Infra kúrenie do bungalovu 150m2 Máte skusenosti?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ideme stavat bungalov 150 m2, 30tehla + 15 izolacia. Zvazujeme kurit infra podlahovym kurenim + krb. Firma odprezentuje ze je vsetko super ale ja by som chcela referenciu id niekoho kto uz byva a kuri s infra. Alebo sa priklonit radsej k plynu nakolko je aj ten na pozemku. Za kazdu radu dakujem :-)
Odpovedať
Zbytočnu tu diskutujete o odborných veciach .. ktorým málokto rozumie. Zakladateľ tohto vlákna chcel vedieť ako funguje infra kúrenie - potreboval asi radu, ako to v skutočnosti funguje a za koľko a nie teoretizovanie. Ešte raz - bol niekto z Vás v dome alebo objekte čo má infra kúrenie? Stále nikto to nepotrvrdil... Ak nie tak mu sú Vaše teoretické postrehy na dve veci....
Odpovedať
@danculd Ja som maximálne spokojný s 58 €.... Môj osobný názor je ten, že za 10 rokov budú dávať všetci ten EPS preč... ale to je iba môj názor.
Odpovedať
Ak mas profi infrakameru tak si tam nastav vlnovu dlzku, urob pokusy ( kabel, voda, infra) potom prosim napis vysledok. Dakujem
Odpovedať
@jan2527 potvrdzujem som v dome co ma folie pod poterom
Odpovedať
@vader100 Tak treba napísať zadávateľovi či je to dobré alebo zlé....
Odpovedať
@jancitee citujem : "vlnova dlzka infrared diody dialkoveho ovladaca je okolo 700 NANOmetrov , zatial co na kurenie sa pouziva frekvencia o vlnovej dlzke okolo 7-14 MIKROmetrov , tzn. ze tie ultradlhe vlny dialkoveho ovladaca neprejdu ani atmosferou, a dokaze ich napriklad zachytit uz aj kamera tvojho mobilu ked si nan zaziaris" čo je viac? mikro alebo nano? 700nanometrov je 0,7mikrometra, takže žiarenie diaľkového ovládača má dlhšie EM vlny? Treba sa asi vrátiť do zakladnej školy. Tá pomarančová spoločnosť sa asi zmýlila, IR vlny z vesmíru k nám idú cez prázdny vesmírny priestor, kde ich nemá čo absorbovať, a idú knám tak dlho, lebo idu z daleka a idú rýchlosťou svetla. z folie pod poterom žiadna IR vlna neprejde, ale to sa už opakujem, podľa teba IR vlny v betone majú rýchlost niekolko cm za minutu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jan2527 ja potrdzujem, ze mam doma aj infra kurenie a to take co si ten nazov zasluzi :). Tebe stale unika podstata, Dom potrebuje rovnake mnozstvo tepla, aby udrzal v dome rovnaku teplotu, bez ohladu na typ kurenia. Jedine co sa meni je potreba energie. Kedze to "infra vykurovanie" nemoze porusovat platne zakony termodynamiky, bude potreba energie uplne rovnaka ako pri drotoch v podlahe ci elektrokotli. Prikladov ludi co sa nechali nachytat je tu na fore dostatok. Otazka je skor co teba vedie k tomu, ze sa prihlasis na forum a okamzite zacnes doporucovat konkretnu firmu, ktorej vyrobok nepouzivas, pricom firma ma obrat 30k a nema ani jedneho zamestnanca.... https://www.finstat.sk/46287931
Odpovedať
To naozaj nemá význam ... nie kvôli mne ale kvôli zadávateľovi otázky. Neviem či ste nerozumiete slovenčine - pýtal sa či niekto má infra kúrenie a ako to funguje a za koľko - nič viac nič menej.
Odpovedať
@jan2527 tak je to kurenie ako kazde ine priamovyhrevne,dobre zle? nema sa tam co poakazit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Kto chce nech si pozrie toto . Snad to niekomu pomoze. https://www.youtube.com/watch?v=IvNJ8...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?