Sifón...

Nesmejte sa mi. Kúpila som si batérie do kuchyne a umývadla v kúpeľni. A hmm tak ma napadlo, že bude treba aj sifón. Ako sa to vyberá, podľa čoho? Podľa drezu a umývadla? Alebo podľa batérie? Chcem niečo jednoduché. Existuje niečo univerzálne? Vďaka
Odpovedať
Sifon podavame jenom ke kave 😄
Odpovedať
@mama2406 univerzalne dnes uz nic nieje. sifon na drez sa kupuje podla priemeru odtoku, zvycajne pri dnesnych modernejsich drezoch je to napr tento https://www.hornbach.sk/shop/Sifon-dr... Bateriu pri dreze riesit nemusis, je to nepodstatne viacmenej. Pri umyvadle je to komplikovanejsie- podstatne je, ci sifon bude vidiet, alebo bude ukryty v skrinke.ak bude na ociach, daj tam chrom, aj bude v skrinke, kludne staci biely plast. dalej je podstatne, ci je na baterii aj ovladanie prepadu-ak ano, treba vypust s uzaverom, ten nasledne prepojit s bateriou. ak je to bateria bez ovladania vypuste,moze byt pouzita napr vypust s click clack systemom, alebo ako niekedy bolo-len na stupel. dalej, treba zistit ci mas odpad priemeru 40 alebo 50. Radim ti.. zajdi do obchodu s vodoinst.tovarom, predtym si premeraj horespominane priemery, pripadne nejaky hornbach.
Odpovedať
Profilova fotka
@mama2406 ako radi @dent, premerat centimetrom dieru v umyvadle (pripadne daj aj foto) a rovnako dieru do odtoku (bezne DN40 alebo DN50). sifon na horeuvedenom linku je dobry, sam ho bezne montujem, ak je nepriznany v skrinke. Zvysne tvarovky kupis podla toho, co ti treba. V pripade nudze sa da sifon vyskladat aj z tvaroviek (ale nedoporucujem). VYhoda hornbachu je, ze ak si nechas blocik do 30 dni nepouzity tovar vratis.
Odpovedať
@dent @mgx Super, ďakujem. Začínam mať predstavu, nebudem v obchode za úplného hlupáka (to sa mi stáva teraz pri prestavbe dosť často 😉)
Odpovedať
@mama2406 to ked si kupovala umývadlo, nebol k nemu sifón? Lebo my sme teraz tiež prerábali a sifón bol pri umyvadle. A ak len menis na starom, tak vezmi do obchodu ten pôvodný a kúp podľa toho. Batérie s tym nemaju nic spoločné. Iba tie, co maju ovládanie vypuste v sebe, ale to som v normálnom dome ešte ani nevidela, ze by niekto mal. To v poľských hoteloch byva a väčšinou to nefunguje 😁😂
Odpovedať
Profilova fotka
Sprav ako hovorí akvi. Ked chodim kupovat takto nahradne diely na nieco, tiez si beriem ten stary kus so sebou. Nemusim potom vysvetlovat, co by som potreboval. Len ukazem, ze toto 🙂
Odpovedať
Sifon sa vzdy kupoval podla drezu, nikdy nie podla baterie ta s tym v podstate nic nema 🙂 Treba si zmerat velkost diery dresu a podla toho kupit spravny sifon, dne suz nie su univerzalne ako volakedy 🙂
Odpovedať
@akvi ovladanie vypuste na baterii je celkom bezna vec nie len v polsku ale aj na zapade. Suhlasim, u nas pomenej. Ja to napriklad mam na grohe, a funguje to lepsie, ako u rodicov ten click system,ten je deravy ako sito.
Odpovedať
@mama2406 nie ze budes tahat drez aj umyvadlo so sebou do hornbachu.. 🙂
Odpovedať
Akoze viem si predstavit, ze aj takych uz mali v predajniach, co si tam to umyvadlo cele doniesli.
Odpovedať
@dent ved je možné, ze je to bežné, len ja som to videla väčšinou len v hoteloch alebo na nejakych verejnych miestach. Pre mna je naj overená klasika, dnes uz sa da kúpiť aj s pekným štoplom, nie tym ciernym gumovym 😁
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?