacne z kotla do termostatu je to jedno aky vyrobca kotla tam nastavemy je. Z tohto pohladu len termostat zobrazi to co kotol posle. Termostat nema v sebe ziadny dalsi dekoder,ze by konkretnu chybu zobrazil v inom kode. A to mam od vyrobcu BT 52. Vies....Uplne na konci manualu je take cislo na support. A ano mam take problemy,lebo ma zaujima preco veci nefunguju ako maju,ked si do nich investujes. Naco mi je potom OT komunikacia,ked na termostate mi zobrazi kod chyby,ktory neviem co znamena? Potom by som tak bezhlavo neodporucal PT52 pre @pekka033.
Odpovedať
@mitre85 len zato nepouzit dobry lacny termostat lebo nevypisuje tu istu chybu co kotol???? To nemyslis vazne:))) Ani termostat za 500Eur vyrobene pre dane zariadenie nepise tu istu chybu ba dokonca nepise ziadnu len ukaze vykricnik! Chybove kody sa maju odcitavat z displeja zariadenia a nie z termostatu v obyvacke. Bezhlavo :) dobre a funkcne zariadenie nema co vypisovat nic. Kym mu niekto ovsem pocas cinnosti nevypina plyn:)
Odpovedať
@gkrivanek z mojej strany koncim tuto debatu,lebo ani raz si sa nevyjadril ku konkretnej otazke. Teba len trapi,ze servisak od viessmannu zavrel kohut plynu. Nie si nahodou tiez od viessmannu?tak si to vyrieste medzi sebou... ako potom testujes OT komunikaciu.len podla toho,ze ti zobrazi,ze kotol hreje,alebo nie? Tak dakujem pekne za takeho servisaka. Bt52 ktoru chce @pekko033 nie je az taka lacna... 130e. Ty vsak zijes v tom,ze chce pt52 a ta stoji len 65e. Ja som si priplatil k bt52 aj wifi a stalo to 170e. Mam svoje dovody preco to chcem.nebudem ti to rozpisovat,lebo urcite najdes dovod,preco to chciet nemam.len ma mrzi,ze to nefunguje tak ako to vsade je prezentovane. A chcel som odpoved na otazku. Nie sa tu rozpisovat preco sa zavrel kohut plynu. Ja mat tvoje starosti...
Odpovedať
@mitre85 testovat OT komunikaciu vypnutim plynu:) to ja koncim tuto temu.
Odpovedať
Profilova fotka
@mitre85 Bud rad ze ti funguje kotol a modli sa aby sa nepokazil, to potom bude srandy
Odpovedať
@yuri66 aka sranda by bola a co ked sa pokazi , zavola si servisaka a na druhy max treti den opravene.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@gkrivanek Tomu neveris ani sam
Odpovedať
@yuri66 chlape na dennej baze riesim tuto znacku, klamem potom aj seba ked aj vas vsetkych mojimi slovami. Problem zacina ked si clovek neda robit udrzby a 23.12 sa naneho vysere kazdy jeden servisak, potom je na vine kazdy a vsetko najma znacka kotla.
Odpovedať
Profilova fotka
@mitre85 Ako si spokojny s BT52 WIFI? Zial, doba ma dobehla a potrebujem ovladat kurenie nadialku. Mam Vitodens 100-W a rozhodujem sa medzi Vitoconnect OT2 a BT52 WIFI. Pri Viessmann rieseni mozem zahodit svoj aktualny PT52 a ViCare ma este dost much, napr. nedokaze posuvat teplotu po 0,5 stupni. A ten nutny Vitotrol 100 OT1 sa mi zda dost hlupy, neviem ci sa da nahradit. Nemam vyskusanu APku pre BT52, da sa v nej nastavit min. to co aj rucne na PT52/BT52? Dakujem za nazor.
Odpovedať
@martin_mesaros ahoj. Tak v apke nastavis to co rucne. Resp. To co mas nastavene v apke,tak si termostat nastavi. Takze ja som urobil nastavenia v apke a v termostate nastavil len to,ze termostat bude riadeny na dialku a hodiny. Samotna apka je tiez jednoducha.to si vies stiahnut uz teraz a vyskusat si ju. Bt52 je to iste co vitotrol 100. Mam ho v skatulke zabaleny. Dostal som ho ku kotlu.nenapajal som ho. Rovno som si dal bt 52 wifi,ale navod na nastavenie je totozny,takze mi pride,ze to elektrobock prevzal komplet od viessmannu.pre mna viac netreba a jeho jednoduchost fungovania mi vyhovuje.
Odpovedať
@mitre85 bolo to opacne viessmann to odkupil od elektroblocku
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
Dorý, ja by som mal otázku k pripojeniu Vitodens 111 w B1LD k internetu pre jeho ovládanie. Robíme rekonštrukciu domu a mením ventili telies aj hlavice za termodinamické (SMART) Tie hlavice majú samostatnú aplikáciu ale potreboval by som nejak odriadiť aj chod samotného kotla na diaľku Teda nastavenie teploty v referenčnej miestnosti alebo zmenu teploty do obehov ak je to možné. 1. Je možné ho pripojiť k vitoconnect? 2. Ak áno, potrebujem nejaký wlan modul na rozšírenie do kotla? Čítal som, že sa moduly pripájajú na DSL routre, ale dajú sa pripojiť aj na Wifi router v domácej sieti cez RJ45? Mám dva vedlajšie routre zapojené k hlavnému DSL routru cez bridge. Ideálne by bolo, ak by existoval priamo WiFi modul ...kurník aj s Wiesmannom 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?