Aké čo najbezpečnejšie osadenie vaničky a sprchového kúta?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Som v štádiu výberu sprchového kúta a vaničky a zároveň riešim, ako to všetko čo najbezpečnejšie osadiť, aby som si nezavaril na nejaký prúser v prípade zatekania. V dome máme podlahy dosť vysoko, 24cm EPS + poter. V mieste, kde bude sprchový kút, sa poter zatiaľ nedával, ani všetky vrstvy EPS, takže miesta na schovanie sifónu je habadej. Zároveň mám však strach, že v prípade nejakého zatekania, pri tak hrubej podlahe na to prídem až vtedy, keď bude neskoro. Vanička by mala byť čo najtenšia (napr. Ravak Perseus Pro Flat), osadená spodnou hranou na úroveň podlahy, čiže trčať bude len svojou hrúbkou. Sprchový kút sklenený bezrámový, napr. Ravak Smartline alebo Kolo Next. A teraz sa pýtam. Ako to čo najlepšie osadiť, napr. dať vaničku až po obložení stien? Alebo najprv vaničku a potom dorezať obklad? Názory výrobcov vaničiek sa líšia, napr. v Ravaku odporúčajú najprv obklad, v Kaldewei zas najprv vaničku. Dík za každý názor.
Odpovedať
1
2
@calimero neviem aky obklad tam chces davat, ale s tymi 1.5cm si to hadam dost prehnal. Ta lista co si posielal by mohla byt fajn, pokial to nevyzera skaredo nazivo :)
Odpovedať
@gashtaan z jednej strany kúta pôjde na stenu originál dlažba. Tá má sama o sebe hrúbku 1,05cm. Bohužiaľ tak to vyšlo kvôli dizajnu, obklad som taký nenašiel, tak musí ísť dlažba. Ale v podobnom dizajne je aj dlažba hrubá len 3mm, len stojí 3 krát viac :-D Ale možno to nejako predýcham a kúpim ten tenký luxus. Veď len do sprcháča.
Odpovedať
@calimero podla mna to moc komplikujes :) aj keby si tam mal tych 15mm obklad s lepidlom, vanicku nemusis dorazit az k stene.
Odpovedať
@gashtaan presne tak ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@calimero je to obdoba, ale viditeľná, funkčné to je.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
@mirek8777 vanicku vzdy do betonu davas ci malty ? lepilo nie stylom ,ze hladiko s vacsim zubom ako dlazbu ??
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?